Lamināta grīdas kopšana

Kā zināms, jebkura grīda prasa zināmu kopšanu un uzkopšana aizņem laiku. Parasti, jaunu grīdu kopt ir salīdzinoši viegli un pat patīkami, tas neprasa īpašu piepūli un neaizņem daudz laika. Lamināts no kopšanas viedokļa vispār ir ļoti pateicīgs un viegli kopjams materiāls. Viss it kā ir salīdzinoši vienkārši – ir pieejami jaudīgi putekļu sūcēji, elektriskās slotas un pat roboti, kas sola grīdas uzkopšanu paveikt Jūsu vietā. Taču jebkurai grīdai ir nepieciešama arī tā saucamā mitrā uzkopšana, un lamināts šajā ziņā nav izņēmums. Turklāt, kā zināms, laminātu nedrīkst pakļaut pārāk lielai ūdens iedarbībai ( grīdas mazgāšanai ir jābūt mitrai, nevis slapjai). Tad nu šoreiz apskatīsim tieši lamināta kopšanu un dažus ieteikumus no Grīdasmeistara.

 

Capture

    Vispirms jau sāksim ar pašu lamināta izvēli. Gandrīz vai katrs otrais no mūsu klientiem izvēloties laminātu, uzdod jautājumu par V veida gropēm, vai tās nebūs grūtāk kopjamas, vai tajās nekrāsies netīrumi un vai dēļ gropītēm lamināts nav pakļauts lielākam riskam, ka savienojuma vietās nokļūs mitrums, kas savukārt veicinās lamināta uzbriešanu. Teiksim tā, ja Jūs uz grīdas izbērsiet cukura paciņu un centīsieties to saslaucīt ar slotu, iespējams, ka uz lamināta bez V veida gropēm to būs vieglāk izdarīt, bet ja talkā ņemsiet putekļu sūcēju, tad atšķirības nebūs nekādas. V veida gropēm vairāk ir vizuāls efekts, kas nekādi neapgrūtina grīdas kopšanu un pat pasargā grīdu no vizuāliem defektiem ( ja nu tomēr notiek neliela lamināta piebriešana, uz taisnā savienojuma tas būs redzams uzreiz, bet V veida grope šo defektu noslēps un padarīs praktiski nepamanāmu).

 

Elegant_662_Honey_large

 

Otrs bieži uzdotais jautājums ir par to, ir vai nav lamināts jāvasko. Te atkal būs nepieciešama maza atkāpīte un pretjautājums – kas tad īsti ir lamināta vaskošana un ko Jūs no tās gribat iegūt? Būtībā lamināta vaski iedalās divās grupās, vieni, kas dod vizuālu efektu ( padara grīdu spīdīgāku ) un otri, kas ir domāti lamināta savienojumu aizsardzībai un vieglākai grīdas kopšanai. Ja runājam par pirmo produktu grupu, tad tas, mūsuprāt ir lieki, jo šis grīdas spīdums saglabājas ļoti neilgi un nereti pēc tam padara grīdas kopšanu vēl grūtāku ( uz lamināta grīdas veidojas pleķi un Jums katru reizi pēc grīdas mazgāšanas ir atkārtoti jāuzklāj līdzeklis ar spīdumu ). Tāpat mūsu praksē ir bijuši gadījumi kad cilvēki, grīdas spīdumu cenšas uzklāt biezākā kārtā, ar domu, ka tas dos laminātam aizsardzību, bet gala rezultātā tieši no tā piebriest lamināta savienojumi. Tāpec, lamināta spīdumu uzskatīt par lamināta vasku nemaz nebūtu īsti pareizi.

 DSCF0032

 

Ja runājam par otru vasku veidu, to kurš ir paredzēts savienojumu vietu aizsardzībai tad te darbojās nedaudz cits princips. Lamināts, kā zināms ir plākšņu materiāls un savienojuma vietas viņam neapšaubāmi ir, bet veicot grīdas mitro uzkopšanu, kaut neliels, bet tomēr mitrums savienojumos nokļūs. Vaska galvenā pamatfunkcija ir aizpildīt šīs savienojuma vietas un pēc sacietēšanas neļaut tajās nokļūt mitrumam. Protams, vaskojot grīdu ar šādiem vaskiem, tas iestrādājas arī lamināta virskārtā, aizpildot poras un atvieglojot ikdienas kopšanu. Agrāk viens no populārākajiem vaskiem Latvijā bija Haro firmas „Sekura-A” vasks, taču nu jau kādu laiku šīs līdzeklis ir noņemts no ražošanas un vairs nav pieejams. Pēc diezgan ilgiem meklējumiem mēs atradām līdzvērtīgu produktu citā Vācu kompānijā, ko tagad arī labprāt piedāvājam mūsu klientiem, DR SCHUTZ „Click Sealer”.

 

 3

 

Veicot lamināta mitro uzkopšanu parasti jau pie ūdens tiek pievienots kāds ķīmisks līdzeklis, nereti cilvēki izvēlas universālos tīrīšanas līdzekļus, tā teikt, salejam spainītī ūdeni, pievienojam ķīmiju, nomazgājam traukus, tad laminātu, pēc tam flīzes un ja ūdens nav pavisam netīrs, vēl ar to notīrām mēbeles. Šāds risinājums, mūsuprāt, nav tas pareizākais. Universālie tīrīšanas līdzekļi ir paredzēti netīrumu noņemšanai ar diezgan koncentrētu ķīmisku sastāvu, kas noteikti nav saudzējošs laminātam, tāpat arī parasti no šādiem līdzekļiem uz grīdas paliek pleķi ( pēc lamināta mitrās uzkopšanas, kad tas ir nožuvis, skatoties pret gaismu var labi redzēt, kādas kustības ar slotu vai lupatu Jūs esat veikuši ). Jebkurā gadījumā, lamināts parasti aizņem diezgan lielu uzkopjamo platību, tāpēc, mūsuprāt, vajadzētu izvēlēties speciālu, tikai lamināta grīdām paredzētu kopšanas līdzekli. Piemēram, mūsu piedāvātais „Laminate Cleaner” ir koncentrēts, Vācu labaratorijās izstrādāts līdzeklis kurš ūdenim ir jāpievieno pavisam nedaudz, attiecībā 1:200,tāpēc viens iepakojums šāda grīdas kopšanas līdzekļa pietiek ļoti ilgam laikam. Starpcitu, ir svarīgi ievērot ražotāja noteikto ūdens un koncentrāta attiecību, jo princips-man nav žēl, pieliešu vairāk, lai būtu labāk, te nedarbosies, ja ūdenim pievieno pārāk daudz koncentrāta, atkal pastāv iespēja, ka uz grīdas var veidoties pleķi jeb tā saucamie nosēdumi.

 

1

 

Vēl jebkura grīda, arī lamināts, var tikt pakļauta intensīviem, grūti tīrāmiem traipiem un netīrumiem, piemēram- pielipusi kožļājāmā gumija, nopilējis sīrups vai medus, apavu zoļu švīkas u.t.t. Vispareizāk šādus traipus būtu tīrīt ar Elatex Stain Remover līdzekli. Vienkārši uzsmidziniet līdzekli traipam, ļaujiet, lai līdzeklis nedaudz iedarbojas un tad viegli to notīrat. Būtībā jau šādam līdzeklim būtu jābūt katrā mājā, kurā ir lamināta grīdas, ar vienu iepakojumu pietiks ļoti ilgam laikam, piekam, tas tiešām ir ļoti efektīvs.

 

2

     

     Atgriežoties pie lamināta ikdienas kopšanas, kā to darām mēs pie sevis mājās. Ļoti ātri un vienkāŗši, vispirms grīdu izsūcam ar putekļu sūcēju, tad ņemam talkā „Spray mop” slotu un veicam mitro uzkopšanu. „Spray mop” slota mūsuprāt ir unikāls un fantastiski ātrs risinājums grīdas uzkopšanai. Vairs nav nepieciešams spainis ar ūdeni, lupatas kurām jāseko līdzi, lai nav pārāk slapjas un slotas uz kurām lupatas ne vienmēr grib turēties. Starpcitu, ar „Spray mop” slotu Jūs varat iepazīties mūsu salonā Rīgā, Valkas ielā 1a,pie mums to var izmeiģināt darbībā gan uz gaišām vai tumšām lamināta grīdām, kā arī uz parketa.

12

 

Rakstīt komentāru