Paklājflīžu ieklāšana.

Lai gan, mūsuprāt, tādi grīdas segumi kā paklājs un kavrolīns ir zaudējuši savu popularitāti Latvijas grīdas segumu tirgū, tomēr dažreiz mūsu klienti izvēlas tieši mīkstos grīdas segumus. Tādos gadījumos, kā labāko risinājumu mēs piedāvājam paklājflīzes. Šoreiz Grīdasmeistars veica šī materiāla ieklāšanu kādā Rīgas biroju centrā.

v1

Mūsuprāt, paklājflīzes ir ļoti interesants un kvalitatīvs materiāls, kas ļauj ne tikai īstenot uz grīdas vispārdrošākās dizaina idejas, bet arī ir ļoti ērts ekspluatācijā un atšķirībā no ierastā paklāja, kurš parasti ir 4 metrus platos ruļļos, paklājflīzēm ir iespēja nomainīt tikai atsevišķus, ar laiku nodilušos, grīdas fragmentus. Taču atgriezīsimies pie pašas paklājflīžu ieklāšanas.

v2

Pirms ieklāšanas ir ļoti svarīgi precīzi izmērīt telpu, bet pašu ieklāšanu ir vēlams uzsākt no telpas vidus. Tāpēc telpas vidū tiek novilkta precīza līnija (līnijas vietā var izmantot arī striķi). Pašas paklājflīzes pie grīdas pamatnes parasti stiprinās ar divpusējo līmlentu.

v3

v4

Ļoti svarīgi ir precīzi ieklāt tieši pirmo paklājflīzi, jo no tā ir atkarīga visa ieklāšanas precizitāte. Parasti vispirms tiek ieklātas divas paklājflīžu rindas visā telpas garumā. Abpusējā līmlenta tiek līmēta pie pamatnes tā, lai pie vienas līmlentas strēmeles pieliptu divu paklājflīžu malas.

v5

Kad pirmās līnijas ir veiksmīgi pielīmētas, tieši tādā pašā veidā tiek turpināta visu vesalo paklājflīžu montāža, līdz telpas vidusdaļas ieklāšana ir pabeigta. Ja pirmās līnijas ir pielīmētas precīzi, turpmākā ieklāšana nekādas problēmas nesagādā.

v6

Paklājflīžu piegriežšanu parasti uzsāk no telpas sarežģītākajām vietām- durvju ailēm, vai kā šajā gadījumā, no kolonnām.

v7

Vēl viena, diez gan nozīmīga, paklājflīžu priekšrocība ir salīdzinoši nelielais atgriezumu daudzums, parasti tas ir tikai 4%-5% no kopējā materiālu daudzuma. Tāpat pati ieklāšana salīdzinoši aizņem ļoti maz laika, bet pēc grīdas ieklāšanas savienojuma vietas starp paklājflīzēm praktiski nav redzamas.

v8

v9

v10

www.Grīdasmeistars.lv

Rakstīt komentāru