← Doties atpakaļ

Divslāņu parkets privatmājā, 1. stāvs. - Grīdas Meistars

Publicēts: 2016-05-20

Pēdējo gadu laikā divslāņu parkets, neapšaubāmi, ķļūst aiz vien populārāks materiāls grīdas segumu plašajā materiālu klāstā. Mūsuprāt, tas ir pateicoties plašajām iespējām un variācijām, kas ir pieejamas izvēloties divslāņu parketu. Dažādi dēļu izmēri un platumi, dažādi biezumi un, protams, ļoti plašas toņu iespējas. Arī cenu amplitūda ir ļoti plaša, taču tā, visbiežāk, ir saistīta ar materiāla kvalitāti, vismaz mums nav nācies redzēt ļoti labu un lētu divslāņu parketu. Mūsu piedāvājumā ir dažādu izmēru un selektējumu divslāņu parketa dēļi, kurus var iegādāties rūpnieciski slīpētus bez gala apdares, vai arī, apstrādātus ar eļļu jau vēlamajā tonī. Šoreiz apskatīsim šāda divslāņu parketa ieklāšanu kādā privātmājā.

ca1

Šoreiz mūsu klients izvēlājās vidēja platuma divslāņu parketa dēļus, ozolu "rustic", rūpnieciski tonētu brūnā krāsā. Starpcitu, brūnais tonis ir ļoti populārs izvēloties tieši "rustic" selektējuma divslāņu parketu, jo tas ļoti labi noslēpj dabīgās koksnes toņu dažādības un īpaši izceļ koka struktūru. Arī špaktelētās zaru vietas tumši brūns tonis ļoti labi nomaskē un tās "nekrīt acīs". Tāpat tumši brūns tonis uz ozolkoka grīdas rada siltu un mājīgu sajūtu, kas, neapšaubāmi ir ļoti svarīgi jebkurā mājoklī.

b6

Taču atgriezīsimies pie pašas divslāņu parketa ieklāšanas. Kā jau jebkuru darbu, arī šo, var paveikt pašu spēkiem un tomēr, divslāņu parketa ieklāšana ir nedaudz sarežģītāka, nekā, piemēram, trīsslāņu parketam vai laminātam. Divslāņu parkets ir obligāti jālīmē pie pamatnes, jo šiem dēļiem nav "click" savienojuma, bet gan vecā labā spunde. Pirms parketa ieklāšanas, pamatgrīda noteikti ir rūpīgi jāiztīra un jānogruntē. Tikai uz tīras grīdas var nodrošināt kvalitatīvu divslāņu parketa montāžu, bet pareiza grunts ne tikai nodrošinās labāku līmes saķeri, bet arī, nepieciešamības gadījumā, nodrošinās hidroizolāciju, kas savukārt, pasargās parketu no iespējama mitruma.

c1

Ja runājam par parketa līmi, te būtu svarīgi, lai tai piemistu divas īpašības, lai tā pēc sacietēšanas būtu elastīga un lai tā viegli tīrītos nost no divslāņu parketa virsējās (redzamās) daļas. Ticiet mums, lai cik rūpīgi nestrādātu meistars, nav iespējāms ieklāt grīdu tā, lai nekur, kaut pavisam nedaudz, to nenosmērētu ar līmi. Ir parketa līmes, kuras var ļoti viegli pēc sacietēšanas notīrīt no parketa virsējās kārtas, bet ir arī tādas līmes, kas saskaroties ar eļļoto parketa virskārtu uzreiz atsāj uz tā pleķi kuru vēlāk ir diez gan grūti izlabot.

c2

Tā kā divslāņu parkets tiek līmēts pie pamatnes nevis ieklāts kā "peldošais" segums, parasti nekādas papildus kompensācijas šuves nav nepieciešamas un grīda tiek ieklāta vienlaidus visās telpās. Tāpēc diez gan svarīgi ir pareizi izvēlēties ieklāšanas virzienu un vietu, no kuras uzsākt parketa ieklāšanu. Parasti tas tiek darīts no garākās, redzamās sienas, taču, tikpat labi divslāņu parketa ieklāšanu var uzsākt no telpas vidus un turpināt uz abām pusēm.

c3

Ļoti svarīgi ir jau savlaicīgi paredzēt to, kā, piemēram, parkets pienāks pie dekoratīvas sienas ar akmens flīzēm. Tā kā šādi materiāli ir diez gan nelīdzeni, grīdlīsti pielikt pie šādām sienām ir gandrīz vai neiespējami. Šajā konkrētajā gadījumā flīzēšana tika veikta jau paredzot grīdas augstumu, kas ļāva mums bez īpašas piepūles iestrādāt divslāņu parketu zem flīzēm. Rezultātā sanāca ļoti glīts parketa un akmens flīžu sienas nobeigums.

c4

Parasti, divslāņu parketa tirgotāju uzsver, ka divslāņu parkets ir pilnībā gatavs grīdas materiāls, kuru atliek tikai ieklāt un grīda Jums kalpos daudzus gadus. Tā, starpcitu, tiek pieminēts, ka pēc parketa ieklāšanas to būtu vēlams apstrādāt vēl ar kādu eļļas kārtu vai vasku, tomēr tas nav obligāti. Patiesībā, tas noteikti būtu jādara, par to vairāk pastāstīsim šī raksta otrajā daļā. Taču šajā konkrētajā objektā mūsu klients paredzēja, ka mājas pirmajā stāvā grīdai būs krietni lielāka slodze, nekā otrajā, tāpēc visa pirmā stāva grīda tika nolakota ar speciālo laku, kura ir paredzēta eļļotām grīdām (arī tas ir salīdzinoši jauns produkts, par to vairāk pastāstīsim kādā no nākamajiem rakstiem).

c6

www.gridasmeistars.lv