Daži padomi kā izvēlēties grīdu.

Kādu grīdu izvēlēties? Ar šo jautājumu Grīdasmeistars saskaras katru dienu, jo grīdas izvēle ir viens no svarīgākajiem jautājumiem interjēra izveidē. Grīda jebkurā miteklī spēj radīt siltuma un mājīguma atmosfēru un tā Jums kalpos daudzus gadus, tāpēc, galvenajam izvēles nosacījumam nevajadzētu būt cenai, jo jebkura krīze agri vai vēlu pāries, bet laba grīda paliks. To gan nevar apgalvot par laminātu, kurš maksā 4 Ls vai parketu par 14 Ls.

bilderkatalog2008-057

1. Esiet rūpīgi pret grīdas izvēli.

Grīda ir daudz svarīgāka interjēra sastāvdaļa, nekā tas var sākumā likties. Tas ir tāpat kā ar apaviem pie Jūsu apģērba- ar tiem var radīt, vai tieši otrādak, sabojāt, kopējo iespaidu. Šo patiesību var redzēt daudzos interjēra paraugos. Vienā gadījumā skaists grīdas segums spēj pasvītrot interjēra detaļas un radīt eksluzīvu izskatu, bet citā neizteigsmīga grīda apslāpē labi piemeklētu durvju un mēbeļu krāšņumu.

article_new1_1

2.Izvēle starp gaišajiem vai tumšajiem toņiem.

Izvēloties starp gaišajiem un tumšajiem grīdas segumu toņiem vajadzētu vadīties ne tikai pēc savām simpātijām pret vienu vai otru toni vai tā brīža modes tendencēm.  Jums ir jāpaveic diez gan sarežģīts uzdevums – jārada mājīgs interjērs esošajā telpā, lai tā nebūtu ne pārāk gaiša, ne pārāk tumša. Tāpēc Jūsu izvēlē būtu jāvadās pēc tā, vai telpā ir lieli vai mazi logi, vai tie iziet uz austrumu vai rietumu pusi, kādi mākslīgā apgaismojuma ķermeņi atrodas telpā. Tāpat ir jāpievērš uzmanība tam, kā izskatīsies telpa tumšajā diennakts laikā ar mākslīgo apgaismojumu.

article_new1_21article_new1_3

 

 

 

 

 

 

3.Dēlīšu izmēri ir atkarīgi no telpas lieluma.

Bieži vien mūsu klienti grīdas segumu izvēlē vadās pēc principa “tā ir manam kaimiņam” un piemēram vēlas  iegādāties laminātu dēļa rakstā. Taču sarunas gaitā mēs noskaidrojam, ka telpa, kurā to ir paredzēts ieklāt, ir ļoti maza. Ja mēs vēl iedomājamies, ka telpā atradīsies mēbeles, tad tās nosegs lielu daļu no jau tā mazās grīdas platības un “dēļa” raksts praktiski nebūs redzams un padarīs vizuāli vēl mazāku jau tā nelielo telpu. Šādā gadījumā noteikti ir labāk izvēlēties laminātu ar “trīs joslu” vai “divjoslu ” rakstu. Tāpat ir ar trīsslāņu parketu. Taču lielās un atklātās telpās “dēļu” raksts noteikti izskatīsies daudz labāk par rakstu “parketā”.

article_new1_4article_new1_5

 

 

 

 

 

 

4. Grīdu mēs ne tikai redzam, bet arī jūtam.

 Tāpēc grīdas izvēle būtu jāuztic ne tikai Jūsu acīm, bet arī taustei un izjūtām. Ja Jums patīk pavadīt daudz laika uz grīdas sēžot vai staigājot pa to ar plikām kājām, tad piemērotāks būs masīvais vai trīsslāņu parkets. Ar lakas pārklājumu tas būs noturīgāks un vieglāk kopjams, bet ar eļļas pārklājumu patīkamāks plikām kājām. Tāpat, gan parketam, gan laminātam, Jūs varat izvēlēties pilnīgi gludu virsmu vai arī tādu, kurai būs izteikti jūtama koka struktūra, bet dēļu savienojumi gludi, vai ar gropēm. Mums ir grūti iedomāties, ka cilvēki varētu grīdu izvēlēties pēc fotoattēliem internetā, grīdai vajag pieskarties, tikai tad izvēli var nosaukt par pārdomātu.

article_new1_6

article_new1_81article_new1_7

5. Grīda, kā Jūsu interjēra spogulis.

Izvēloties grīdu, ļoti svarīgi ir zināt, kāds būs kopējais telpas stils un kādas interjēra detaļas Jūs vēlaties izcelt, bet kādas, tieši otrādāk, padarīt mazāk uzkrītošas. Ar pareizu grīdas izvēli viss augstāk minētais ir iespējams, jo grīda var būt gan vienmērīga, gan ļoti raiba. Ar grīdas segumiem var izveidot gan modernu interjēru, gan ieturēt  “kantrī” stilu.

article_new1_9article_new1_10

 

 

 

 

 

 

6. Arī ieklāšanas virzienam ir ļoti liela nozīme.

Ja ieklāt trīsslāņu parketu vai laminātu tādā virzienā, kā krīt gaisma no loga, tad dēļu īsās savienojuma vietas būs pavērstas pret saules stariem un krietni mazāk pamanāmas, toties dēļa struktūra šādi tiks izselta. Ja ieklāt dēļus perpendikulāri gaismas avotam, savienojuma vietas būs labāk redzamas, bet dēļu struktūra tiks apslāpēta. Tāpat ar ieklāšanas virzienu var vizuāli padarīt telpu šaurāku vai platāku. Taču, ja ņem vērā, ka mūsu mājokļos sienas diez gan bieži nav ideāli taisnas, šā defekta noslēpšanai ļoti piemērota ir ieklāšana “pa diagonāli”

article_new1_11article_new1_12

 

 

 

 

 

 

7. Dažādu materiālu kontrasts.

Ieklājot grīdu, savā starpā var kombinēt dažādus materiālus, tas dos gan praktisku, gan estētisku labumu. Tā piemēram koks, kurš ir diez gan ‘”dzīvs” un silts materiāls, radīs labu kontrastu ar cietu un izturīgu akmeni, bet diez gan cietais un izturīgais lamināts labi iederēsies kopā ar keramikas flīzēm. Toties, savienojumā ar “mīkstajiem” grīdas segumiem koks liksies daudz izturīgāks. Tāpat kontrastus ir iespējams veidot ar dažādu krāsu grīdas segumu izvēli, taču šajā gadījumā visu vajadzētu pārdomāt vairākas reizes. Taču spēle ar kontrastiem Jūsu mājās var ienest īpašu kolorītu.

article_new1_13article_new1_14

 

 

 

 

 

 

8.Spīdīga vai matēta grīda.

Lakota koka grīda atstaros gaismu, tajā laikā, kad eļļota gaimu noslāpēs, līdzīgi ir arī ar laminātu – matēta virsma gaismu atstaro daudz mazāk. Taču neaizmirsīsim arī par grīdas kopšanu – uz matētām virsmām netīrumi un putekļi ir daudz mazāk pamanāmi, tāpat arī uz spīdīgas virsmas katrs grīdas skrāpējums vai bojājums būs uzreiz redzams.

article_new1_15article_new1_16

 

 

 

 

 

 

9.Pēdējo izvēli uzticiet sirdij.

Šis ir pats svarīgākais padoms grīdas izvēlē. Jūsu mājoklim ir jāatspoguļo Jūsu gaume un Jūsu individualitāte un pats galvenais – Jums ir jābūt apmierinātam ar savu izvēli. Tāpēc nesteidzieties, kārtīgi apdomājiet visus variantus, apsveriet plusus un mīnusus, bet mēs, Grīdasmeistara kolektīvs, vienmēr Jums labprāt palīdzēsim ne tikai ar padomu, bet arī piedāvāsim labākos materiālus un to ieklāšanu.

article_new1_17

WWW.GRĪDASMEISTARS.LV

 

 

Komentēts: 1-reiz

  1. Labdien!
    Interesē sekojoša lieta – vai Latijā ir kāds uzņēmums, kas ražo kvalitatīvus korķa grīdas? Vai vispār kāds Latvijā to ražo, vai tomēr šīs grīdas tiek ievestas no citurienes?

    Gints | 14. Jūl, 2014 | Reply

Rakstīt komentāru