Ozolkoka dēļu “Miniplank” ieklāšana.

Par “Miniplank” ozola dēļiem jau esam stāstījuši, šis produkts ir iemantojis zināmu popularitāti mūsu klientu vidū un arvien biežāk tieši “Miniplank” dēļus cilvēki izvēlas kā alternatīvu trīsslāņu parketam, jo masīvkoka dēlis tomēr ir neapšaubāmi labāks grīdas segums. Un ja vēl tas ir rūpnieciski apstrādāts, nav papildus jāslīpē un jāeļļo, bet ieklāšana neaizņem vairāk laika kā ieklājot trīsslāņu parketu, tad izvēle ir pašsaprotama. Šoreiz apskatīsim “Miniplank” ieklāšanu kādā Rīgas dzīvoklī.

ab1

“Miniplank” ozola parketa dēļi ir trīs garumos, kurus, ieklājot, jauc kopā, jo ja tiktu ieklāti tikai viena garuma dēļi, mūsuprāt, nedaudz zustu šīs grīdas neatkārtojamais skaistums. Parasti parketu ir vēlams atvest un uzglabāt telpā, kur to paredzēts ieklāt, vismaz dažas dienas pirms ieklāšanas uzsākšanas. Tādā veidā dēļi aklimatizējas – uzņem telpas mitrumu jau pirms ieklāšanas, tas, savukārt, pasargā topošo grīdu no iespējamām deformācijām. “Miniplank” dēļu ieklāšanai noteikti ir jābūt pēdējam remonta etapam, visiem krāsošanas, flīzēšanas un tapešu līmēšanas darbiem ir jābūt pabeigtiem pirms grīdas ieklāšanas.

ab2

“Miniplank” dēļus var ieklāt gan uz koka (dēļi, OSB vai finieris), gan betona pamatnes. Taču pamatnei ir jābūt maksimāli līdzenai. Šajā gadījumā “melnā grīda” bija no krāsota finiera, bet tā kā parketa līmēšana uz krāsotas virsmas ir kategoriski aizliegta, Grīdasmeistars pirms ieklāšanas veica finiera slīpēšanu. Starpcitu, noslīpēt finieri pirms parketa ieklāšanas  vajadzētu arī gadījumos, kad tas ir ieklāts salīdzinoši nesen, bet pēc tam ir veikti sienu un griestu špaktelēšanas darbi. Tādos gadījumos smalkos putekļus notīrīt no grīdas praktiski nav iespējams. Protams, finieri var nogruntēt, taču noslīpēta pamatne jebkurā gadījumā nodrošinās labāku līmes saķeri.

ab3

Miniplank dēļu ieklāšanu ir iespējams veikt gan taisnā rakstā, gan arī pa diagonāli, tas jau ir atkarīgs no katra klienta velmēm. Diagonālai ieklāšanai ir savi plusi un savi mīnusi. Grīda, kura ir ieklāta pa diagonāli izskatās ļoti interesanti, tāpat diagonālais klājums noslēpj dažādus sienu nelīdzenumus, pie mīnusiem vajadzētu pieminēt to, ka ieklāsana prasīs nedaudz vairāk laika un arī pāšu dēļu būs nepieciešams vairāk ( lielāki atgriezumi).  Šoreiz ieklāšana tika veikta pa diagonāli, kā atdures punktu izvēloties kamīnu viesistabas stūrī. Neapšaubāmi, pirmo līniju ieklāšana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, jo no tā ir atkarīga visa grīdas seguma ieklāšanas kvalitāte.

ab4

Diez gan svarīga lieta, ieklājot “Miniplank” dēļus, ir pareizi tos sašķirot, visu laiku ir nepieciešams sekot līdzi, lai dēļu gala šuvītes nebūtu pārāk tuvu viena otrai. Tāpat ir svarīgi vienmērīgi izmantot katru no trim garumiem, lai beigās nepaliktu tikai viena garuma dēļi, jo tas var sabojāt kopējo grīdas izskatu. Lieki pieminēt, ka gadījumā, ja trāpās kāds īpaši zarains vai citādi “nesmukāks” dēlītis, mēs to parasti izmantojam malās piezāģēšanai.

ab5

Kā jau minējām, šoreiz ieklāšana tika veikta viesistabā pa diagonāli, bet palīgtelpās parastajā – taisnajā rakstā. Savienojuma vieta starp grīdu tika izveidota tieši zem durvīm ar metāla slieksnīti. Parasti metāla slieksnītis cilvēkiem asociacējas ar diez gan platu, sudraba krāsas metāla strēmeli, taču mēs saviem klientiem parasti piedāvājam izvēlēties slieksnīšus grīdas krāsā. Tie ir daudz šaurāki un krietni mazāk pamanāmi.

ab6

Starpcitu, šadas grīdas ieklāšana, aptuveni 100 m2, mūsu meistariem prasīja četras dienas ( kopā ar “melnās grīdas” slīpēšanu un kājlīstu montāžu). Tāpēc mēs droši varam apgalvot, ka iegādājoties “Miniplank” dēļus Jūs iegūsiet masīvkoka ozola grīdu par trīsslāņu parketa cenu. Mēs esam pārliecināti, ka šāda grīda nokalpos vairākām paaudzēm un vēl ilgi priecēs tos, kas pa viņu staigās, jo ozolkoka grīda ir klasiska vērtība, kura neskatoties uz modes tendencēm, saglabā stabilu vietu grīdas segumu materiālu klāstā.

ab7

ab8

ab9

Ja arī Jūs ir ieinteresējusi šāda grīda, tad esat laipni gaidīti mūsu salonā Rīgā, Mūkusalas ielā 45/47, kur ir iespējams “Miniplank” dēļus gan apskatīties, gan arī iegādāties. Tāpat ir iespējams saņemt sīkaku informāciju zvanot Grīdasmeistaram uz nummuru 20227760

www.Grīdasmeistars.lv

Rakstīt komentāru