Haro lamināta ieklāšana.

Šoreiz apskatīsim kādu no objektiem, kurā Grīdasmeistars veica Vācu ražotāja Haro lamināta ieklāšanu. Mūsuprāt, šoreiz gan pati ēka, kurā tika veikta lamināta ieklāšana, gan arī pats Haro lamināts bija pietiekami interesanti, lai par tiem būtu vērts pastāstīt nedaudz sīkāk. Neapšaubāmi, Haro kompānija ir viena no Grīdasmeistara iecienītākajām lamināta un parketa ražotāju firmām, par kuru jau esam stāstījuši. Haro piedāvāto grīdas segumu klāsts ir ļoti plašs, sākot ar laminātu un trīsslāņu parketu un beidzot ar korķi un koka flīzēm. Taču atgriezīsimies pie konkrētā objekta, kurā tika ieklāts divu veidu Haro lamināts.

h1

Vinspirms jau sāksim ar to, ka pati ēka, kurā tika veikta lamināta ieklāšana, bija guļbūve. Te nu daudzi skeptiķi teiks, ka koka mājā noteikti vajadzēja izvēlēties arī koka grīdu. Gan jā, gan nē, jo katram grīdas segumam ir savas priekšrocības un savi trūkumi, kuri būtu jāņem vērā, izdarot savu izvēli par labu kādam no materiāliem. Šoreiz izvēle tika izdarīta par labu tieši Haro laminātam vairāku iemeslu dēļ.

h2

Kā galvenais no iemesliem, kāpēc tika izvēlēts tieši lamināts, bija fakts, ka šīs mājas apsilde galvenokārt tiks veikta ar apsildāmās grīdas palīdzību ( siltumsūknis). Mēs nekad neiesakam mūsu klientiem izvēlēties masīvkoku, ja ieklāšana ir jāveic uz apsildāmās grīdas, jo koks ir diez gan slikts siltuma vadītājs. Tāpat uz apsildāmajām grīdām krasi palielinās iespēja, ka masīvkoka grīda var deformēties, jo tā tiek pakļauta diez gan lielām temperatūras svārstībām.

h3

Laminātam šajā ziņā ir daudz lielākas priekšrocības, jo tas tomēr nav “dabīgs” materiāls ( lai gan arī lamināts par 90% tiek ražots no dabīga koka izejvielām). Tāpat, lamināts ir vismaz uz pusi plānāks par masīvkoku, tātad, kaut vai šī iemesla dēļ siltumatdeve būs krietni labāka. Vēl diez gan svarīgs ir fakts, ka zem lamināta tiek ieklāts apakšklājs, kas ekspluatācijas laikā pasargās grīdas segumu no iespējamas mitruma iedarbības.

h4

Tikai ļoti svarīgi ir izvēlēties pareizo apakšklāja materiālu. Grīdasmeistars noteikti iesaka izmantot speciālos materiālus, kuri ir paredzēti apsildāmām grīdām, vai nu vismaz zem apakšklāja ieklāt plēvi, kura noteikti neaizkavēs siltuma atdevi telpā ( atcerēsimies siltumnīcu, arī tur plēve nekaitē saules siltumam ), bet noteikti pasargās grīdas segumu pret mitruma ietekmi.

aps

Šoreiz Grīdasmeistars izmantoja speciālo “Unilin” kompānijas apakšklāju, kuram ne tikai piemīt ļoti labas skaņas apsorbēšanas īpašības, bet kurš arī ir speciāli paredzēts apsildāmām grīdām. Šim apakšklāja materiālam jau rūpnieciski ir iestrādāta plēve no abām pusēm, kas nodrošina drošu aizsardzību pret mitrumu pat apakšklāja savienojuma vietās.

h9

Kā otra lamināta priekšrocība būtu jāmin šī grīdas seguma nodilumizturība. Jebkuram skeptiķim, kurš uzskata, ka īsta grīda ir tikai no koka, tomēr nāksies piekrist, ka lamināts ir daudz izturīgāks. Uz tā tik ātri neparādīsies nodiluma pazīmes vai skrāpējumi un uz tā noteikti nepaliks augstpapēžu kurpju nospiedumi. Tieši mājas pirmajam stāvam tas ir ļoti svarīgi, jo īpaši, ja Jūs gribat, lai grīda izskatītos kā jauna arī pēc trim vai pieciem gadiem.

h6

Vēl viens no iemesliem, kāpēc šoreiz tika izvēlēts tieši Haro lamināts, ir šī grīdas seguma izskats. Grīda tika ieklāta no diez gan liela izmēra lamināta dēļiem ( 8x193x1950mm), kuri ne tikai ir ar V veida gropēm garajās un īsajās dēļa malās, bet arī pati lamināta virsma ir izveidota viļņveidīga, kas pilnībā rada diez gan senas, ēvelētu dēļu, grīdas izskatu. Neapšaubāmi, šie, gandrīz divus metrus garie lamināta dēļi ļoti labi izskatās guļbūves tipa mājā.

h51

Vēl kāda interesanta Haro lamināta īpašība ir cenas un kvalitātes apvienojums. Lai arī Haro ir īsts Vācu lamināts, kurš atbilst visām kvalitātes un standartu prasībām, nereti šī lamināta cena ir par dažiem latiem lētāka, nekā analogiem Beļģu vai citu ražotāju lamināta segumiem. Protams, ar cenu, ārpus konkurences paliek Polijā un Ķīnā ražotie grīdas lamināta segumi, taču arī par šādu laminātu kvalitāti un izturību mēs varam tikai pasmaidīt un neko nekomentēt 🙂

h7

h8

www.Grīdasmeistars.lv

 

Rakstīt komentāru