← Doties atpakaļ

Birstēti ozolkoka parketa dēļi. - Grīdas Meistars

Publicēts: 2015-11-04

Izvēloties koka grīdu, nereti mūsu klienti vēlas īpaši izcelt koka struktūru. To var panākt ar dažādām metodēm, piemēram, ar speciālu līdzekli apstrādāt dēļus, kas tieši koka struktūru padara tumšāku. Ir iespējams dēļus notonēt, jo lielākā daļa toņu izceļ tieši koka struktūru, taču viens no, mūsuprāt, ekskluzīvākajiem risinājumiem ir izvēlēties birstētus parketa dēļus. Šajā gadījumā koka struktūra ir ne tikai vizuāli izcelta ar krāsas pigmentu, bet arī jūtama uz tausti. Arī vizuālais izskats šādai grīdai ir ļoti skaists un piesātināts, ja birstētu virsmu apvieno ar toni. Tieši šādu grīdas variantu nesen izvēlējās kāds no mūsu klientiem.

b1

Bet nu par visu pēc kārtas. Mūsu klientam ir klasisks dzīvoklis Rīgas centrā, kurā uz grīdas ir 90.to gadu sākumā ieklāts parkets. Laika gaitā parkets ir dziez gan cietis (dzīvoklī ir bijuši plūdi no plīsušām caurulēm ), vairākas reizes slīpēts un pārlakots, taču nu jau diemžēl vizuāli vairs neizskatās diez ko labi. Te gan jāpiemin, ka arī paša parketa kvalitāte tajā laikā nav bijusi pati labākā, dēlīši ir žuvuši un starp tiem ir izveidojušās diez gan lielas un neglītas plaisas. Lai nu kā, taču pie grīdas pamatnes parkets turējās labi, tāpēc tika pieņemts lēmums jaunos dēļus ieklāt uz vecā parketa, to nedemontējot.

b2

Pirms dēļu ieklāšanas, mums gan nācās veco parketu pārslīpēt. Būtībā, tika noņemta lakas kārta, bet pats parkets nedaudz sašvīkāts, lai nodrošinātu labāku saķeri līmei.

Ņemot vērā, ka telpas dzīvoklī ir salīdzinoši nelielas, mūsu klients izvēlējās 10 cm platus ozola parketa dēļus ar nelielām V veida gropītem. Parketa dēļi ir rūpnieciski slīpēti, birstēti un tonēti ar eļļu.

b3

Vēl diez gan interesanta bija parketa dēļu toņa izvēle - Walnut, jeb riekstkoka tonis. Šis ir populārs tonis, kurš dod parketa dēļiem diez gan siltu nokrāsu.

b4

Šajā gadījumā parketa dēļi bija pilnībā rūpnieciski apstrādāti - slīpēti, birstēti un eļļoti, tātad, pēc ieklāšanas grīda ir uzreiz gatava lietošanai. Masīvkoka parketa dēļi parasti ir dažādu garumu, no 400 līdz 2000 mm. Šajā gadījumā dēļu izmēri- 15x100x400-2000 mm, ozols "Natur"

b5

Pie esošās pamatnes parketa dēļi tika pielīmēti ar sintētisko sveķu bāzes līmi un papildus pienagloti. Tādā veidā mēs ne tikai nodrošinājām kvalitatīvu dēļu ieklāšanu, bet arī ar līmi tika aizpildītas vecā parketa šķirbiņas. Pēc līmes sacietēšanas, dažās vietās, kur vecais parkets nedaudz iepriekš kustējās, tas palika stabils.

b6

Šādu parketa dēļu ieklāšanā liela nozīme ir meistara pieredzei, jo, lai grīda izskatītos patiesi skaista, dēļi tomēr ir nedaudz jāšķiro. Vinspirms jau ir jāskatās uz dēļa izmēriem, parasti mēs cenšamies telpas vidū likt garākos dēļus, bet īsākos, vairāk telpas malās, kā arī izmantot piezāģēšanai. Tāpat, visu ieklāšanas laiku, mēs pievēršam uzmanību dēļu toņiem, lai gaišākie un tumšākie dēļi tiktu vienmērīgi ieklāti visā telpā. Ieklāšanas procesā ir daudz šādu, šķietami, nesvarīgu sīkumu un knifiņu, kas beigās nodrošina grīdai gan kvalitāti, gan arī atbilstošu izskatu.

b7

b8

b9

Tāpat jāpiemin, ka dažādā apgaismojumā parketa grīdas tonis izskatās pilnīgi savādāk, no gaiši dzeltenīga spožā saules gaismā, līdz tumši brūnam ar mākslīgo apgaismojumi.

b10

Galvenais jautājums, ko parasti mums uzdod potenciālie klienti ir, cik tad izmaksāja šāda grīda. Teiksim godīgi, tas nav lēts prieks, taču grīdas izmaksu tāme vienmēr tiek veidota individuāli. Gan pašu parketa dēļu izmaksas, atkarībā no izmēriem, selektējuma un apstrādes, gan arī darbu izmaksas var ļoti mainīties. Tieši tāpēc, mēs katram klientam izstrādājam individuālu piedāvājumu, atkarībā no viņa velmēm un iespējām.

www.gridasmeistars.lv