Venge

Mūsdienu interjērā Venge ir ļoti pieprasīts tonis, un tas tiek plaši izmantots gan mēbeļu, gad durvju, gan arī grīdu ražošanā. No vienas puses, Venge ir ļoti krāšņš un dārgs tonis, kas liecina, ka cilvēki, kuri to ir izvēlējušies, noteikti pieder pie elites un zin savu cenu. No otras puses, tas ir askētisks tonis, vienkāršs un komfortabls, kas savā ziņā nedaudz līdzinās minimālismam. Lai nu kā, bet šim tonim piemīt ļoti skaista koka struktūra un nedaudz noslēpumains Āfrikas motīvs, kas vairumā gadījumu liecina par komfortu, stabilitāti un dabīgumu.

uf1000d

Kas tad īsti ir Venges tonis?

Venges tonis savu nosaukumu ir ņēmis no eksotiskās koku sugas Wenge, kura Latīniskais nosaukums ir Milletia Laurentii un kurš galvenokārt ir sastopams tropiskajos mežos Gabonā, Zairā, Kamerūnā un Kongo. Pats nosaukums “Wenge” ir Angļu, Vācu un Itāļu, tas radies no Eiropas kolonistiem, kuriem kādreiz piederēja Āfrikas zemes. Taču kopumā Wenges kokam ir vairāk nekā 40 dažādu nosaukumu – Bokongo, Avongo, Āfrikas palisandrs u.c.

eb10d329ac

Pats koks izaug aptuveni 20 metru garumā un diametrā sasniedz līdz pat 1 metram. Venges krāsa ir atkarīga no tā, kurā vietā šis koks ir uzaudzis, savu sudraba un šokolādes toņu sajaukumu tas iegūst no saules un zemes siltuma. Neatkārtojamo Venges koka struktūru zīmē pati daba un tā tik tiešām spēj pārsteigt ar skaistajiem koka rakstiem, kuri ietver sevī Kongo džungļu noslēpumu, taču savu melno nokrāsu Venge iegūst tikai tad, kad koka stumbrs ir nozāģēts.

db28b396f9

Ja runājam par Venges koku, tad tā popularitāte ir ne tikai saistīta ar koksnes krāsu, bet arī ar citām īpašībām. Koksne satur ļoti daudz eļļas un minerālās vielas, kas apgrūtina koka mehānisku apstrādi, jo īpaši lakošanu. Tāpat Venge ir ļoti noturīga pret mehāniskiem bojājumiem, kā arī “sēnītēm” un kaitēkļiem. Visu šo iemeslu pēc Venge ir ļoti iecienīta Eiropas elitāro interjēru apdarē, taču īstu Venge koksni atļauties iegādāties var retais, tāpēc ļoti izplatīti ir izstrādājumi Venges krāsā.

ef2ee13988

Taču atkārtot ideālu Venges krāsu un struktūru nav nemaz tik viegli, jo tā ir diez gan unikāla. Tāpēc, dažus gadus atpakaļ, pirms uzsākt Venges lamināta ražošanu, Quick-step kompānija iegādājās divus konteinerus ar šo koksni. Tad nu tā tika pētīta un kopēta līdz Quick-stepam izdevās panākt maksimāli dabīga koka izskatu savos produktos. Šobrīd Quick-step piedāvā Venges laminātu dažādās kolekcijās un izpildījumos. Arī mūsu salonā šobrīd ir pieejami trīs dažādi Venges lamināta veidi – klasiskā Venge ar un bez V veida gropēm un pagājušā gada jaunums – Balta Venge.

uf1000uf1300

u1000

Grīdas segumi ar Venges toni, tā ir elegances, klasikas un moderna stilu apvienojums, kas veido brīnišķīgu harmoniju ar gaišu interjēru (baltais un melnais), tāpēc, ja Jūs izvēlaties klasisko Venges grīdu, telpu sienām noteikti vajadzētu būt gaišos toņos, tad tumšais Venges tonis neveidos tumšu un nospiedošu efektu, bet gan radīs telpā harmoniju. Taču ja Jūsu interjērā jau ir tumšas Venges mēbeles, varbūt ir vērts padomāt par grīdu no Baltās Venges.

dsc07166

picture-366

www.grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.