Grīda jaunbūvē, 2.daļa.

Neapšaubāmi, grīdas izbūve ir ļoti svarīgs darbs, taču tikpat svarīgs ir arī grīdas segums, jo tieši tas ir ikdienā redzams Jūsu mājoklī. Katram no grīdas segumiem ir savas priekšrocības un savi trūkumi, taču parkets jau gadsimtiem ilgi kalpo kā stabila un pārbaudīta vērtība. Un Grīdasmeistars ir pārliecināts, ka arī pēc simts gadiem būs saglabājušās parketa grīdas, kuras mēs esam ieklājuši. Tāpēc parketa ieklāšanu mēs katru reizi uzņemamies paveikt ar patiesu prieku. Arī šoreiz privātmājas dzīvojamajā zonā kā grīdas segums tika izvēlēts tieši ozolkoka parkets.

g1

Parasti jau uz parketa iegādi līdzekļi netiek taupīti, taču mājās būvniecība “apēd” diez gan daudz līdzekļu, tāpat arī dižķibele liek par sevi manīt, tāpēc šoreiz mūsu klients izvēlējās salīdzinoši lētu parketu. Dēlīši bija zemākā (rustic) selektējuma un arī ļoti maza izmēra. Šis aspekts ieklāšanas procesu padara nedaudz sarežģītāku un dārgāku, taču gala rezūltāts vienalga ir labs, jo lielās telpās maza izmēra parketa dēlīši neapšaubāmi izskatās pietiekoši labi un vizuāli paplašina telpu.

g2

Kā viens no aspektiem,kas padara ieklāšanu dārgāku ir lielais špakteles daudzums, kas nepieciešams maziem un zarainiem dēlīšiem. Šajā gadījumā mēs izmantojām Bona “Mix&fill” masu. Mūsuprāt, tas ir visparocīgākais materiāls parketa špaktelēšanai. Slīpēšanas laikā radušies koka putekļi tiek sajaukti ar Bona “Mix&fill” masu, tādā veidā tiek iegūta krāsas ziņā identiska špakteļmasa, kuru nepieciešamības gadījumā var izveidot gan diez gan biezu, gan arī šķidru.

g3 

Par pašu parketa ieklāšanu jau esam stāstījuši neskaitāmas reizes. Uz koka pamatnes (finieris, osb vai dēļi) mēs parasti izmantojam Minova parketa līmi uz spirta bāzes “KP-11”. Ja darba process ir pareizi organizēts, tad parketam pēc ieklāšanas ļauj “nostāvēties” aptuveni divas nedēļas. Šajā laikā dēlīši var nedaudz piebriest, vai tieši otrādāk, nedaudz izžūt (sarukt).  Ja šis laiks netiek ievērots un slīpēšanu veic uzreiz pēc ieklāšanas, nereti jau pirmā mēneša laikā uz parketa grīdas var parādīties nelieli defekti.

g4

Starpposmu starp ieklāšanu un slīpēšanu parasti izmanto, lai pabeigtu visus celtniecības darbus – krāsotāji veic tapešu līmēšanu, elektriķi saliek rozetes u.t.t. Jāatzīmē, ka neskatoties uz to, ka modernās slīpmašīnas ir aprīkotas ar putekļu savākšanas maisiem, smalkie koka puteklīši pēc slīpēšanas vienalga būs uz sienām un palodzēm, taču viņu notīrīšana nesagādā īpašas raizes un nekādīgi nesabojā tiko paveiktos remontdarbus.

g5

Kad grīda ir noslīpēta un nopulēta, atliek tikai parketa apstrāde ar eļļu vai laku. Jautājums par to, kas ir labāks – eļļa vai laka, ir līdzīgs jautājumam par to, kas bija pirmais – ola vai vista, proti, viennozīmīgas adbildes nav. Laka veido grīdai aizsargkārtu, tādā veidā aizsargājot koku un padarot tā kopšanu vieglāku, turpretī eļļa iesūcas kokā, atstājot to dabīgu. Katrai no šīm apstrādes metodēm ir savi plusi un mīnusi.

g6

Ja klienti prasa mūsu viedokli, Grīdasmeistars biežāk iesaka grīdu lakot. Tāpat arī šoreiz, grīda tika nolakota ar Bona lakām. Starpcitu, Bona lakas tiek ražotas uz ūdens bāzes, taču, piemēram, divkomponentu Bona “Trafic” lakas nodilumizturība ir pat lielāka par vairumu sporta grīdu laku, kuras ir paredzētas telpām ar ļoti lielu noslogojumu.

Tad nu šāda izskatās grīda, kura, ievērojot visus tehniskos pārtraukumus, tika uztaisīta nepilna mēneša laikā.

g7

g8

g9

www.Grīdasmeistars.lv

Rakstīt komentāru