← Doties atpakaļ

Klasiska vērtība, ozolkoka parketa dēlīši. - Grīdas Meistars

Publicēts: 2016-03-29

Šobrīd ir pieejami ļoti daudzi grīdas segumu veidi - lamināts, linolejs, korķis, trīsslāņu parkets u.t.t. Šie produkti ar katru gadu tiek uzlaboti un attīstīti. Linolejs sen vairs nav tikai sintētisks ruļļu materiāls, bet laminātam autentiska koka struktūra ir jau kļuvusi par saprotamu lietu. Arī divslāņu un trīsslāņu parketa ražotāji katru gadu veic savu produktu uzlabojumus un piedāvā arvien jaunus izstrādājumus. Un tomēr, klasisks dēlīšu parkets ir vērtība, kas joprojām ir nemainīgi pieprasīta mūsu klientu vidū, šo grīdas segumu cilvēki izvēlas gan privātmājās un dzīvokļos, gan arī sabiedrisko telpu kabinetos un zālēs. Šoreiz piedāvājam apskatei klasisku ozolkoka parketu no kāda mūsu objekta.

p1

Lai arī masīvos parketa dēlīšus var ieklāt visdažādākajos rakstos, kombinējot dāžādus izmērus un koksnes, visbiežāk cilvēki izvēlas visparastāko variantu - taisnu vai diagonālu ieklāšanu. Laikam jau vispopulārākais parketa veids ir ozols "natur", jo tas ir praktiski bez zariem un atspoguļo visas koksnes toņa variācijas . Te gan jāpiemin, ka katram ražotājam šie parametri atšķiras un "naturs" var būt gan ar aplievu, gan ar zariem, tāpēc, pirms parketa iegādes, noteikti būtu jānoskaidro vairāk, kas ir un kas nav pieļaujams konkrētajā selektējumā.

p2

Ja runājam par dēlīšu izmēriem, viennozīmīgi populārāks ir 70mm plats parkets, jo šāds platums izskatās ļoti labi gan lielās telpās, gan salīdzinoši mazākās. Savukārt 50mm plati parketa dēlīši veido smalkāku grīdas rakstu, kas mazās telpās, iespējams, ir pat labāk, tomēr lielākās, piemēram viesistabās, tas vairs neizskatās tik labi. Savukārt dēlīšu garumiem, ja ieklāšana tiek veikta taisnajā rakstā, vairs nav tik liela nozīme, populārākie ir 420 un 480mm gari parketa dēlīši.

p3

Atgriežoties pie konkrētā objekta, mūsu klients izvēlējās ozolu "natur" 70x420mm. Ieklāšanas virziens tika ņemts pēc virtuves daļas (konkrētajā objektā virtuve bija apvienota ar viesistabu) un tāds tas arī palika visās telpās, jo parkets tika ieklāts vienlaidus bez savienojumiem durvju ailēs. Grīdas pamatne - 22mm biezs finieris, kurš gan iepriekš bija nokrāsots ar krāsu, tāpēc pirms parketa ieklāšanas to nācās pārslīpēt.

p4

Ja runājam par būvdarbu secību, šoreiz viss tika izdarīts maksimāli pareizi. Pirms parketa ieklāšanas griesti pilnībā nokrāsoti, sienas sagatavotas pēdējai krāsošanai, bet durvju montāža atlikta pēc parketa pabeigšanas. Starpcitu, arī mēs iesakām pēc parketa ieklāšanas uzreiz neveikt tā slīpēšanu, bet ļaut grīdai nostāvēties vismaz divas nedēļas. Šajā laikā dēlīši, atkarībā no telpas mitruma var nedaudz "nostaigāt", sarauties, izveidojot mikro šķirbiņas, vai tieši otrādāk, nedaudz piebriest. Arī flīžu ieklāšana virtuves zonā tika paveikta pēc parketa ieklāšanas, jo tādā veidā ir iespējams panākt pilnīgi vienādus grīdas augstumus (mēs, ieklājot parketu, nevaram to pacelt augstāk, savukārt ar flīžu līmes palīdzību, flīzi gan var nedaudz piepacelt, pielīdzinot parketa augstumam).

p5

Tāpat šajā objektā īpaša uzmanība tika pievērsta kamīnam, proti, starp kamīna apdares elementiem un finiera grīdu tika atstāta 15mm atstarpe, kas ļāva mums bez problēmām parketa dēlīšus iestrādāt zem kamīna. Šāds, šķietami maznozīmīgs sīkums, rada skaisti nobeigtu rezultātu, jo pretējā gadījumā vienmēr ir jāpiedomā par parketa grīdas pieslēgumu kamīnam un kā to skaistāk nobeigt - ar grīdlīstēm, nobeiguma sliekšņiem, korķa starpliku vai kādā citā veidā.

p6

Nobeigumā nedaudz par izmaksām. Cik izmaksā parketa grīda, tas ir viens no populārākajiem jautājumiem, ko mums uzdod klienti un uz kuru mēs, diemžēl, precīzi nekad uzreiz nespējam atbildēt. Ozolkoka parketa dēlīšu cenas ir atkarīgas gan no koksnes selektējuma, gan no izmēriem un svārstās no 15 līdz 35 eiro par m2. Arī darba un palīgmateriālu izmaksas var būt ļoti atšķirīgas, tas ir atkarīgs gan no dēlīšu izmēriem un ieklāšanas raksta, gan arī no tā, kādu parketa līmi un laku izmantot. Parasti darba un palīgmateriālu izmaksas ir ap 20 līdz 30 eiro par m2.

p7

Taču, lai noskaidrotu precīzas izmaksas, pareizāk ir sazināties ar mūsu meistariem pa tālruni vai izmantojot e-pastu gridasmeistars@inbox.lv . Tāmes sastādīšana un, ja nepieciešams, objekta apskate ir bez maksas.

www.gridasmeistars.lv