Masīvkoka ozola dēļu grīda privatmājā Gipkā

Pagājušā gada nogalē Grīdasmeistars veica masīvkoka ozola dēļu ieklāšanu pirmajā pasīvajā mājā Baltijā, kura atrodas Gipkā. Jau pati šī māja ir ļoti interesanta un par to būtu vērts pastāstīt sīkāk, taču mēs šoreiz apskatīsim mājas otrā stāva grīdu uz kuras tika ieklāti klasiski ozolkoka dēļi ar V veida gropēm un ietonēti tumši brūnā tonī. Starpcitu, par pašu māju var vairāk izlasīt šeit http://www.diena.lv/lat/multimediji/dienatv/bizness/video-pirma-pasiva-maja-latvija

r1

Kā jau minējām, šīs mājas uzbūve bija ļoti interesanta un protams, ka šāda tipa mājai, arī grīda tika veidota no dabīgiem materiāliem. Iesākumā uz betona pamatnes tika izlīmeņotas lāgas, bet uz tām montēts finieris. Šobrīd Grīdasmeistara piedāvātie masīvkoka ozola dēļi ir rūpnieciski noslīpēti un nošpaktelēti, kā arī apstrādāti ar industriālo eļļu. Taču gadījumos, ja pasūtītājs vēlas grīdai kādu īpašu toni, dēļi tiek ieklāti bez apstrādes un tonēšana tiek veikta pēc ieklāšanas.

r2

r3

Protams, lielās, plašās un gaišās telpās tumša grīda izskatās īpaši labi. Vēl kāda svarīga lieta, šajā mājā visas starpsienas tika mūrētas no veciem ķieģeļiem, bet tumšai ozolkoka grīdai piemīt nedaudz senatnīgs izskats, kas kopumā rada jaunā mājoklī nedaudz antīku izskatu. Lai tonētajai grīdai nodrošinātu augstāku izturību, pēc dēļu ieklāšanas un tonēšanas, tiem papildus tika uzklāta industriālās eļļas aizsargkārta.

r4

r5

Lai gan šādai, nedaudz antīka izskata grīdai, ar laiku, nedaudz nobružājoties un nonēsājoties, izskats tikai uzlabosies. Tāpat diez gan interesants risinājums tika panākts grīdas un veco ķieģeļu sienu savienojumu vietās. Kā zināms, masīvkoka grīdām visur, gar sienām, tiek atstātas nelielas spraugas, kas pieļauj dabīgo koka piebriešanu mainoties gaisa mitrumam telpā. Parasti šīs spraugas tiek noslēptas ar grīdlīstu palīdzību, taču veco ķieģeļu siena ir salīdzinoši nelīdzena un līste tai īpaši labi nepiegultu. Tāpēc savienojumu vietas starp grīdu un sienu tika aizpildītas ar šķidro korķi, jo tas, pat pēc saspiešanas vienmēr iegūst sākotnējo formu.

r6

Nobeigumā piedāvājam vēl dažas bildes ar šīs privātmājas otrā stāva grīdu. Piebildīsim tikai to, ka masīvo ozolkoka dēļu grīda mūsuprāt ļoti labi iederas jebkurā interjērā. Pateicoties šī brīža piedāvājumam, dēļi ir pilnībā rūpnieciski apstrādāti, kas ļauj veikt ieklāšanu bez slīpēšanas un smalkajiem koka putekļiem. Tāpat ir iespējams ozolkoka grīdu ietonēt vairāk nekā 17 dažādos toņos.

r7

r8

r9

www.grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.