← Doties atpakaļ

Oša koka parketa dēļi - Grīdas Meistars

Publicēts: 2016-03-14

Neapšaubāmi, izvēloties masīvkoka grīdas, mūsu klientu vidū vispopulārākais ir ozolkoks un visbiežāk, tieši Rustic parketa dēļi ar lakas vai eļļas pārklājumu. Tā ir klasika, kas pietiekami labi izskatās jebkurā mājoklī un dažādos interjēros. Ozola koksne nav ne pārāk tumša, ne arī gaiša, koks ir pietiekami ciets un izturīgs un, pareizi ieklāta grīda, ir praktiski mūžīga (protams, mūžīgs nav nekas, tomēr, šeit mēs runājam par to, ka grīdas kalpošanas mūžs pārsniedz cilvēka mūža garumu). Un tomēr, izvēloties masīvkoka grīdu, nevajadzētu aizmirst arī par osi, kurš pēc cietības, izturības un citiem rādītājiem diez ko neatpaliek no ozola.

o1

Kādas tad ir oša koka parketa dēļu galvenās priekšrocības un atšķirības no ozola un kādi ir argumenti, kas dažreiz liek cilvēkiem nosvērties par labu tieši oša koka grīdām. Lai to noskaidrotu, apskatīsim divus objektus, kuros Grīdasmeistars veica oša parketa dēļu ieklāšanu. Pirmajā gadījumā tā ir privātmāja, otrais stāvs, mansarda, ar salīdzinoši nelieliem logiem, kur vienkārši ir nepieciešama pēc iespējas gaišāka grīda.

o2

Tāpat arī šajā gadījumā mājas otrajā stāvā bija salīdzinoši daudz atklātu priedes koka konstrukciju. Lai to visu savienotu kopā un panāktu pēc iespējas vienmērīgu un siltu toni, tika izvēlēti oša koka parketa dēļi, 130 mm plati. Šie parketa dēļi ir rūpnieciski slīpēti, ar nelielām V veida gropītēm visās četrās dēļa malās un pēc to ieklāšanas atliek grīdu tikai noeļļot vai nolakot.

o3

Šoreiz mūsu klients izvelējās eļļotu grīdu, jo eļļa kokam piedod neatkārtojamu, zīdaini matētu un siltu izskatu. Protams, eļļota grīda prasa nedaudz rūpīgāku kopšanu, salīdzinājumā ar lakotu grīdu, taču, otrajā stāvā, kas vairāk ir paredzēts kā guļamā zonā, tas nesagādā nekādas problēmas. Starpcitu, ar grīdas eļļu tika apstrādātas arī citas atklātās koka konstrukcijas, kas deva gan oša parketa dēļiem, gan priedei vienādu toni. Tāpat arī grīdas eļļa ir noturīgāka un vieglāk kopjama, jo ja jau tā ir paredzēta grīdai, tad griestu konstrukcijām vai stabiem, kur nav nekādas slodzes no staigāšanas, tā kalpo nevainojami.

o4

o5

Kā jau minējām, izturības ziņā osis no ozola ne ar ko daudz neatšķiras, tomēr, oša koka grīda ir daudz gaišāka, osī daudz mazāk ir zaru un, pat izveloties Rustic selektējumu, ar salīdzinoši raibu koksnes struktūru, kopējais grīdas izskats būs gaišs un patīkams. Tāpat, lai arī nedaudz, tomēr oša parketa dēļi ir lētāki par ozolkoka parketa dēļiem.

Vēl kāds svarīgs arguments, kad mūsu klienti izvēlas oša parketa dēļus, ir pārējās koka interjēra pozīcijas, piemērām, ja kāpnes vai durvis ir pasūtītas no oša, tad arī grīda parasti tiek izvēlēta no tādas pašas koksnes.

o6

Tieši tā arī bija otrajā gadījumā, kuru piedāvājam šajā rakstā. Mūsu klients trīsistabu dzīvoklim pasūtīja oša koka durvis un izvēlējās oša parketa dēļus. Šādos gadījumos mēs cenšamies sazināties ar durvju ražotāju un saskaņot koksnes selektējumu un apdares veidu, lai panāktu maksimāli vienādu izskatu un nerastos situācija, kad, piemēram, oša durvis ir pilnīgi gaišas un spīdīgas, bet grīda, tumšāka un matēta.

o7

Šoreiz, kā apdares veidu, mūsu klients izvēlējās laku. Protams, lakota grīda ir vieglāk kopjama un noturīgāka par eļļotu grīdu, lai gan, katram apstrādes veidam ir savi plusi un mīnusi. Taču par to sīkāk pastāstīsim kādā no nākošajiem rakstiem. Arī šajā konkrētajā objektā oša parketa dēļi bija rūpnieciski slīpēti, tāpēc pēc ieklāšanas tos atlika tikai nolakot.

o8

Šādas parketa dēļu grīdas ieklāšana ir salīdzinoši ātra, piemēram, trīsistabu dzīvoklī grīdas ieklāšana ar visu lakošanu (3 kārtās) aizņem vien dažas dienas. Mēs labi saprotam, ka grīdas ieklāšana ir remonta vai būvniecības noslēdzošā fāze tāpēc cenšamies mūsu klientiem nodrošināt maksimāli ātru materiālu piegādi un ieklāšanu, tomēr, jo savlaicīgāk tiek izvēlēts un pasūtīts grīdas segums, jo ātrāk un labāk ir iespējams saplānot un saskaņot visas nianses. Un jo vairāk tiek pievērsta uzmanība šķietamiem sīkumiem, jo kvalitatīvāks ir gala iznākums.

o9

www.gridasmeistars.lv