“Miniplank” parketa dēļu tonēšana

Par “Miniplank” ozola parketa dēļiem jau esam stāstījuši diez gan daudz, tie ir pilnībā gatavi ( noslīpēti, nošpaktelēti un noeļļoti) masīvie parketa dēļi, kurus mēs piedāvājam saviem klientiem par trīsslāņu parketa cenu. Taču, nereti grīdai ir nepieciešams piešķirt kādu toni – padarīt to tumšāku vai gaišāku, nedaudz brūnu vai sarkanīgu. Arī ar “Miniplank” parketa dēļiem to ir iespējams izdarīt, mēs varam piedāvāt aptuveni 15 dažādus toņus. Arī šoreiz Grīdasmeistars veica šāda pasūtījuma izpildi kādas privātmājas biljarda zālē.

m1

Vēlamais rezultāts bija panākt, lai ozolkoka grīda izskatītos tumša un nedaudz antīka. Lai veiktu “Miniplank” tonēšanu, speciāli tika pasūtīti “Miniplank” parketa dēļi bez gala apstrādes – noslīpēti, nošpaktelēti, bet bez eļļas pārklājuma. Šādu dēļu ieklāšana ir jāveic ļoti rūpīgi, jo koks nav aizsargāts un arī pēc ieklāšanas tas vairs netiek ne slīpēts, ne pulēts.

m2

Pēc ieklāšanas, šādiem “Miniplank” parketa dēļiem ir jāļauj vismaz dažas dienas “nostāvēties” un tikai tad var uzsākt to apstrādi. Tas ir nepieciešams, ne tikai tāpēc, lai ļautu parketa līmei pilnībā nožūt un sacietēt, bet arī tamdēļ, lai ozolkoka dēļi “aklimatizētos”. Jebkurš parkets vai dēlis pēc ieklāšanas, gaisa mitruma ietekmē, nedaudz piebriest vai sarūk.

m3

Pati “Miniplank” tonēšana tiek veikta ar dabīgajām linsēklu eļļām. Kā jau minējām, izvēloties kādu no vairāk nekā 15 toņiem, ir iespējams panākt praktiski jebkuru vēlamo toni. Vislielākās problēmas sagādā “baltie” toņi, tie, parasti, ļoti labi izskatās uz parauga, bet ne uz grīdas. Pretējs efekts ir ar tumšajiem toņiem, tie, parasti, uz grīdas ir daudz skaistāki, nekā paraugos.

m4

Tonēšana ir diez gan sarežģīts darbs, kas prasa lielu uzmanību, eļļas uzklāšana tiek veikta ar rokām, ļoti uzmanīgi tiek apstrādāts katrs “Miniplank” dēlīts un katrs delīšu savienojums. Atgādināsim, ka gan garajās “Miniplank” dēļu savienojuma vietās, gan īsajās ir V veida gropes, tāpēc ļoti rūpīgi ir jāskatās, lai arī tās tiktu apstrādātas ar tonējamo eļļu.

m6

Eļļa ir jāuzklāj diez gan precīzi, tā nedrīkst būt par daudz, jo tad uz grīdas paliks pleķi un arī nedrīkst būt par maz. Taču koks eļļu uzsūc nevienmērīgi, tāpēc, veicot šādus darbus, ir nepieciešama zināma pieredze ( ja veikalos, kur tiek tirgotas grīdas eļļas, pārdevējs Jums sāks stāstīt, ka notonēt dēļus var jebkurš ar saviem spēkiem, pajautājiet viņam, cik reizes viņš pats ir tonējis grīdu).

m7

Kad “Miniplank” dēļi ir notonēti, atkal ir nepieciešams neliels tehniskais pārtraukums (1-2 diennaktis), lai eļļa pilnībā sasūcas kokā. Lai gan eļļa iesūcas diez gan ātri un jau pēc dažām stundām grīda ir sausa un teorētiski pa to var staigāt, mēs tomēr ieteiktu uzklāt vēl vienu, parastās grīdas eļļas kārtu. Tas gan īpaši nemainīs grīdas toni, ja nu vienīgi dos grīdai nelielu spīdumu, taču noteikti palielinās grīdas nodilumizturību.

m8

Ja otra eļļas kārta tiek uzklāta ar industriālo eļļu, tad tā gan žūst ļoti ātri, aptuveni pēc 10-15 minūtēm grīda ir pilnībā sausa un gatava lietošanai. Galvenā šādi notonētas un noeļļotas grīdas priekšrocība ir tā, ka koka grīda saglabājas dabīga un skaista ilgus gadus, jo, ja sākotnēji grīda tiek veidota kā antīka, tad laika gaitā katra skrambiņa vai švīka uz grīdas būs nevis kā defekts, bet gan kā papildus efekts.

m9

“Miniplanks” ir ļoti intresants un plaši pielietojams grīdas seguma materiāls par diez gan zemu cenu. Tieši tāpēc “Miniplanks” ir guvis diez gan lielu popularitāti starp mūsu klientiem un dažreiz pat nākas šo materiālu nedaudz gaidīt, taču šobrīd mēs aktīvi strādājam pie jaunu produktu izveides no “Miniplank” sērijas, par tiem mēs pastāstīsim drīzumā.

m10

m11

www.Grīdasmeistars.lv

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.