Finierētais parkets, kas tas tāds ?

Grīdas segumu tirgū Latvijā dominējošie materiāli neapšaubāmi ir lamināts un trīsslāņu parkets, taču diez gan bieži ir situācijas, kad neviens no šiem materiāliem nav īsti piemērots, tad tiek meklēts alternatīvs grīdas segums. Viens no tādiem materiāliem, kurš apvieno sevī labākās lamināta un trīsslāņu parketa īpašības ir finierētais parkets. Šoreiz apskatīsim galvenās finierētā parketa tehniskās īpašības un situācijas, kad šī materiāla pielietošana būtu pat ļoti piemērota.

372016ch50_int_pop

Pēc saviem izmēriem (7x193x1225mm) un uzbūves finierētais parkets vairāk līdzinās laminātam. Arī finierētais parkets sastāv no trim kārtām, vidū tiek izmantota augstvērtīga HDF plate, tāda pati, kādu izmanto labākie lamināta ražotāji, savā starpā dēļi savienojas ar “click” sistēmu. Toties apakšējā kārta ir veidota no finiera, kas šo materiālu, atšķirībā no lamināta, ļauj ‘pielīmēt pie pamatnes, nevis ieklāt tikai kā “peldošo” segumu. Taču vislielākā atšķirība ir tieši virsējā kārtā, tā ir veidota no plāna cēlkoka finierējuma, kas šai grīdai vienmēr liks izskatīties kā īstai koka grīdai. Arī no praktiskā viedokļa šādai grīdai ir savas priekšrocības, jo to var atkārtoti pārlakot vai pāreļļot.

372016ap50_int_pop

Atšķirība starp trīsslāņu parketu sākumā šķiet daudz lielāka (gan dēļa izmēru, gan biezuma ziņā), taču pēc ieklāšanas tā pilnībā pazūd, jo grīdas redzamo daļu veido dabīgs koks. Toties finierētā parketa biezums (7mm) bieži vien ir pat priekšrocība, piemēram, izmantojot šo materiālu uz apsildāmajām grīdām, siltuma atdeve būs labāka, nekā izmantojot trīsslāņu parketu vai laminātu. Tāpat, ja dažādās telpās tiek ieklāti dažādi grīdas segumi, finierēto parketu augstuma ziņā būs daudz vieglāk savienot ar laminātu vai kavrolīnu, nekā trīsslāņu parketu.

372060ek0b_int_pop

Finierētā parketa cenas nav zemas, šis materiāls noteikti nav pielīdzināms “lētajiem” grīdas segumiem, taču no pieredzes varam apgalvot, ka jebkuras finierētās kājlīstes bieži vien izskatās daudz labāk par masīvā koka kājlīstēm. Cenu starpība starp ozola koka trīsslāņu parketu un finierēto parketu īpaši neatšķirsies, taču tā uzreiz būs pamanāma, ja izvēlēsieties piemēram “riekstkoku”, jo finierētā parketa cena praktiski neatšķiras atkarībā no virsējās daļas koksnes sugas. Grīdasmeistars saviem klientiem piedāvā finierēto parketu sākot no 16 Ls/m2

372085va50_int_pop

www.Gridasmeistars.lv

 

 

Komentēts: 5-reiz

 1. Interesants apraksts…

  Vai būtu iespēja uzzināt visas cenas?

  Vnk grīdas jautājums paliek aktuāls un laminātu nevēlos bet vēl viena dēļu kārta izmainīs grīdu līmeni un vēl vairāk satuvinās grīdu ar griestiem.

  Pēteris | 26. Apr, 2009 | Reply

 2. Finierētais parkets ir diezgan dārgs materiāls, cenas sākas no 15 Ls ar m2, taču ir diezgan daudz alternatīvu materiālu, kas nepalielina grīdas augstumu- arī masīvā koka dēļus ir iespējams iegādāties sākot no 9mm biezuma, tāpat, mūsuprāt, ļoti labs risinājums ir divslāņu parkets-10mm biezs.

  Grīdasmeistars | 2. Mai, 2009 | Reply

 3. Vai finierēto parketu var slīpēt pēc nolietošanās?

  Arvīds | 5. Mai, 2009 | Reply

 4. Kādas cenas divslāņu parketam?

  Sadaļā “Cenas” neatradu…

  Pēteris | 5. Mai, 2009 | Reply

 5. Nu sadaļā “cenas” ļoti daudziem materiāliem nav cenu 🙂
  Divslāņu parkets maksā sākot no 25Ls par m2.

  Grīdasmeistars | 7. Mai, 2009 | Reply

Rakstīt komentāru