“Hercules” lamināta ieklāšana pa diagonāli

Hercules lamināta kolekcija “Solid” ir ļoti interesanta ar saviem klasiskā izskata dēļu zīmējumiem. Tiem ne tikai ir četras V veida gropes, bet arī diez gan plaša toņu un struktūras gamma (līdz pat 54 dažādiem dēļiem), kas nodrošina uz grīdas maksimālu, dabīgas koka grīdas izskatu. Parasti lamināta ieklāšana telpā tiek veikta gareniski, respektīvi, uzsākta no garākās sienas, taču tieši no ieklāšanas virziena ir atkarīgs, kā grīda kopumā izskatīsies un iederēsies telpas interjērā. Mūsuprāt, viens no interesantākajiem ieklāšanas veidiem ir ieklāšana pa diagonāli.

d1

Pati ieklāšana pa diagonāli ir nedaudz saražģītāka, nekā ieklājot laminātu taisnā rakstā, tāpat, krietni vairāk materiālu aiziet atgriezumos, jo dēļus nākas piezāģēt no abām pusēm, nevis vienkārši iesākt jaunu līniju ar pāri palikušo lamināta gabalu. Taču vispirms telpā tiek kārtīgi izslaucīta grīda un ieklāts apakšklājs, šoreiz par apakšklāju tika izmantots 2mm biezs korķis.

d2

Pašu lamināta ieklāšanu parasti uzsāk no telpas stūra ar vesalu dēli, apzāģējot tam abas malas 45 grādu leņķī. Nākamo rindu veido no gandrīz vesala dēļa, vienu malu apzāģējot 45 grādos, bet otrā pievienojot nelielu lamināta gabalu, bet trešo rindu taisa jau no diviem vienāda garuma dēļiem. Kad ir ieklātas pirmās 5-6 rindas, ļoti svarīgi ir laminātu gar malām kārtīgi noķīlēt jo, diagonālās ieklāšanas laikā, pastāv diez gan liela iespēja, ka jau ieklātais lamināts var izkustēties, tāpēc, ik pa brīdim arī turpmākās ieklāšanas laikā būtu jāparbauda, vai pirmās līnijas ir pietiekami labi noķīlētas.

d4

Diagonālā ieklāšana ne tikai padara telpu vizuāli interesantāku, bet arī noslēpj dažādus defektus, piemēram to, ja sienas nav īpaši taisnas, vai ja telpas stūros nav taisnu leņķu. Tāpat pa diagonāli ieklāts lamināts ļoti labi izskatās tad, ja tomēr tiek nolemts veikt ieklāšanu vairākās telpās bez kompensācijas šuvēm (atgādināsim, ka lamināts ir “peldošais segums” un to rekomendē ieklāt katrā telpā atsevišķi). Arī iespēja, ka grīda deformēsies, šādā gadījumā ir nedaudz mazāka, jo ieklātās grīdas līnijas neveidojas tik garas.

d5

Diagonāla ieklāšana ļoti labi izskatās gan lielās, gan vidēja lieluma telpās, taču šauriem un gariem koridoriem tas noteikti ir viens no labākajiem risinājumiem, lai gan mazās telpās, tādās, kā gaiteņi ar daudzām durvīm, diagonālo ieklāšanu veikt ir patiešām sarežģīti. Tomēr rezultātā tas telpu padara ļoti interesantu un šādā gaitenī tieši grīda neapšaubāmi būs visvairāk pamanāmā interjēra nianse.

d6

Vēl gribētos atzīmēt Hercules Solid kolekcijas lamināta virsējo kārtu – tā pilnībā imitē koka struktūru, kas jo īpaši labi ir pamanāms tiešā gaismas iedarbībā, tāpēc, atšķirībā no citiem laminātiem, gaisma,kas krīt no logiem, tieši izceļ šī lamināta skaistmu, nevis nesmukas savienojuma vietas. Starpcitu, Unilin kompānijas produkti ir vienīgie, kuriem arī V veida gropes ir laminētas, nevis krāsotas, kas tās padara ne tikai īpaši skaistas, bet arī noturīgas pret mitrumu.

d8

Nobeigumā, kā ierasts piedāvājam divas bildes ar un bez grīdas. Šoreiz Grīdasmeistars veica Hercules lamināta ieklāšanu divistabu dzīvoklī, aptuveni 45 m2 platībā. Ieklāšana tika veikta pa diagonāli un visā dzīvoklī bez kompensācijas sliekšņiem. Ieklāšanas process aizņēma divas dienas.

d9

d101

www.grīdasmeistars.lv

 

 

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.