Hercules Solid klasiskais ozols

Nesen Grīdasmeistars veica Hercules Solid kolekcijas ozola lamināta ieklāšanu (HF-316). Šis ir diez  gan interesants lamināta veids – lamināta dēļu biezums ir 9,5 cm, V veida gropes ir gan dēļu garajās, gan īsajās malās, taču visinteresantākā ir lamināta dēļu struktūra, kas pilnībā imitē dabīga dēļa izskatu un arī plašā toņu dažādība ( gandrīz vai katrs dēlis ir atšķirīgs gan pēc toņa, gan struktūras, kas rada pilnībā dabīgas koka grīdas izskatu). Starpcitu, arī noliekot blakus Hercules Solid ozola laminātam īstu, lakotu ozolkoka dēli, vizuāli pamanīt atšķirību ir diez gan grūti.

h1

Šoreiz lamināta ieklāšana notika kādas privātmājas pirmajā stāvā – kamīnzālē. Par cik pirmā stāva grīda bija no betona, tad zem apakšklāja tika ieklāta plēve, kas pasargās laminātu no iespējamā mitruma, kas varētu veidoties no betona grīdas. Plēve tiek ieklāta visā telpā, bet savienojuma vietās tiek pārklāta par aptuveni 10 cm. Tāpat gar sienām  tiek atstāti lieki 10 cm , kurus apgriež pirms grīdlīstu montāžas.

h2

Kā apakšklājs šoreiz tika izmantots 2mm biezs korķis. Par korķa priekšrocībām un labajām īpašībām jau esam stāstījuši, tas ir ne tikai viens no siltākajiem apakšklāja materiāliem, bet arī vienīgais materiāls, kurš ekspluatācijas laikā praktiski nedeformējas ( korķim piemīt brīnišķīga īpašība, pēc saspiešanas tas iegūst atpakaļ sākotnējo formu).

h3

Pati lamināta ieklāšana šoreiz tika uzsākta no ieejas flīzēm. Tas tika darīts divu iemeslu dēļ – 1. Lai pie ieejas būtu vesels, nevis apzāģēts dēlis, 2. Sarežģītākā vieta, no ieklāšanas viedokļa, telpā bija tieši kamīns, kurš atradās blakus telpas ieejai. Kamīna apdare bija veikta ar marmora flīzēm, zem kurām atstāta 12mm liela sprauga, respektīvi lamināts tika ieklāts “zem flīzēm”. Pateicoties “Unilin” lamināta savienojumu sistēmai, to ir iespējams paveikt, jo šādu laminātu var gan salikt kopā ieliekot dēli slīpi no augšas, gan sasist kopā.

h4

Vēl viena Hercules lamināta priekšrocība ir tā, ka dēļus ir iespējams montēt gan no labās, gan kreisās puses, kas ļauj uzsākt ieklāšanu no jebkura telpas stūra vai vietas. Tas ir ļoti svarīgi, ja telpa nav četrstūraina, ja tajā atrodās kādas detaļas ( kamīns, iebūvētas mēbeles u.c.), kuras ar laminātu ir jāapiet, vai arī daudz durvju, zem kuru kārbām ir “jāpalien” ar laminātu.

h5

h6

Gan masīvkoka, gan lamināta izpildījumā ozols ir viens no populārākajiem grīdas toņiem, jo tas ļoti labi iederas kopā ar dažādiem toņiem, kā arī ar citas krāsas mēbelēm. Arī no kopšanas viedokļa ozols ir diez gan pateicīgs tonis, uz tā nav pamanāmi sīki puteklīši vai nelieli netīrumi. Vēl tikai jāpiemin, ka lamināta grīda ir krietni noturīgāka pret sīkiem skrāpējumiem un mehāniskiem bojājumiem par jebkuru koka grīdu.

h7

h8

herc

www.Grīdasmeistars.lv

Rakstīt komentāru