Viss, kas nepieciešams grīdas kopšanai.

Jau kopš savas darbības pirmssākumiem Grīdasmeistars ļoti lielu uzmanību pievērsa tieši grīdu kopšanas materiāliem un palīglīdzekļiem, arī šobrīd mēs tiem veltam lielu uzmanību. Tāpat, tieši par dažādu grīdu kopšanu mēs saņemam visvairāk jautājumus. Esam jau stāstījuši par to,ka nepareiza grīdas kopšana var diez gan ātri sabojāt jebkuru grīdas segumu un tā nomaiņa vai remonts, parasti, izmaksā krietni vairāk, nekā visi iespējamie grīdu mazgāšanas līdzekļi un vaski kopā ņemot. Tāpēc mēs iesakām pievērst grīdas kopšanai pietiekami lielu uzmanību, bet mēs jums labprāt tajā palīdzēsim gan ar padomiem, gan kopšanas un atjaunošanas līdzekļiem.

k1

k3Kā vienu no jaunumiem, gribam pieminēt speciālu grīdas kopšanas komplektu laminātam no “Bona” produktu klāsta. Šajā komplektā ietilpst speciālā “Bona” slota ar teleskopisko kātu, slotas uzlika (mops) un izsmidzināms kopšanas līdzeklis, kurš ir speciāli izstrādāts lamināta grīdu kopšanai. Kā zināms, vislielākais lamināta ienaidnieks ir mitrums, un mazgājot lamināta grīdu ar pārāk slapju grīdas lupatu, pat visaugstākās klases lamināts var sākt deformēties. Taču izsmidzināmais kopšanas līdzeklis ļaus viegli notīrīt putekļus un netīrumus no grīdas, bet nepadarīs to pārāk slapju. Arī slotas uzgalis (mops) ir viegli noņemams, to var izskalot, vai nepieciešamības gadījumā izmazgāt veļasmašīnā un lietot atkārtoti līdz pat 300 mazgāšanas reizēm, bet pati slota ir ļoti ērta un palīdz piekļūt arī grūti pieejamiem grīdas fragmentiem ( piemēram, zem apkures radiatoriem vai gultām).

k2

Laikam jau otrs lielākais lamināta un koka grīdu ienaidnieks ir plastmasas ritentiņi zem datorkrēsla. Tieši viņi visbiežāk ir pirmie,kas sabojā jauno grīdu ofisā vai dzīvojamajā telpā. Ja arī Jums ir šāds datorkrēsls, apskatiet savu grīdu zem tā, ja bojājumu vēl nav, tad pēdējais laiks būtu padomāt par šī grīdas posma aizsardzību. Vienīgais risinājums, kas dod pilnībā drošu lamināta vai koka grīdas aizsardzību ir speciāls caurspīdīgs paklājiņš. Lai gan tas nav lēts, tomēr kvalitatīvs paklājiņš uz grīdas praktiski nebūs pamanāms, taču aizsardzība būs 100%.

k5

Taču, vismaz reizi gadā, gan koka gan lamināta grīdu vajadzētu atjaunot vai novaskot. Koka grīdām tas ir diez gan atbildīgs process, te ir ļoti svarīgi zināt, ar kādu materiālu grīda ir apstrādāta un pārklāta, tad var izvēlēties piemērotu vasku vai pārklājuma atjaunotāju. Savukārt, laminātam un lakotam trīsslāņu parketam, mūsuprāt, vēl jo projām vislabākais līdzeklis ir “Haro” sveķu bāzes vasks “Sekura-A”. Tas aizpilda lamināta savienojuma vietas un trīsslāņu parketa poras, bet pēc sacietēšanas sveķi atgrūž lieko mitrumu, tādā veidā pasargājot Jūsu grīdu.

k4

Visus šos un daudzus citus koka un lamināta kopšanas līdzekļus Jūs varat iegādāties mūsu salonā, Rīgā, Mūkusalas ielā 45/47 . Tāpat piedāvājumā ir plašs grīdas laku, eļļu un vasku klāsts.

www.Grīdasmeistars.lv 

 

Komentēts: 5-reiz

 1. Sveiki,

  Vēlējos lūgt jūsu padomu jautājumā par lamināta grīdu. Ja man dzīvoklī ir aptuveni 55m2 lamināta segums, kuru es vēlētos novaskot. Tas būs darīts pirmo reizi kopš uzlikšanas pirms 5 gadiem. Cik daudz man būtu nepieciešams iegādāties Haro Sekura-A līdzekli? Un cik tas maksātu? Kas vēl ir papildus jāiegādājās priekš vaskošanas darbiem?

  Ivars

  Ivars Ragainis | 5. Okt, 2009 | Reply

 2. Labdien,
  Par Haro “Sekura-A” vasku, Jums vajadzētu 1 L, jo tas ir paredzēts aptuveni 60m2. šis Haro vasks maksā 16,50 Ls. Vēl jums būtu nepieciešams lamināta mazgājamais līdzeklis (jo pirms vaskošanas grīda ir kārtīgi un rūpīgi jāuzmazgā, Cena apt. 3Ls) un vismaz 10 speciālas vaskošanas lupatiņas, cena 5Ls.

  Grīdasmeistars | 5. Okt, 2009 | Reply

 3. Labdien!

  Vēlētos lūgt Jūsu padomu.
  Manā dzīvoklī priekštelpā un virtuvē pirms 6 mēnešiem ir ieklāts lamināts ar v-veida gropi. Šobrīd tās grīdas vietas, kur vairāk pārvietojamies čirkst. Ir tada sajūta, ka visas savienojuma vietas ir pilnas ar smiltīm. Pa dzīvokli parasti nestaigājam ar ielas apaviem. Tīrīšana ar putekļsūceju nepalīdz. Kā pareizi šobrīd rīkoties?

  Paldies!
  Vizma

  Vizma | 17. Mai, 2010 | Reply

 4. Labdien,
  Lamināta čīkstēšana visticamāk ir saistīta ar nelīdzenu pamatgrīdu, respektīvi lamināts savienojuma vietās kustas un tādā veidā rodas čīkstoņa. Te diezgan svarīgi būtu zināt- kāda ir “melnā grīda” uz kuras ir ieklāts lamināts, kāds apakšklāja materiāls ir izmantots un kāds ir lamināta savienojuma veids. Lai novērstu šādu čīkstēšanu ( ja tā tiešām rodas no lamināta savienojuma vietām ), laminātu visticamāk nāksies izjaukt un salikt vēlreiz.

  Grīdasmeistars | 18. Mai, 2010 | Reply

 5. Lieta sekojosa nopirku laminata aizsargkartas lidzekli pirmstam nomazgaju ar specjalu mazgajamo un tad ar lupatu ieklaju ,bet palika pleki ..

  prob | 24. Jan, 2014 | Reply

Rakstīt komentāru