Vannasistabas lamināta ieklāšana

Pēdējā laikā vannasistabas lamināts mūsu klientu vidū ir guvis diez gan lielu popularitāti, tāpat mēs arī saņemam diez gan daudz jautājumus par tā ieklāšanu, izmaksām, specifikāciju un īpašībām. Šis tiešām ir diez gan unikāls lamināta segumu produkts, kas nodrošina perfektu izskatu, aizsardzību pret mitrumu un slīdēšanu, kā arī vizuāli paplašina nelielās vannasistabu telpas. Šoreiz apskatīsim kādu objektu Pārdaugavā, kur Grīdasmeistars veica vannasistabu lamināta ieklāšanu.

v1

Kā jau esam stāstījuši, šī lamināta piemērotību telpām ar paaugstinātu mitrumu nodrošina vairāki faktori – kvalitatīva lamināta vidējā un virsējā kārta, speciāla gumija garajās savienojuma šuvēs un īso savienojuma vietu apstrāde ar “Seal&Click” līmi. Kopā tas rada nevainojamu aizsardzību pret tiešu ūdens iedarbību un ļauj šo laminātu izmantot vannasistabās.

v2

Ja runājam par pašu lamināta ieklāšanu, tā nav nemaz tik vienkārša, ja salīdzina ar parastajiem lamināta veidiem. Lielākās grūtības varētu sagādāt tieši gumijas ievietošana. Vispirms to vajag nogriezt vajadzīgajā garumā (drošības pēc labāk par dažiem centimetriem garāku, jo katrā iepakojumā ietilpstošais gumijas rullis ir ar diez gan lielu rezervi). Tad gumija ir rūpīgi jāievieto speciālā lamināta dēļa iedobē un vēlreiz jāpiegriež vajadzīgajā garumā. Tad lamināta dēļu rinda ir precīzi jāievieto paredzētajā savienojumā un uzmanīgi jāpiesit, tikai tad gumija nedaudz saspiedīsies un nodrošinās aizsardzību pret mitrumu.

v3

Tieši tāpat nedrīkst aizmirst par īso savienojumu līmēšanu – līme tiek uzklāta uz spundes augšējās malas tā, lai saspiežot dēļus tā nedaudz izspiestos uz āru. Uzreiz gan jāatzīmē, ka pie lamināta virsējās kārtas līme nepielīp un dažas minūtes pēc dēļu salikšanas lieko līmi var notīrīt ar sausu lupatiņu.

v4

Vēl nelielas grūtības var sagādāt šī lamināta montāža pie trubām vai zem durvju kārbām, tad ir diez gan grūti ielikt gumiju, pieturēt to un vēl piesist lamināta dēlīti. Parasti gan vannasistabā grīda plūdus nepiedzīvo, taču, ja pastāv iespēja, ka uz grīdas tiks izliets liels daudzums ūdens, arī starp grīdlīstēm un laminātu vajadzētu izmantot caurspīdīgo silikonu.

v5

Runājot par izmaksam – šoreiz Grīdasmeistars veica šī lamināta ieklāšanu divās telpās, nelielā vannasistabā un tualetē. Lamināta izmaksas kopā ar ieklāšanu, “Seal&Click” līmi, oriģinālo Quick-step apakšklāju, grīdlīstēm un to montāžu sastādija 200 Ls, cik nu tas ir daudz vai maz, spriediet paši, taču atgādināsim, ka šāda grīda ir daudz skaistāka par jebkuru linoleju un daudz siltāka par flīzēm (starpcitu, šo laminātu var arī ieklāt uz apsildāmām grīdām).

v6

Katrā ziņā vannasistaba ar šādu grīdu ir sastopama diez gan reti, kas neapšaubāmi jebkuru vannasistabu padara ļoti interesantu un atšķirībā no flīzēm, grīda tiek ieklāta dažu stundu laikā. Vēl kāda lamināta priekšrocība – ja grīdā ir kādas santehnikas trubas, kuras pēc dažiem gadiem varbūt vajadzēs mainīt, laminātu varēs uzmanīgi izjauk, veikt trubu nomaiņu un pēc tam uzmontēt atpakaļ, ar flīzēm nez vai kas tāds izdosies.

v7

v8

www.grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.