2009. gads, kāds viņš bija :)

Lūk arī ir aizvadīts 2009. gads- noteikti, viens no grūtākajiem un arī interesantākajiem gadiem. Šis gads ieviesa diez gan lielas pārmaiņas, ne tikai “Grīdasmeistara” darbībā, bet arī visā Latvijas grīdas segumu tirgū kopumā. Šoreiz pacentīsimies atskatīties uz 2009. gada tām tendencēm, kas bija aktuālas grīdas segumu tirgū uz materiāliem, kuri zaudēja savu popularitāti, kā arī uz tiem grīdas segumiem, kuri atkal atgriezās starp pieprasītākajiem.

dsc08080

Gads iesākās ļoti interesanti – ar pilnīgu un galīgu tukšumu 🙂 Sabiedēti ar PVN pieaugumu, lata devalvāciju un lielo krīzi, cilvēki apturēja remontdarbus un atteicās ne tikai no grīdām, bet arī remontiem, kā tādiem. Pirmajos gada mēnešos bija jūtams pieprasījums pēc lētiem grīdas segumiem – pircēji meklēja laminātu par 3 Ls/m2 vai parketu par 8 Ls/m2. Gada sākumā arī “Grīdasmeistars” centās piedāvāt lētus, Polijā vai Ķīnā ražotus lamināta un parketa izstrādājumus, taču pavisam drīz mēs no tā atteicāmies – paliekot uzticīgi kvalitātei.

dsc09704

Un tāpēc, jau no 2009 gada februāra mēs saviem klientiem sākām piedāvāt Beļģu kompānijas “Unilin” laminātu ar nosaukumu “Hercules”. Šis lamināts atbilst ne tikai visiem nodilumizturības un kvalitātes standartiem, bet arī ietver sevī ļoti skaistus un dabīgus koka zīmējumus. Pamazām šis lamināts guva diez gan lielu popularitāti mūsu klientu vidū.

ss1

Martā arī Grīdasmeistars piedalījās lielajā būvniecības izstādē Ķīpsalā “Māja 2009”. Kā jau iepriekš tika prognozēts, izstāde kopumā bija diez gan neveiksmīgs pasākums, jo cilvēku interese par jaunumiem būvniecībā bija jūtami kritusies. Tāpat arī grīdas segumu piedāvājums izstādē nebija diez ko liels ( ja parketa ražotāji un tirgotāji bija redzami kuplā skaitā, tad lamināta piedāvājumu nebija vispār). Lai nu kā, bet mēs no izstādes neguvām vēlamo rezultātu un tuvakajā laikā tādās neplānojam piedalīties.

kp1

Tuvojoties vasarai, grīdas segumu tirgū parādijās diez gan interesanta tendence – arvien vairāk materiālu tika piedāvāts iegādāties “uz pasūtījuma” . Gan lielās, gan mazās firmas izpārdeva atlikumus (dažreiz pat zem iepirkuma cenām) un daudzas arī pārtrauca savu darbību. Savukārt “Grīdasmeistars” turpināja palielināt materiālu daudzumu salonā, tādā veidā dodot iespēju mūsu klientiem saņemt jaunu grīdu un arī tās ieklāšanu maksimāli ātrā laikā. Tāpat vasaras sākumā “Grīdasmeistars” praktiski atteicās no sadarbības ar dažādām būvfirmām un turpināja savu darbību, strādājot ar privātajiem un juridiskajiem klientiem tikai pa tiešo.

o6

Aptuveni gada vidū, “Grīdasmeistars” sāka piedāvāt Latvijas tirgū principiāli jaunu materiālu – “Miniplanku”. Tie ir ozolkoka parketa dēļi, kuri jau rūpnieciski ir noslīpēti, nošpaktelēti un noeļļoti. Pateicoties šī materiāla zemajai cenai un daudzajām priekšrocībām, “Miniplanks” guva negaidīti lielu popularitāti un brīžiem mūsu klientiem pat nācās uz to gaidīt, taču rezultāts bija tā vērts, jo šajā materiālā ir apvienota masīvkoka kvalitāte un zema cena.

dsc002061

Kopumā, 2009. gadā, tika uztaisīti vairāki diez gan lieli projekti, gan ar “Miniplank” parketa dēļiem, gan klasisko dēlīšu parketu, gan arī ar masīvajiem parketa grīdas dēļiem. Gada otrajā pusē bija novērojama patīkama tendence, cilvēki arvien vairāk sāka izvēlēties kvalitatīvākus grīdas segumus. Nu jau vairs tā īsti nevienu neinteresēja lamināts par 3 ls/m2 un priekšroka arvien biežāk tika dota vai nu ļoti labas kvalitātes laminātam, vai īstai koka grīdai.

dsc001011

Lai gan 2009. gadā “Grīdasmeistars”, veica vairākus desmitus trīsslāņu parketa ieklāšanu, tomēr šis materiāls kļuva arvien mazāk pieprasīts. Te nu laikam galvanie iemesli slēpjas šī materiāla kvalitātē un arī tajā, ka īsts masīvā ozola parkets vai dēļi ir kļuvuši krietni lētāki, salīdzinot ar 2008. gadu. Lai nu kā, bet mēs prognozējam, ka arī 2010. gadā pieprasījums pēc “trīsslāņu parketa” tikai turpinās samazināties.

dsc08922

Uz “apsildāmajām ” grīdām mūsu klienti turpināja izvēlēties “divslāņu parketu” un augstas kvalitātes laminātu. Lai nu kā, bet uz gada beigām diez gan strauji auga pieprasījums tieši pēc kvalitatīva lamināta. Tieši tāpēc, gada otrajā pusē “Grīdasmeistars” uzsāka piedāvāt Unilin kompānijas laminātu ar nosaukumu “Quick-step”. Šis lamināta brends Latvijā ir labi pazīstams un cilvēki to turpina izvēlēties, lai arī tas noteikti nav pieskaitāms lētākajiem lamināta veidiem. Un tomēr “Quick-step” kvalitāte runā pati par sevi. Arī izvēles iespējas ir ļoti plašas, “Quick-step” piedāvā vairāk nekā 200 dažādus lamināta veidus un dekorus. Tostarp Quick-step sortimentā ir arī speciāls lamināts vannasistabām, par kuru mēs noteikti tuvākajā laikā pastāstīsim sīkāk.

dsc00096

Ja runājam tieši par grīdas toņu izvēli 2009. gadā, tad tā nekādus pārsteigumus mums nesagādāja. Nemainīgi populāri palikā gaišie toņi, starp kuriem neapšaubāmi līderi ir balinātais un klasiskais ozoli. Tāpat populāri bija tieši dēļa raksti, gan ar gropēm, gan bez, taču laminātu krietni vairāk izvēlējās tieši dēļa rakstā. Masīvajiem grīdas dēļiem pieprasītākie bija platie izmēri, bet parketa dēlīšiem – lielie izmēri.

dsc09947

Vēl pie satraucošākajām tendencēm grīdas segumu tirgū būtu jāpiemin fakts, ka “Grīdasmeistars” diez gan daudz saskārās tieši ar nekvalitatīvu grīdu remontu un nomaiņu. Pie tā visbiežāk ir vainojama tieši nekvalitatīva (vai nepareiza) grīdas ieklāšana un nereti arī nekvalitatīvi materiāli. Diemžēl jāatzīst, ka diez gan daudzi grīdas ieklāšanas speciālisti ir devušies strādāt uz ārzemēm un labu speciālistu Latvijā paliek arvien mazāk. Tieši tāpat, vēl joprojām saglabājas tendence, ka visus remontdarbus uztic vienam meistaram, taču, ja viņš spēj kvalitatīvi pielīmēt tapetes, tas negarentē to, ka arī parkets tiks ieklāts tikpat labi.

dsc00024

Nobeigumā gribam pateikt paldies visiem tiem mūsu klientiem, kas izvēlējās “Grīdasmeistara” pakalpojumus un uzticēja mums savas grīdas ieklāšanu. Mēs ticam, ka tieši Jūsu labās atsauksmes ir mūsu labākā reklāma, savukārt mēs nekad neatteiksim vismaz ar padomu jebkuram mūsu klientam. Lai nu kā, bet 2010. gadu “Grīdasmeistars” iesāka diez gan optimistiski, mēs redzam daudzas pozitīvas izmaiņas grīdas segumu tirgū un turpinam strādāt pie jauniem piedāvājumiem. Kā viens no pirmajiem šī gada jaunumiem ir “Miniplank” Oša parketa dēļi, ar kuriem jau var iepazīties mūsu salonā, Rīgā, Mūkusalas ielā 45/47

dsc00380

dsc07250

www.Grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.