Bojāta trīsslāņu parketa nomaiņa

Vēl dažus gadus atpakaļ, lielā celtniecības buma laikā, trīsslāņu parkets tika uzskatīts par ļoti labu grīdas segumu materiālu, jo parketa grīda vienmēr ir uzskatīta par klasisku vērtību, bet trīsslāņu parketa uzbūve ļāva ļoti ātrā laikā veikt grīdas ieklāšanu. Neapšaubāmi, trīsslāņu parkets nav slikts materiāls, taču lielākajā daļā jauno projektu tika izmantots diez gan apšaubāmas kvalitātes un nenosakāma ražotāja produkts. Rezultātā, skaistas parketa grīdas vietā, kurai vajadzētu kalpot daudzus gadus, jau pēc dažiem mēnešiem grīdai parādijās defekti. Nesen arī Grīdasmeistars veica trīsslāņu parketa nomaiņu kādā no šādiem “jaunajiem projektiem”.

m1

Dzīvoklis ar nekvalitatīvo trīsslāņu parketu tika nopirkts nesen, pirms tam tas kādu laiku bija neapdzīvots, tātad teorētiski grīda nav tikusi izmantota. Tomēr savienojumu vietas trīsslāņu parketam bija izveidojušās ļoti nesmukas, melnas šuves. No kā tādas radušās? Viennozīmīgi no paaugstināta mitruma, tikai no kurienes tāds ir radies dzīvoklī, kur grīda, pat īsti nav mazgāta un kāpēc no mitruma nav cietušas kaut vai tās pašas sienas vai durvis? Jāatzīmē, ka dzīvoklī apkure ir darbojusies visu laiku un pati māja ir diez gan sausa.

m2

Uzsākot grīdas demontāžu, arī mēs domājām ieraudzīt uz grīdas mitruma atstātās pēdas, taču tādu nebija. Vēl jo vairāk, mūsu pārliecību par to, ka šis trīsslāņu parkets jau no paša sākuma nav bijis īsti kvalitatīvs, nostiprināja fakts, ka melnās malas bija katrā dēlī, vietām arī īsajiem parketa dēlīšiem trīsslāņu parketa vidū un jo īpaši izteikti melnumi bija grīdas malās un pie savienojumiem ar apkures trubām.

m3

Mēs, protams, neesam eksperti un, nezinot visas nianses, pilnīgi droši nevaram apgalvot, kāds ir šo melno savienojumu rašanās iemesls, taču mūsu viedoklis ir tāds, ka parkets ir bijis diez gan sliktas kvalitātes (visticamāk jau izbrāķēts ražotāja rūpnīcā) un papildus tam, vēl pirms ieklāšanas uzglabāts ļoti mitrās un nepiemērotās telpās. Melnumi bija redzami visā virsējās kārtas biezumā, tāpēc, pat teorētiski, pārslīpēt un pārlakot šādu grīdu nebija iespējams, tad nu atlika vienīgais risinājums, trīsslāņu parketa nomaiņa.

m4

Tā kā dzīvoklī jau atradās daļa mēbeļu, parketa nomaiņa tika veikta pakāpeniski, vispirms demontētas un sanummurētas visas grīdlīstes un sliekšņi. Tad arī aptuveni pusē telpas demontēts pats trīsslāņu parkets. Lai nesabojātu kopējo interjēru, arī jaunais trīsslāņu parkets tika piemeklēts maksimāli līdzīgs pēc toņa un struktūras vecajam trīsslāņu parketam. Tieši tāpēc bija iespējams izmantot arī vecās grīdlīstes.

m5

Kad pirmā telpas daļa tika ieklāta, uz jau gatavās grīdas tika pārnests viss liekais. Tā neapšaubāmi ir viena no lielākajām trīsslāņu parketa priekšrocībām, ka šāda grīda uzreiz pēc ieklāšanas ir gatava un var tikt izmantota. Ja parkets ir aprīkots ar “click” savienojumu un tiek ieklāts kā “peldošais” segums, tad nav jāgaida ne līmes nožūšana, ne lakas sacietēšana, grīda ir uzreiz gatava.

m6

Pēctam arī diez gan ātri tika demontēta un atkal ieklāta telpas otra daļa, saliktas atpakaļ visas grīdlīstes un nobeiguma sliekšņi. Šāds grīdas nomaiņas darbs Grīdasmeistaram prasīja vienu dienu, tādā veidā sagādājot salīdzinoši mazas neērtības dzīvokļa saimniekiem.

m7

Protams, ka jaunajai grīdai savienojuma vietas vairs praktiski nebija manāmas, tāpat arī ir skaidrs, ka šī grīda nokalpos salīdzinoši daudz ilgāku laiku. Tieši tāpēc iegādājoties trīsslāņu parketu, galveno uzmanību vajadzētu pievērst materiāla kvalitātei, nevis tikai cenai, vai grīdas tonim uz parauga.

www.Grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.