Trīsslāņu parketa slīpēšana.

Trīsslāņu parkets ir materiāls, kurš jau vairākus gadus ieņem stabilu vietu grīdas segumu tirgū. Kā jau vairumam materiālu, arī šim piemīt savi plusi un mīnusi. Iegādājoties trīsslāņu parketu, pārdevēji vienmēr liek uzsvaru uz to, ka šo materiālu var vairākas reizes slīpēt un pārlakot. Par vairākām reizēm mēs neesam pārliecināti, taču vienu,divas reizes to ir iespējams izdarīt. Nesen Grīdasmeistars veica šādu trīsslāņu parketa pārslīpēšanu kādā dzīvoklī Āgenskalnā.

f1

Parasti trīsslāņu parketa lielākie defekti, dēļ kuriem ir nepieciešama pārslīpēšana, ir dažādi iespiedumi un švīkas kokā, visbiežāk tie rodas no augstpapēžu kurpēm un mēbeļu pārbīdīšanas. Diemžēl, jebkura koka grīda prasa rūpīgu attieksmi pret sevi un nospiedumi no augstpapēžu kurpēm paliks jebkurā parketā. Bieži, nepamatoti, tiek uzskatīts, ka trīsslāņu parkets ir izturīgāks par masīvo parketu pret nodilumu. Tā noteikti nav, neskatoties uz to, ka ražošanas procesā trīsslāņu parketam tiek uzklātas 6-7 lakas kārtas. Tas vairāk ir reklāmas triks, jo rūpnieciski laka tiek uzklāta ar pulverizātoru ļoti plānā kārtā, tāpēc, pat viena lakas kārta, kura tiek uzklāta ar rullīti būs krietni noturīgāka par 3 rūpnieciski uzklātām lakas kārtām.

f2

Taču atgriezīsimies pie pašas parketa slīpēšanas. Trīsslāņu parketa virsējās kārtas biezums parasti ir tikai 3mm, tāpēc ir ļoti svarīgi noslīpēt pēc iespējas plānāku kārtu. Atšķirībā no masīvā parketa, šeit ir ierobežojums, nedrīkst šlīpēt ar “rupjajiem” smilšpapīriem, tāpēc darbs parasti tiek uzsākts ar 60. rupjuma papīru, bet pabeigts ar 120. Atsevišķos gadījumos (ja uz trīsslāņu parketa nav jau augstāk pieminēto bedrīšu no augstpapēžu kurpēm) slīpēšanu var veikt tikai ar pulējamo mašīnu, šādā gadījumā darba process būs nedaudz ilgāks, bet no virsējās kārtas tiks noslīpēts ievērojami mazāk.

f3

Ja trīsslāņu parkets ir ieklāts kā “peldošais” segums, špaktelēšana ir diez gan bezjēdzīgs darbs, jo grīda tomēr kustas, tāpēc špaktele savienojuma vietās noteikti neturēsies, toties bedrītes un dziļākās švīkas gan var aizšpaktelēt. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc mēs saviem klientiem iesakam trīsslāņu parketu līmēt pie pamatnes. Lakošanai tiek izmantota parastā parketa laka-vispirms, pirmajai kārtai tiek uzklāta gruntslaka un tad vismaz divas kārtas ar seglaku.

f4

Pēc pārslīpēšanas grīda vienmēr kļūst krietni gaišākā un atgūst sākotnējo, tikko ieklātas grīdas izskatu. Lai gan ir jārēķinās, ka šāda pārslīpēšana nav no lētākajiem darbiem, kvadrātmetra izmaksas ar visiem materiāliem (smilšpapīri, laka u.t.t.) svārstas no 6-8 Ls. Tāpat, pie pārslīpēšanas neizbēgami būs putekļi, tāpēc, ja ir paredzēts ne tikai atjaunot grīdu, bet arī veikt kosmētisko remontu, mēs ieteiktu vispirms noslīpēt grīdu un tikai tad pārkrāsot sienas.

f5

Vēl nobeigumā apskatīsim visnesmukāko grīdas fragmentu pirms slīpēšanas un pēc. Te gan jāpiezīmē, ka šoreiz švīkas nebīja īpaši dziļas, nereti gadās, kad šādas vietas nav iespējams izlabot.

PIRMS

s1

PĒC

s21

WWW.GRĪDASMEISTARS.LV

Komentēts: 1-reiz

  1. Labdien!
    Cik Jūs ņemat par m2 parketa slīpēšanu/lakošanu?

    Artūrs | 3. Nov, 2015 | Reply

Rakstīt komentāru