Moduleo dizaina grīdas

LVT – saīsinājums kurš Latvijā zināms tikai retajam. No angļu valodas Luxury Vinyl Tile, latviskojot skanētu kā luksusa vinila plāksne. Ko īsti slēpj šis vārdu savienojums un kādas ir konkrētā materiāla priekšrocības attiecībā pret citiem grīdas segumiem, šajā rakstā centīsies jums paskaidrot Grīdasmeistars.

Capture

 

Par Vinila grīdas segumiem daudz ir rakstīts jau iepriekš, taču arī Grīdasmeistars vēlējās sniegt savu ieskatu un pieredzi darbā ar šo materiālu. Šoreiz konkrētāk apskatot kompānijas Moduleo ražoto LVT grīdas segumu. Moduleo ir starpteutiska koncera IVC sastāvā un Beļģijā ražo – tirgu virzošu, modulāru vinila grīdas segumu.

Grīdasmeistars ar kompāniju Moduleo iepazinānās Vācijā, Hannoverē notiekošajā DOMOTEX izstādē un drīz pēc tam arī uzsāka kopēju sadarbību.

 photo3

Šajā rakstā sniegsim informāciju mazāk par ražotāju, bet vairāk pievērsīsimies pašam materiālam:

 

Moduleo grīdas segumi pēc sava ārējā izskata ir ļoti līdzīgi laminātam, vai flīzēm – atkarībā no izpildījuma un kolekcijas. Šī līdzība, mūsuprāt ir viena svarīgākajām materiāla īpašībām, jo Moduleo iet zelta vidusceļu apkopojot sevī citu materiālu plusus un neitralizējot to mīnusus. Piemēram, Moduleo standarta lamināta izmēru izpildījumā izskatīsies kā lamināts, vai dēļu grīda (uz vietas salonā vairums mūsu klientu nespēj saskatīt atšķirību), bet pārspēs laminātu ūdensizturības ziņā – jo ir pilnībā ūdensizturīgs un var tikt izmantotots vannas istabās. Vai, salīdzinot ar flīzēm, abi materiāli izskatīsies ļoti vienādi (Moduleo squares vai tiles kolekcija), taču ar tausti, vai basu kāju uzreiz jūtams ka Moduleo segums ir daudz siltāks un patīkamāks kā flīze.

 

Savā uzbūvē Moduleo ir slāņu materiāls, kurā slāņi kombinēti tā lai panāktu maksimumu gan noturības, gan dizaina ziņā.

 1. Poliuretāna aizsargpārklājums pasargā grīdu no skrāpējumiem un dubļiem.
 2. Virsējais nodiluma slānis pasargā dizaina un drukas slāni pret nolietošanos. Drukas slānis ir atbildīgas par virsmas maksimālu atbilstību dabīgiem materiāliem.
 3. Stiklšķiedras slāņi ir atbildīgi par materiāla noturību, ilgmūžību un stabilitāti.
 4. Pamatslānis atbild par materiāla maksimālu pieķeršanos uzstādīšanas virsmai, kā arī veic skaņas izolācijas funkciju.

 

121212

Moduleo grīdas segums ir pieejams dažādos izpildījumos – izmēru un kolekciju ziņā. Sākot ar standarda lamināta izmēra plātnēm ar kokam pielīdzināto tekstūru, beidzot ar flīzēm, marmoram un akmenim pielīdzinātiem izmēriem un virsmas apstrādei. Visi sortimenta materiāli gan dalās divās principāli atšķirīgās daļās – līmējamie lokšņu materiāli, vai arī materiāli ar Click savienojumu, gluži tāpat kā laminātam.

click

Otra lieta, kas tik ļoti mūs piesaistīja šajā materiālā ir tā ieklāšanas vieglums. Vai tas būtu līmējamais materiāla veids, vai click savienojuma veids – ieklāšanu var veikt paša spēkiem. Nepieciešamas tikai nelielas priekšzināšanas, jo jāpielieto standarta lamināta ieklāšanas darbu tehnoloģija.

Materiāla galvenie plusi:

 • Viegla ieklāšana pateicoties Click tehnoloģijai;
 • Laba atstarotās skaņas izolācija;
 • Stabilas formas un unikāls, dabīga izskata virsmas dizains ar mazu raksta atkārtošanos;
 • Ekoloģiski draudzīgs, uztur telpās veselīgu klimantu;
 • Ūdens izturīgs, samazināta virsmas slīdamība – pretslīdamības rādītājs R10;
 • Izturīgs pret skrāpējumiem un nodilumu;
 • Viegli kopjams;
 • Izmantojams telpās ar apsildāmo grīdu.

wc 

 Kā galveno mīnusu būtu jāmin stingras prasības pret grīdas pamatni. Jāveic rūpīga grīdas sagatavošana. Tai jābūt cietai, tīrai, sausai un bez redzamiem defektiem. Vinila materiāli ir samērā plāni – līmējamā versija (2,1mm), Click versija (4,5mm). Tāpēc grīdas ir nepieciešams pienācīgi sagatavot. Moduleo materiāli nav piemēroti izmantošanai neapkurinātās telpās.

Vinila materiālus bieži izvēlas, jo vēlas vannas istabā aizstāt flīzes. To arī var viegli paveikt, jo nav nepieciešams demontēt flīzes, bet var iestrādāt vinila segumu pa virsu. Tā kā materiāls ir plāns – tas īpaši nepacels grīdas augstumu, tādējādi optiski nesamazinās arī telpas izmērus. Jāņem vērā, ka flīžu šuves būtu vēlams aizpildīt ar īzlīdzinošo masu, lai jaunā grīda nekopētu flīžu rakstu.

 vannasistaa

 

Moduleo materiāli var tikt uzstādīti pa virsu uz Koka, betona, flīzes, marmora, vai cita cieta materiāla.

Moduleo materiāli nedrīkst tikt uzstādīti uz lamināta, tepiķa, paklāja.

Materiāla apkope neprasa lielas rūpes – jāņem talkā slota vai putekļu sūcējs un grīdas lupata, vai mitrai uzkopšanai paredētais mops. Grīda nav alerģiska un neuzkrāj putekļus.

Ikdienas tīrīšanai Salons grīdasmeistrs piedāvā Dr. Schutz izstrādātu līdzekli PU cleaner. Speciāla sastāva maisījums, ko atjaucot ar ūdeni iegūst tīrīšanas līdzekli, kurš speciāli piemērots Vinila grīdu ikdienas kopšanai.

 9

 

Ar visiem rakstā aprakstītajiem materiāliem varat iepazīties mūsu salonā Rīgā, Valkas ielā 1a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentēts: 1-reiz

 1. Tas laikam tāpēc, ka Ēriks un Irēna iztisa tiešos konkurentus Andri un Jāni! 😀 Tas, protams, joks, bet nu priecē, ka pamazām tuvojoties sezonas beigām cīņa par 2. vietu kopvērtējumā kļūst ar vien spraigaka! Tāpat priecē, ka četrnieku tūlīt apdraudēs arī Irēna! 😉 Lai veicas! 😉

  Jonas | 23. Okt, 2014 | Reply

Rakstīt komentāru