Dažādi apakšklāja materiāli

Parasti, izvēloties grīdas segumus, cilvēki šim procesam pieiet ļoti rūpīgi – tiek izskatīti vairāki materiālu veidi, noskaidrotas to priekšrocības un trūkumi, apskatīti alternatīvi risinājumi. Taču tam, cik labi ir sagatavota esošā grīda un kāds būs apakšklāja materiāls, uzmanība vairs netiek veltīta. Ja izvēlētais grīdas seguma veids tiks ieklāts kā “peldošais”, tad apakšklājs būs jāizvēlas. Nereti, tieši no apakšklāja ir atkarīgs, cik labi jaunā grīda kalpos un ar kādām neērtībām būs jāsastopas visu ekspluatācijas laiku.

ap1

Protams, viens no vispopulārākajiem apakšklāja materiāliem vēl joprojām ir un paliek parastais baltais porolons ( neatkarīgi no tā, kādu nosaukumu šim materiālam neizdomā pārdevēji, būtība no tā nemainās). Galvenā un gandrīz vienīgā priekšrocība ir šī materiāla cena, aptuveni 0,40-0,50 Ls par m2. Taču būtībā tas ir iepakojuma, nevis apakšklāja materiāls un diemžēl trūkumu viņam ir ļoti daudz – diez gan ātri zaudē amortizējošās īpašības, veido statisko elektrību utt. Mēs neiesakām izmantot šo apakšklāja materiālu saviem klientiem, taču, ja tiek iegādāts lamināts par 3 ls/m2 , tad protams kā apakšklājs tiks izmantots šāds porolons. Taču situācijās, kad tiek izvēlēts labas kvalitātes lamināts, kā jau augstāk minējām, apakšklājam bieži netiek veltīta uzmanība, ar domu, ka tas jau vienalga paliks zem grīdas.

ap2

Mēs saviem klientiem, kā alternatīvu porolonam, piedāvājam speciālu “Unilin” kompānijas ražoto apakšklāju “Underfloor” . Būtība šim materiālam ir tāda pati kā parastajam porolonam, tikai tas ir ražots no daudz kvalitatīvākām izejvielām, kas ne tikai nodrošina daudz ilgāku tā kalpošanas laiku, bet arī padara to par antistatisku un piemērotu apsildāmajām grīdām. Šāds apakšklāja materiāls arī nodrošina nelielu nelīdzenumu izlīdzināšanu uz esošās grīdas. Kā vēl viena laba īpašība – “Underfloor” ir aprīkots ar celofāna plēvi no materiāla abām pusēm, kas pasargā grīdu no mitruma un līmlentu, ar kuru paredzēts materiālu salīmēt savā starpā tā salaiduma vietās. Aptuvenā šī apakšklāja cena ir 1,25 Ls par m2

ap3

Plēve gan parasti izraisa vislielāko neizpratni – kam viņa ir vajadzīga? Uz betona pamatnēm tā ir nepieciešama, jo lamināts vai trīsslāņu parkets ir materiāli, kas uzņem sevī mitrumu, bet betona grīdās tāds noteikti ir. Jo īpaši plēvi ir nepieciešams izmantot uz apsildāmajām grīdām – tā noteikti neaizkavēs siltuma plūsmu (te vislabākais piemērs ir ar plēvi apvilktas siltumnīcas, tur taču nevar sūdzēties par siltuma trūkumu), bet  pasargās grīdu pret mitrumu.

ap4

Apsildāmajām grīdām apakšklāja materiāls parasti gan tiek izvēlēts rūpīgāk, taču visbiežāk tiek izmantots “gofrēts kartons”, par šī materiāla amortizējošajām īpašībām vispār nav vērts runāt, tās pazūd jau montāžas laikā. Taču, kā siltuma vadītājs, tas ir gana labs. Bet kādu tad apakšklāja materiālu vislabāk ieklāt uz apsildāmās grīdas, par to mēs pastāstīsim nedaudz vēlāk. Teorētiski, viens no labākajiem apakšklāja materiāliem, pēc mūsu domām, ir korķis, jo tas ir gan izteikti silts materiāls, gan arī pēc saspiešanas vienmēr atgūst sākotnējo formu. Vidējā korķa apakšklāja cena svārstas 1,35 Ls- 1,50 Ls. Taču korķis ir ļoti trausls materiāls un tam pilnīgi noteikti nepiemīt grīdas izlīdzināšanas īpašības. Tāpat korķim ir diez gan sliktas siltuma vadīšanas īpašības.

ap5

Starpcitu, ja runājam tieši par “trīsslāņu parketu”, tad šo materiālu mēs parasti iesakām labāk pielīmēt pie pamatnes, nevis ieklāt kā “peldošo” segumu. Pielīmēts materiāls tomēr ir krietni mazāk pakļauts iespējai deformēties mitruma vai siltuma iespaidā (un kokam tas ir ļoti svarīgi), to būs krietni vieglāk pēc gadiem atjaunot (pārslīpēt un pārlakot vai pāreļļot). Tāpat “pielīmēta grīda” noteikti būs krietni klusāka par jebkuru “peldošo klājumu” un pielīmējot “trīsslāņu parketu” pie pamatnes, to var ieklāt bez kompensācijas sliekšņiem pat ļoti lielās telpās.  Arī izmaksas starp līmi vai apakšklāja materiālu neko daudz neatšķiras – līme uz 1m2 grīdas izmaksā aptuveni 1,5-2 Ls.

ap6

Taču laminātu diemžēl nevar pielīmēt pie pamatnes un nereti to nākas ieklāt uz diez gan nelīdzenām koka vai betona pamatnēm. Šādos gadījumos neaizvietojams materiāls ir “Izoplat” zaļās plāksnes. Tās ir 7mm biezas, kas nodrošina līdz pat 4 mm lielu nelīdzenumu izlīdzināšanu. Tāpat “Izoplat” ir diez gan labas skaņas un siltuma izolācijas spējas. Vidējā šī materiāla cena īr 1,40-1,50 Ls par m2. Kā galvenie trūkumi šim materiālam – tas diez gan augstu paceļ grīdas līmeni un ļoti ātri uzsūc sevī mitrumu.

ap7

Tad nu pamazām esam nonākuši pie, mūsuprāt, labākā apakšklāja materiāla gan parastām grīdām, gan arī apsildāmajām. Un tas būtu Unilin kompānijas “Combifloor plus” . Šim materiālam piemīt unikāla trīsjoslu struktūra, kas nodrošina perfektu skaņas un trokšņu izolāciju (ģrīda būs klusa gan Jums, gan Jūsu apakšējiem kaimiņiem). Tāpat “Combifloor plus” ir aprīkots ar plēvi un līmlentu, tāpēc ļoti labi pasargā grīdu pret mitrumu un tam piemīt īpašas saspiešanās spējas, kas nodrošina pilnīgu materiāla atjaunošanos un ļoti ilglaicīgu kalpošanas ilgumu. Aptuvenā šī materiāla cena ir 1,40 Ls par m2.

ap9

Lai nu kā, bet pats galvenais ir rūpīgi apskatīt un izvēlēties apakšklāja materiālus, ja nepieciešams, labāk pakonsultēties ar profesionāļiem, jo nereti, nepiemērots apakšklājs var sabojāt pat labu grīdu vai nodarīt tai lielāku kaitējumu nekā labumu.

www.grīdasmeistars.lv

Komentēts: 2-reiz

  1. Kuaties r ir iespejams iegadaties “Combiflor plus” apakšklaja materialu?

    Asleksandr | 28. Mai, 2010 | Reply

  2. Labdien,
    Šo apakšklāja materiālu var iegādāties mūsu salonā, Rīgā, Mūkusalas ielā 45/47.

    Grīdasmeistars | 29. Mai, 2010 | Reply

Atvainojiet, šai ziņai komentēšana ir liegta.