Ozolkoka parkets-klasiska vērtība

Lai arī kādi materiāli neparādītos grīdas segumu tirgū, ozolkoka parketa grīda ir un paliek klasiska vērtība. Šāda grīda iederēsies lielākajā daļā interjēru un ļoti labi izskatīsies gan nelielā dzīvoklī, gan lielā un plašā privātmājā. Ozolom piemīt ne tikai ļoti laba izturība, bet arī skaista koka struktūra un krāsu gamma, kas labi sader kopā gan ar tumšiem, gan gaišiem sienu un mēbeļu toņiem. Šoreiz apskatīsim kādu no ozolkoka parketa grīdām, kuru Grīdasmeistars ieklāja pagājušajā gadā.

sk1

Izvēloties parketa grīdu, ļoti svarīgi ir pareizi izvēlēties ne tikai koka sugu un izskatu, bet arī dēlīšu izmērus un ieklāšanas rakstu. Ja telpa ir neliela, tajā labāk izskatīsies mazāka izmēra dēlīši, savukārt lielās telpās labāk iederās lielāki parketa dēļi. Arī ieklāšanas raksts ir ļoti svarīgs, jo ar to var telpu padarīt gan vizuāli plašāku, gan garāku vai šaurāku. Viens no klasiskākajiem parketa rakstiem ir, tā saucamā, “skujiņa”, kurš gan daudziem asociējas ar padomju laika kultūras namu vai skolas aktu zāli. Taču arī “skujiņu” var ieklāt dažādi un bieži vien (jo īpaši lielās telpās) tieši šis ir viens no skaistākajiem parketa rakstiem.

sk21

Arī šoreiz mūsu klients izvēlējās ieklāšanu tieši “skujiņā”, taču iegādātais parkets bija salīdzinoši maza izmēra un lielā telpā tas neizskatītos īpaši skaisti, tāpēc tika pieņemts lēmums ieklāt “trīskāršo skuju”, tas nozīmē, ka “skujiņas raksts tika veidots nevis no atsevišķiem dēlīšiem, bet gan saliekot trīs parketa dēlīšus kopā.

sk3

 Pati parketa ieklāšana “skujiņā” nav īpaši sarežģīta, vienīgi jāņem vērā, ka šādam rakstam ir nepieciešams, lai puse parketa dēlīšu būtu ar spundi labajā malā, bet puse, ar spundi kreisajā. Tāpat “skujiņas” rakstam ir nepieciešams nedaudz vairāk paša parketa, jo sanāk diez gan daudz atgriezumu. Bet pats svarīgākais ir pareizi ieklāt pirmo parketa līniju. Parasti, ieklāšanu uzsāk no telpas vidus, pēc tam atliek tikai turpināt rakstu uz abām pusēm.

sk4

Vēl ir iespējams veidot tā saucamās “bordes”. Tas nozīmē, ka telpai pa perimetru tiek ieklāts parkets no citas koksnes, un/vai citā rakstā. Arī šoreiz tika izveidota borde, ieklājot parketa dēlīšus taisnajā rakstā un atdalot no “skujiņas” ar sarkankoka līniju. Šāds ieklāšanas veids neapšaubāmi piedod telpai nedaudz interesantāku izskatu un padara grīdu vēl skaistāku.

sk5

Tāpat šāda “borde” tika izveidota ap kolonnu un arī ap kamīnu. Te gan jāpiemin, ka telpā jau sākotnēji bija paredzēta daļēja sienu un kolonnas apdare ar koku, tāpēc šāda “borde” ne tikai padarīja grīdu skaistāku un interesantāku, bet arī  pasvītroja sienu apdari.

sk6

sk8

Lai panāktu lielāku nodilumizturību, šoreiz parketam tika uzklātas četras lakas kārtas – vinspirms gruntslaka, tad tika veikta starpslīpēšana un tad trīs kārtas ar pamatlaku. Tieši parketa slīpēšana un lakošana ir viens no sarežģītākajiem darbiem, kur ir nepieciešamas gan zināšanas, gan pieredze. Tāpēc mēs nekad nepiekritīsim, ka ir iespējams noīrēt parketa slīpmašīnas un pašu spēkiem paveikt kvalitatīvu slīpēšanu un lakošanu. Šo darbu noteikti vajadzētu uzticēt profesionāļiem.

sk7

Šobrīd gan paša parketa, gan darbu un palīgmateriālu izmaksas ir ievērojami kritušās un šis ir viens no piemērotākajiem brīžiem, lai ieklātu parketa grīdu, jo tāda grīda, ja tiks pareizi kopta, nokalpos arī 100 gadus, bet koka cenas un jo īpaši ozola, nez vai kādreiz vēl būs tik zemas, kā šobrīd. Tāpēc arī krīzes laikā var atras labas iespējas un īstenot lietas, kuras citkārt būtu gandrīz neiespējamas.

sk9

sk10

www.Gridasmeistars.lv

 

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.