Grīda jaunbūvē, 1.daļa.

Grīdas izbūve un grīdas seguma ieklāšana ir ļoti svarīgs un atbildīgs darbs, kuram bieži vien, diez gan nepamatoti, netiek pievērsta pienācīga uzmanība. Taču būvējot māju, jau pie projekta izstrādes vajadzētu paredzēt, kādi grīdas segumi tiks ieklāti. Parasti savā ikdienas darbā Grīdasmeistars sastopas ar problēmu, ka mūsu klienti nevēlas, lai grīda paceltos augstāk, tāpēc, nereti tiek izvēlēti pēc iespējas plānāki materiāli. Taču šoreiz apskatīsim grīdas izveidi kādā jaunbūvē, kur grīdas līmeni bija nepieciešams pacelt vismaz par 15 cm.

m1

 Šādam grīdas augstumam bija divi iemesli, vinspirms jau nepieciešamība zem grīdas paslēpt komunikācijas – apkures trubas, bet otrs iemesls – vannasistabā un tualetē tika ierīkota apsildāmā grīda, kuras augstums kopā ar putaplastu, betonu un flīzēm veidoja 12 cm. Pareizi izbūvējot grīdu, vienmēr būtu jācenšas panākt, lai vannasistabas grīdas līmenis būtu nedaudz zemāks par grīdas līmeni dzīvojamās telpās. Ja kādreiz pārplūdīs vanna, vai salūzīs veļasmašīna, Jūs noteikti novērtēsiet šādas izbūves priekšrocību.

m3

Lai panāktu nepieciešamo grīdas augstumu, tika nolemts izmantot lāgas ( latas) ar izmēru 50x70mm un ieklāt tās krusteniski. Tā kā betona pamatne bija diez gan līdzena, pirmā lāgu daļa tika gareniski (guļus) piestiprināta pie pamatnes ar dībeļnaglām. Atstarpe starp lāgām tika veidota 500mm.

m2

Nākamā lāgu daļa tika ieklāta krusteniski un stāvus. Ar otro lāgu kārtu grīda arī tika izlīmeņota – stūros, kur betons bija nedaudz augstāks, lāgas tika noēvelētas, bet telpas vidū, kur bija nepieciešams tās nedaudz “pacelt”, starp lāgām tika izmantoti dažādu biezumu finiera un preskartona gabaliņi, tādā veidā telpā ar lāgām tika izveidots līmenis. Arī starp otro lāgu kārtu tika veidota 500mm liela atstarpe.

m4

Ieklājot otro lāgu kārtu, ir svarīgi zināt osb lokšņu izmērus, lai savienojums starp plāksnēm veidotos tieši uz lāgas ( nepieciešamības gadījumā labāk ir izmantot papildus lāgu, nevis veidot lielāku atstarpi). Vēl tikai jāpiebilst, ka parasti, pirms osb montāžas grīda tiek siltināta, starp lāgām tiek ieklāta vate, putoplasts, vai iebērts keramzīts, tas grīdu padara ne tikai siltāku, bet arī klusāku. Vispiemērotākais osb šādai grīdai ir spundētais, jo tas veido precīzus savienojumus starp plāksnēm. (20-22mm biezumā).

m5

Osb pie lāgām tiek pieskrūvēts ar koka skrūvēm, svarīgi, lai skrūvju galviņas iezeņķētos nedaudz plāksnē, bet arī ne pārāk dziļi.  Tā kā uz šīs grīdas tika paredzēts ieklāt parketu, tad kopējais augstums izveidoja aptuveni 160-170mm ( lāgas 50+70 mm, osb 22mm un parkets 15mm).

m6

Šādas grīdas izveidi vislabāk ir veikt vēl pirms savu darbu uzsāk krāsotāji, taču tad, kad betons un apmetums ir pilnībā izžuvis, bet santehniķi un elektriķi ir pabeiguši visu komunikāciju izbūvi, jo kā jau minējām sākumā, zem šādas grīdas ir iespējams paslēpt milzum daudz trubu un elektrības vadu.

www.Grīdasmeistars.lv

Komentēts: 1-reiz

  1. Sveicināti meistari !
    Daudz runāts par grīdas augstumu / biezumu. Bet kādam jābūt grīdas līmenim attiecībā pret ārpusi, pamatiem ?

    AiGars | 24. Dec, 2012 | Reply

Rakstīt komentāru