Lamināta grīda skolā

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, arī Grīdasmeistars uzņēmās kādu projektu, kurā tika ieklāta jauna lamināta grīda Rīgas 6. vidusskolā. Visā Eiropā skolās un bērnudārzos lamināts ir diez gan bieži lietots materiāls grīdas segumos, pie mums gan parasti priekšroka tiek dota linolejam. Taču, kā zināms, labas kvalitātes linolejs nemaz nav lētāks par laminātu, turklāt tam ir vajadzīga ļoti gluda un līdzena pamatne, bet grīdas sagatavošana nereti ir dārgāka par pašu materiālu, kurš tiek ieklāts uz šīs grīdas.

s1

Protams, arī skolām, šobrīd ir samazināts finansējums un līdzekļi, kas tiek iedalīti remontiem, taču šādās iestādēs tiešām ir nepieciešams labas kvalitātes lamināts, jo slodze, ko tam nāksies izturēt būs patiesi liela. Izvēloties laminātu, kā ierasts, lielāko uzmanību cilvēki pievērš nodiluma izturības klasei, taču, tas ir tikai viens no 18 lamināta kvalitātes kritērijiem. Nereti, daudz svarīgāk ir tas, kāda ir lamināta dēļu savienojumu sistēma, vai kādas kvalitātes MDF vai HDF ir izmantots lamināta vidējai kārtai.

s2

Protams, arī lamināta vizuālajam izskatam ir ļoti liela nozīme, skolā nevajadzētu ieklāt pārāk tumšu lamināta grīdu, jo tā ne tikai vizuāli nomāks skolniekus, bet arī būs krietni grūtāk kopjama. Savukārt, uz gaišas grīdas daudz mazāk ir redzami netīrumi un apavu atstātās pēdas. Tāpat, gaiša grīda klases telpā rada daudz siltāku un “svaigāku” atmosfēru.

s3

Rīgas 6. vidusskolā Grīdasmeistars lamināta ieklāšanu veica vairākās telpās un, lai nepadarītu klases vienmuļas, gan sienu krāsa, gan arī grīdas segumu toņi tajās tika ieklāti dažādi. Ja runājam par pašu grīdu (pamatni) tā , protams nebija ideāla, aptuveni 30 gadus veca dēļu grīda, kura iepriekš ir tikusi reizi gadā krāsota. Taču, nedaudz pielabojot “briesmīgākās” vietas lamināta ieklāšana nesagādāja problēmas. Te gan jāatzīmē, ka šoreiz tika ieklāts Unilin kompānijas “Hercules” lamināts. Bet kā jau esam stāstījuši, Unilin lamināta savienojumu sistēma tiek uzskatīta par vienu no drošākajām pasaulē, tāpēc, arī vietās, kur pamatne nav ideāli līdzena un lamināts nedaudz šūpojas, nav pamata uztraukties par to, ka lamināta savienojums varētu salūzt.

s4

Atgriežoties pie izvēlētajiem toņiem – telpā, ar nedaudz sarkanīgām sienām tika ieklāts gaiši brūns lamināts. Telpās, kur sienas ir gaiši dzeltanas, tika ieklāts gaišā ozola lamināts, bet telpās, ar tumši dzeltanām sienām, dzeltenīgs balinātā ozola lamināts ar dēļa rakstu .

s5

Protams, vairākām skolām arī šogad gāja diez gan grūti un darbi bija iekavēti, taču līdz 1. septembrim tie bija jāpabeidz. Taču, kā jau zināms, šogad ir jūtams celtnieku trūkums un nereti, pat būvfirmas saskaras ar problēmu, ka trūkst darbinieku (te gan ir runa par meistariem, nevis vienkārši cilvēkiem, kuri meklē darbu). Tāpēc arī Grīdasmeistars labprāt uzņēmās veikt lamināta ieklāšanu 6. vidusskolā un vairāk nekā 300 m2 lamināta ieklāja 2 dienu laikā.

s6

Arī turpmāk Grīdasmeistars labprāt veidos īpašus piedāvājumus skolām un citām mācību un sabiedriskajām iestādēm, piedāvājot, ne tikai grīdassegumus par īpašām cenām, bet arī to profesionālu ieklāšanu. Mēs nemainīgi lielāko uzsvaru vienmēr liekam uz kvalitāti, neatkarīgi no tā, vai grīdas ieklāšana tiek veikta skolā, jeb greznā Jūrmalas savrupmājā.

s7

www.Grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.