← Doties atpakaļ

Divslāņu parketa dēļi - Grīdas Meistars

Publicēts: 2016-02-21

Ļoti bieži jaunas grīdas izvēle sākas ar internetā atrastu bildi. Nopietni. Mēs saņemam neskaitāmus epastus, kuros ir kāds interjera foto un jautājums-vai šādu grīdu varat uztaisīt un cik tas maksātu. 90% gadījumu tieši tādu grīdu uztaisīt ir iespējams, taču izmaksas nebūt nav mazas. Tomēr, ja cilvēkam ir sava vīzija par to, kādu grīdu viņš vēlas, bet tajā pat laikā ir zināms budžets un apstākļi, kas liek no dažiem iespējamiem risinājumiem atteikties jau sākumā, atliek meklēt alternatīvus variantus. Viens no tādiem bieži vien ir divslāņu parketa dēļi.

DSCF3587

Arī šoreiz mūsu klients vēlējās savā privātmājā grīdu no maksimāli platiem ozolkoka dēļiem. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka mājas abos stāvos pamatgrīda bija no betona un pirmajā stāvā vēl papildus grīdas apsilde. Šādos gadījumos mēs masīvkoka grīdas kategoriski neiesakam un noteikti paši to montāžu neuzņemsimies (mēs zinam, ka ir citi meistari, kas to dara un saka, ka šādām grīdām nav ne vainas).

Taču atgriežoties pie mūsu objekta, kā optimālākais risinājums esošajā situācijā tika izvēlēts divslāņu parketa dēlis ozols rustic 22 mm platumā. Dēļa garums ir virs diviem metriem, biezums 11 mm, virsējās ozola kārtas biezums 4mm , bet finiera-7mm.

DSCF3499

Kādas tad ir galvenās divslāņu un trīsslāņu parketa atšķirības. Divslāņu parkets obligāti ir jālīmē pie pamatnes, trīsslāņu parketu var ieklāt kā "peldošo segumu" (te gan jāpiebilst, ka arī trīsslāņu parketu mēs iesakam līmēt, taču par to vairāk pastāstīsim citreiz). Divslāņu parkets ir plānāks - 11mm, standarta trīsslāņu parketa biezums ir 14mm, tātad arī labāka siltumatdeve. Virsējās kārtas biezums, divslāņu parketam - 4mm, standarta trīsslāņu parketam no 2,5-3 mm (mēdz būt arī plānāki). Cenas ziņā šie materiāli ir diez gan līdzīgi, taču divslāņu parkets, parasti, tomēr ir nedaudz lētāks, ja salīdzina ar līdzvērtīgu trīsslāņu parketu.

DSCF3534

Vēl liela priekšrocība divslāņu parketa dēļiem ir tā, ka iespējams pasūtīt ļoti daudz un dažādus apstrādes veidus. Virsma var būt gludi slīpēta vai birstēta, tonēta praktiski jebkurā iespējamajā tonī, klasiski eļļota vai lakota. Taču šoreiz mēs izvēlējāmies rūpnieciski slīpētu, bet neapstrādātu divslāņu parketu un tā lakošanu veicām pēc ieklāšanas. Tas tika darīts divu iemeslu dēļ, pirmais- šādā veidā lakojums tomēr sanāk kvalitatīvāks (lakas kārta, uzklājot to ar rullīti, uz grīdas ir daudz biezāka nekā rupnieciskam lakojumam, kad katrs dēlis tiek lakots atsevišķi) un otrs- ir iespēja izmantot vienādu laku grīdai, durvīm, kāpnēm un citām koka detaļām.

DSCF3542

Atgriežoties pie pašas parketa ieklāšanas, ļoti svarīgi ir labi sagatavot pamatni un izmantot pareizu līmi. Pamatnei ir jābūt gludai un tīrai (katrs nelīdzenums traucēs dēli kvalitatīvi pielīmēt), pirms dēļu pielīmēšanas mēs grīdu vēl papildus gruntējam. Līme uz betona pamatnēm un apsildāmām grīdām OBLIGĀTI ir jāizmanto elastīgā (vienkāršāk sakot, pēc sacietēšanas līmei ir jābūt nedaudz staipīgai, pie temperatūras un mitruma svārstībām koks noteikti nedaudz "nostaigās", elastīga līme šajā gadījumā saglabās savas funkcijas, bet parastās līmes vienkārši salūzīs, kā rezultātā grīda sāks kustēties un krakšķēt). Šoreiz mēs izmantojām vienkomponenta polimēra bāzes līmi .

DSCF3520

Diez gan svarīga lieta ir arī termiņš, kurā grīda tiek ieklāta. Privātmājas divi stāvi tika ieklāti piecās dienās, vēl divas dienas aizgāja uz grīdas lakošanu. Būtībā, nedēļas laikā klients saņēma pilnībā pabeigtu grīdu. Šādas grīdas ieklāšanas termiņus ir iespējams diez gan precīzi saplānot, atšķirībā no citiem darbiem, kas būvniecības procesā mēdz ievilkties uz vairākiem mēnešiem.

DSCF3571

Atgriežoties pie fotogrāfijām,kuras cilvēki atrod internetā, meklējot savu sapņu grīdu-parasti bildēs ir ļoti grūti parādīt to, kā grīda izskatās dabā, taču mūsu fotogrāfijas ir īstas. Tās tiek fotogrāfētas īstos objektos, bieži vien, pie nepietiekama apgaismojuma, ar visparastāko fotoaparātu. Bildes netiek mākslīgi apstrādātas ar datorprogrammām, vai kā savādāk uzlabotas, tāpēc, ja skatamies no fotogrāfu viedokļa, mūsu bildes ir diez gan neprofesionālas, taču tas nav svarīgi, jo profesionāli mēs mākam ieklāt grīdas, nevis uzņemt fotogrāfijas.

DSCF3531

DSCF3600

www.gridasmeistars.lv