← Doties atpakaļ

Divslāņu parkets privātmājā, 2. stāvs. - Grīdas Meistars

Publicēts: 2016-05-20

Iepriekš apskatījām divslāņu parketa ieklāšanu kādas privātmājas 1. stāvā. Tieši tādu pašu divslāņu parketu mēs ieklājām arī mājas otrajā stāvā. Parasti ieklāšana mājas otrajā stāvā ir nedaudz sarežģītāka, jo, otrajā stāvā ir vairāk telpu ar dažādām nišām, kas paredzētas skapjiem. Taču arī šeit divslāņu parkets tika ieklāts vienlaidus, bez kompensācijas šuvēm. Ja runājam par pareizu darbu secību, tad divslāņu parketa ieklāšana ir viens no pēdējiem būvniecības etapiem. Pēc parketa tiek saliktas durvis, tad grīdlīstes un var ienest mēbeles.

b1

Parasti, neatkarīgi no virziena, privātmāju otrajos stāvos parketa ieklāšanu mēs iesākam no gaiteņa. Tieši gaitenis parasti ir visredzamākā daļa, jo tajā nav mēbeļu, savukārt, guļamistabās, parasti ir lielas gultas un citas mēbeles, kas lielāko grīdas daļu noslēpj, tāpēc, pat ja mājas sienas nav ideālos ļeņķos un pēdējās rindas dēļus nākas piezāģēt nedaudz slīpi, pateicoties mēbelēm, tas īpaši nav pamanāms.

b2

Tāpat, diez gan svarīga ir vieta, kur grīda satiekas ar kāpnēm. Te nu parasti mums nākas darbus saskaņot ar tiem meistariem, kas montēs kāpnes. Kāpņu konstrukcijas mēdz būt ļoti dažādas, tāpat arī veids, kā pēdējais pakāpiens saskarās ar grīdu. Arī gadījumos, kad pēdējais pakāpiens ir zem grīdas līmeņa, iespēju robežās mēs cenšamies parketa ieklāšanu uzsākt no kāpņu malas, lai tieši tur veidotos skaista, taisna līnija no neapzāģētiem parketa dēļiem.

b3

Protams, ka ieklāšanas laikā, mums nākas staigāt pāri jaunajai grīdai, tāpēc, parasti mēs cenšamies to grīdas daļu, pa kuru mums ir jāpārvietojas, nosegt. Šādi jaunā grīda tiek pasargāta un klients tik tiešām saņem "jaunu grīdu" nevis tādu, kura vēl ir jātīra un jāmazgā. Ja runājam par grīdas papildus apstrādi ar vasku vai eļļu, parasti to dara uzreiz pēc grīdas ieklāšanas, vai arī, uzreiz pēc grīdlīstu montāžas. Visi šie nelielie sīkumu un mazās nianses nodrošina to, ka mēs patiešām varam lepoties ar saviem paveiktajiem darbiem.

b4

Atgriežoties pie konkrētā objekta, otrā stāva grīda pēc ieklāšanas tika apstrādāta ar vēl vienu eļļas un cietā vaska kārtu, kas nodrošina ne tikai papildus aizsardzību divslāņu parketa virsējai kārtai, bet padara vieglāku arī ikdienas kopšanu. Eļļa ar vasku atgrūž ūdeni, neļaujot tam iesūkties koka porās, kā arī neļauj tik ātri nodilt eļļas pamatkārtai. Lai nu kā, bet šādu grīdu vajadzētu reizi gadā atjaunot ar eļļas vai vaska pārklājumu, parasti gan cilvēki to nedara, taču, ja tas tiek ievērots, eļļota grīda var nokalpot daudz ilgāk par lakotu grīdu un arī pēc 10 ekspluatācijas gadiem izskatīties gandrīz kā jauna.

b5

www.gridasmeistars.lv