Grīdas eļļa no “Bona”

Par “Bona” produktiem – laku un grīdas kopšanas līdzekļiem, jau esam stāstījuši, šoreiz apskatīsim populārākās grīdas eļļas no “Bona” plašā preču klāstā. Jāpiezīmē, ka arī Grīdasmeistara meistari ir pārliecinājušies par šo materiālu kvalitāti savos objektos, tāpēc, pēdējā laikā mēs pārsvarā izmantojam tikai “Bona” produktus, izņemot gadījumus, kad klientiem ir kādas īpašas prasības. Lai gan “Bona” nav lētākie produkti, tomēr, ja skatās cena+kvalitāte, tad “Bona” noteikti var konkurēt ar jebkuru laku un eļļu ražotāju.

1196_2

BONA CARL’S  45

Bona Carl’s 45 ir, neapšaubāmi, viena no populārākajām un biežāk izmantotajām grīdas eļļām no “Bona” piedāvājuma. Bona Carl’s 45 ir naturāla, bezkrāsaina, dabisko sveķu bāzes eļļa ( sausnas saturs 45% ), kura sacietē diez gan ilgā laikā, kas atvieglo eļļas uzklāšanu un apstrādi. Bona Carl’s 45 ir paredzēta iepriekš neapstrādātām parketa un dēļu grīdām un der praktiski jebkurai koku sugai. Apstrādājamajai virsmai ir jābūt sausai, tīrai un gludi noslīpētai (parasti slīpēšanu pabeidz ar 100-120 rupjuma smilšpapīriem). Eļļu uz grīdas uzklāj diez gan biezā kārtā. Pēc 20 minūtēm eļļas pārpalikumus pārvirza uz vietām, kur eļļa ir iesūkusies kokā, ja nepieciešams, var pievienot vēl eļļu, lai gala rezultātā virsma būtu pietiekami un bagātīgi pārklāta. Eļļai ļauj iesūkties koksnē aptuveni 35.-40. minūtes, tad procedūru atkārto. Parasti ar divām eļļas kārtām pietiek, lai virsma būtu vienmērīgi, bet bagātīgi piesūcināta, taču, ja nepieciešams, var uzklāt arī trešo eļļas kārtu. Pēc tam grīdu pulē. Bona Carl’s 45 žūšanas laiks ir 12-18 stundas ( atkarībā no gaisa un virsmas temperatūras un mitruma), bet eļļas patēriņš ir 1 litrs uz 4-8 m2, atkarībā no koksnes veida.

Bona Carl’s 45 cena (5 litri)- 43,10 Ls ar PVN

1196_1

BONA CARL’S 90

Bona Carl’s 90 arī ir dabīga un bezkrāsaina sveķu bāzes eļļa ( sausnas saturs 90% ), tikai ātri žūstoša un noturīgāka pret nodilumu, tātad, paredzēta telpām ar lielu noslogojumu. Eļļas uzklāšanas tehnoloģija ne ar ko neatšķiras no Carl’s 45, taču diez gan svarīgs ir eļļas pulēšanas process pēc pašas eļļas uzklāšanas. Aptuveni 20-30 minūtes pēc eļļas uzklāšanas (neļaujot eļļai pilnībā nožūt) virsma ir jāpulē ar speciālu (brūno) neilona pulēšanas disku. Šajā gadījumā pulējamo mašīnu darbina ar 150 apgr/min. Kad grīda ir pilnībā nožuvusi, to pulē ar sarkano neilona disku (šajā gadījumā pulēšanu veic ar 300 apgr/min) un ja nepieciešams, papildus vilnas sausu vilnas lupatiņu. Ja tomēr uz grīdas veidojas pleķi, pulēšanu var veikt ar eļļā izmērcētu vilnas lupatiņu. Tad grīdai būtu jāļauj nostāvēties bez slodzes vismaz 24 stundas.

Bona Carl’s 90 cena (5 litri)- 56,10 Ls ar PVN

1197_1

BONA CARL’S 25

Bona Carl’s 25 ir dabīga eļļa (sausnas saturs 25% ), kas paredzēta periodiskai grīdu atjaunošanai un var tikt izmantota jebkurai virsmai, kas iepriekš ir apstrādāta ar kādu no Bona Carl’s eļļām. Tātad, ja uz grīdas sāk parādīties redzamas eļļas nodiluma pazīmes, mēs iesakām izmantot tieši Bona Carl’s 25. Grīda ir kārtīgi jānotīra, ja nepieciešams, jānomazgā ar Carl’s Cleaner. Kad grīda ir pilnībā nožuvusi, uz tās plānā kārtiņā, ar vilnas lupatiņas palīdzību, tiek uzklāts Carl’s 25. Lupatiņa tiek izklāta uz grīdas, uz tās novieto sarkano pulējamo disku (diska vidū var papildus ieliet 1 dl eļļas) un tad virsmu vienmērīgi pulē. Aptuvenais Bona Carl’s patēriņš ir 1 litrs uz 15-20 m2, bet aptuvenais žūšanas laiks – 12 stundas. Ja eļļotu grīdu šādi apstrādāt aptuveni reizi gadā, tad grīda vienmēr izskatīsies kā jauna.

Bona Carl’s 25 cena ( 5 litri) – 37,10  Ls ar PVN

1207_1

BONA CARL’S DECK

Bona Carl’s Deck ir izgatavots uz priežu sveķu un linsēklu bāzes. Šī eļļa ir speciāli paredzēta ārdarbiem (grīdām, pakāpieniem, balkonu margām u.t.t.). Bona Carl’s Deck īpaši labi iesūcas kokā un sniedz tam dziļu aizsardzību, tajā skaitā arī pret saules staru iedarbību. Apstrādājamajai virsmai ir jābūt sausai un tīrai, nebūtu prātīgi uzsākt virsmas apstrādi, ja tuvāko 24 stundu laikā ir paredzami nokrišņi. Bona Carl’s Deck virsmai tiek uzklāta ar otu vai jebkuru citu piemērotu instrumentu, atkarībā no koka sugas, tiek uzklātas 2-3 kārtas. Žūšanas laiks starp kārtām – aptuveni 20 minūtes, pilnīgs žūšanas/sacietēšanas laiks 24 stundas. Aptuvenais Bona Carl’s Deck patēriņš vienai kārtai 1 litrs uz 6-10 m2. Izmantojot eļļu ārdarbiem ir svarīgi atcerēties, ka to vajadzētu atjaunot vismaz reizi gadā.

Bona Carl’s Deck cena ( 5 litri)- 64,10 Ls ar PVN

1463_1

Šī ir tikai neliela daļa no “Bona” produktu klāsta, drīzumā mēs pastāstīsim arī par speciāliem vaskiem un grīdas atjaunotājiem gan lakotām, gan eļļotām koka grīdām, jo koka grīdu izskats un kalpošanas kvalitāte ļoti lielā mērā ir atkarīga no pareizas kopšanas. Taču jau tagad ar plašo “Bona” produktu klāstu Jūs varat iepazīties mūsu salonā Rīgā, Mūkusalas ielā 45/47 .

www.Grīdasmeistars.lv

Rakstīt komentāru