Masīvo ozolkoka parketa dēļu ieklāšana.

Šoreiz apskatīsim kādu grīdu, kurai Grīdasmeistars veica masīvo ozolkoka parketa dēļu ieklāšanu šā gada vasarā. Jāatzīmē, ka ieklāšana tika veikta parastā trīsistabu dzīvoklī, piecstāvu ķieģeļu mājas otrajā stāvā. Tieši, pateicoties lielajai dižķibelei, ozolkoka grīdas ir kļuvušas nesalīdzināmi lētākas un pieejamākas cilvekiem ne tikai būvējot jaunas savrupmājas, bet arī veicot kosmētiskos remontus visparastākajos dzīvokļos. Taču par visu pēc kārtas.

d1

Visbiežāk, vecajos Padomju laiku dzīvokļos grīdas ir ļoti sliktā stāvoklī, tās ne tikai ir,  maigi izsakoties, diez gan šķības, bet parasti arī vietās, kur notiek intensīvāka staigāšana, grīda čīkst. Ja šāda grīda ir bijusi ieklāta no OSB, visbiežāk nākas mainīt visu “melno grīdu”. Parasti šādas grīdās arī nav siltinātas, toties, zem tām, diez gan biezā slānī, ir atrodami būvgruži. Starpcitu, ļoti iespējams, ka arī Jūsu grīda, ja to demontētu, varētu izskatīties šāda.

d2

Par to, ka parasti “melnās grīdas” izveidošana ir dārgāka par pašu grīdas segumu, kurš tiks ieklāts uz tās, jau esam stāstījuši. Taču dažreiz dēļi un lāgas ir saglabājušās pietiekami labi, lai tās varētu izmantot atkārtoti. Šādos gadījumos mēs iesakam vienkārši grīdu demontēt, iztīrīt, izlīmeņot un nostiprināt lāgas, nosiltināt ar keramzītu vai vati un tad ieklāt dēļus atpakaļ. Parasti gan dēļus ieklāj otrādāk un pēctam pārslīpē.

d3

Ja virsū uz šādi sagatavotas “melnās grīdas” tiek ieklāts parkets vai parketa dēļi, tad galvenais nosacījums ir, lai ieklāšanas virziens būtu paralēli esošajiem dēļiem. Taču, mūsuprāt, labākais risinājums ir ieklāšana pa diagonāli, šādā gadījumā ne tikai grīda būs ļoti stabila, bet arī vizuāli tiks noslēpti sienu nelīdzenumi

d5

Parasti masīvajiem parketa dēļiem pēc ieklāšanas ļauj “nostāvēties” vismaz dažas dienas, bet pēc tam tiek veikta to slīpēšana, špaktelēšana, pulēšana un lakošana vai eļļošana. Taču jāatzīmē, ka šobrīd mūsu piedāvājumā ir masīvkoka parketa dēļi, kuri jau rūpnieciski ir noslīpēti, nošpaktelēti un noeļļoti vai nolakoti ( lasiet vairāk sadaļā “akcijas” ). Tas padara ieklāšanas procesu ne tikai krietni ātrāku un tīrāku ( nav slīpēšanas putekļu, nav jāgaida lakas vai eļļas nožūšana), bet arī ievērojami lētāku.

d6

Taču šoreiz dēļi tika slīpēti un lakoti uz vietas pēc ieklāšanas. Starpcitu, arī gatavajiem, lakotajiem ozolkoka parketa dēļiem, mēs vienalga iesakām pēc ieklāšanas uzklāt papildus 1-2 lakas kārtas, tas padara grīdu krietni izturīgāku pret nodilumu un mehāniskiem bojājumiem.

d7

Vēl tikai gribam pieminēt, ka īsta koka grīda ir viena no vissiltākajām un ekoloģiski labvēlīgākajām grīdām. Kokam piemīt brīnišķīga īpašība regulēt telpas mikroklimatu, pārāk mitrā laikā tas uzņem sevī lieko mitrumu, bet pārāk sausā laikā atdod to atpakaļ. Diemžēl šadās reizēs neizbēgami notiek koka saraušanās vai izplešanās, kas veido uz grīdas, starp dēļiem, nelielas spraugas, taču pateicoties V veida gropēm, ar aci tās praktiski nav pamanāmas.

d

d8

www.Grīdasmeistars.lv

 

Komentēts: 2-reiz

  1. Ne bilo bi ceni vashemu saitu, budj on eche i na russkom jazike. Interesno bilo bi po4itatj, da s jazikom problema. Zna4it ja ne vash klient! Ne umno.

    Sveta | 8. Nov, 2009 | Reply

  2. Ja Sveta dzīvo Latvijā, būtu gan laiks iemācīties vietējo volodu.Ja viņa dzīvotu Vācijā nez vai atļautos pat iepīkstēties par valodas nezināšanu.(Es domāju Vācu valodu)

    arno svetai | 29. Dec, 2009 | Reply

Rakstīt komentāru