Terases dēļi no lapegles.

Terases dēļi ir ērts un piemērots materiāls ne tikai terasēm, bet arī dārza nojumēm, verandām un pat balkoniem. Tāpat terases dēļi bieži tiek izmantoti pirts priekštelpās, no tiem tiek veidoti dārza celiņi un tie tiek ieklāti, kā grīdas segumi apkārt baseiniem. Neapšaubāmi, koks ir daudz patīkamāks materiāls pastaigai ar plikām kājām, nekā pastaiga pa bruģakmeni vai keramisko flīzi. Bet kādi tad ir vislabākie terases dēļi?

16

 1698

Terases dēļiem būtu ne tikai labi jāizskatās un jāiederas kopējā interjērā, bet arī jāatbilst vismaz diviem kritērijiem. Pirmkārt, labiem terases dēļiem noteikti būs grubuļaina virsma, kas nodrošina drošu pārvietošanos arī tad, kad dēļi ir slapji un citādāk būtu ļoti slideni. Tāpat šīs rieviņas nodrošina pēdu masāžu, tāpēc, staigāšana ar plikām kājām pa terases dēļiem tiek uzskatīta par ļoti veselīgu. Otrakārt, terases dēļiem ir jābūt noturīgiem pret apkārtējās vides ietekmi; sauli, lietu, sniegu, vēju un dažādiem koka insektiem. Jeb citiem vārdiem sakot, terases dēļiem ir ilgus gadus jāatrodas ārā un pie tam tiem nevajadzētu zaudēt savas sākotnējās īpašības un izskatu. Vislabāk augstāk minētajiem nosacījumiem atbilst terases dēļi, kas tiek ražoti no lapegles.

deck5

Lapegle ir ļoti interesants un unikāls koks, kurš pieder pie skuju koku dzimtas. Savu nosaukumu tas ir ieguvis pateicoties tam, ka atšķirībā no priedes vai egles lapegle uz ziemu nomet savas skujas, tāpat kā to dara lapu koki ar savām lapām. Taču lapegle ir ne tikai vienīgais skuju koks, kurš, iestājoties aukstumam zaudē savu zaļo apmetni, bet arī vienīgais skuju koks, kurš ir pieskaitāms cietajām koku sugām. Lai arī cik tas neliktos dīvaini, bet lapegles koksne visvairāk līdzinās ozolam un pat nedaudz to pārspēj, jo lapegle ir ne tikai ārkārtīgi noturīga, bet tai piemīt arī spilgta un izteiksmīga koka struktūra.

deck2

Par lapegles lielo izturību liecina kaut vai tas, ka šo koksni būvniecībā izmanto jau izsenis, tā piemēram, lapegle ir viens no visvairāk izmantotajiem kokiem seno Krievijas baznīcu celtniecībā, vēl joprojām ir saglabājušies no lapegles taisītie logu rāmji Ziemas pilī. Taču daudz interesantāks ir fakts, ka no lapegles ir pagatavoti pāļi uz kuriem ir uzcelta slavenā Venēcija. Cik zināms, pirmie pāļi tur tika iedzīti jau V gadsimtā, taču sāļā jūras ūdens ietekmē tie vārda vistiešākajā nozīmē ir pārvērtušies par akmeni un visticamāk nokalpos vēl ne vienu simtgadi vien. Tāpat lapegle tiek uzskatīta par ļoti veselīgu koku, jo koksnē esošie antioksidanti palīdz aizsargāt cilvēka organismu, aktivizējot imūnsistēmas darbību.

img_2218

profilerfTaču atgriezīsimies pie terases dēļiem. Grīdasmeistars saviem klientiem piedāvā tikai no lapegles ražotus terases dēļus, jo mēs uzskatām ka kvalitāte un cena ir ļoti svarīga mūsu klientiem. Tāpat, ļoti svarīgs ir arī terases dēļu ražotājs (mēs piedāvājam Vācijā ražotus terases dēļus) un izmēri. Kā optimālākos mēs esam izvēlējušies četrus metrus garus dēļus jo lielākā platībā ieklāta terase no īsākiem dēlīšiem, mūsuprāt, neizskatās īpaši labi. Tāpat dēļu biezums 27mm ir pilnīgi pietiekošs, lai tos būtu iespējams montēt uz karkasa, bet platums 140mm pasvītros dēļa dabīgo skaistumu.

Terases dēļi no Lapegles (27х140х4000)- 18,90 Ls/m2 ar PVN

WWW.GRĪDASMEISTARS.LV

Komentēts: 2-reiz

 1. Sveiki

  Vai ir pieejami terases delji, lapegles?
  5 metri gari, 20 kvadratmetri

  Andris
  29256360

  Andris | 21. Okt, 2012 | Reply

 2. 80m2 terases ar lapeni uzlikt ar karkasu ar skruvem.
  Cik maksa prece un darbs?

  Andrejs Kornatovskis | 16. Jūn, 2015 | Reply

Rakstīt komentāru