Kādas grīdas biežāk izvēlas *.

Grīdas segumu izvēle ir neapšaubāmi grūts un sarežģīts uzdevums, jo īpaši, ja tiek izvēlēts kvalitatīvs materiāls, kurš kalpos ne vienu gadu desmitu vien. Vispirms jau cilvēkiem ir diez gan grūti izvēlēties, tieši kādu grīdas segumu veidu ieklāt. Kad ar šo uzdevumu ir tikts galā, nākamā problēma rodas par grīdas seguma krāsas vai toņa izvēli – neatkarīgi no tā, vai jaunā grīda būs no kavrolīna, lamināta, trīsslāņu parketa vai masīva, toņu un nokrāsu palete ir ļoti liela, tāpēc šoreiz pacentīsimies apskatīt pagājušā gada populārākās, grīdas segumos izmantotās, koksnes un to nokrāsas.

pirma

Uzreiz varam pateikt, ka Latvijā viennozīmīgi vispopulārākās ir ozolkoka grīdas, neatkarīgi no tā, vai tiek ieklāts trīsslāņu, divslāņu vai masīvais parkets, jeb lamināts, ozols ir un paliek līderis. Pēdējos gados gan lielāku popularitāti ir ieguvis tieši zemāka selektējuma ozols (diez gan raibs un ar zariem), agrāk pieprasītāks bija bezzaru ozols. Tāpat jāatzīmē, ka izvēloties ozolu, pastāv ļoti plašas iespējas variēt ar toņiem, no pilnīgi gaiša līdz tumši sarkanam vai pat melnam.

dsc07554

 

3josluunivozolsprimeŠobrīd ir pieejami vairāk ne kā 50 dažādu ozola toņu un nokrāsu veidi, tāpat ozols ir ļoti plaši pārstāvēts gan lamināta, gan trīsslāņu parketa izpildījumā. Parasti, galvenie argumenti, izvēloties grīdu no ozola, ir pateicīgais koksnes tonis (ne pārāk gaišs un ne pārāk tumš) un skaistā koka struktūra. Masīva  un trīsslāņu parketa izpildījumā tās ir arī pašas koksnes īpašības. Kā nākamais arguments ozola izvēlei tiek minētas durvis un kāpnes –  ja tās ir no ozola, arī grīda parasti tiek ieklāta tādā pašā krāsā. Arī cenas ziņā šobrīd ozols nebūt nav tas dārgākais koks (lamināta izpildījumā tam protams vispār nav nozīmes), taču noteikti piešķir jebkurai telpai bagātīgu izskatu. Tāpat, starp lamināta veidiem, augstu popularitāti turpina saglabāt antīkā ozola toņi.

 

 

dsc06442

 

3josluunivozolsbaltsIntresanti atzīmēt, ka aiz klasiskā ozola toņa nākamais pēc popularitātes ir neapšaubāmi “balināts ozols”. Gaišās grīdas ozola izpildījumā saglabā savu popularitāti, jo tām piemīt izteikti skaista koka struktūra un praktiskums, lai cik tas neliktos paradoksāli, bet no kopšanas viedokļa “balināta ozola” grīda ir viena no vispateicīgākajām – uz tās praktiski nav redzami putekļi, netīrumi un nelieli skrāpējumi. Tā ir izteikta priekšrocība arī laminātam, vairākos lielo tirdzniecības centru veikaliņos ir ieklāta tieši “balinātā ozola” lamināta grīda.  Nākamie pēc popularitātes seko dažādi krāsotie jeb tonētie ozoli. Vēl tikai pieminēsim, ka pagājušajā gadā turpināja pieaugt 1-joslu ozola dēļu popularitāte, bet ozola parketa dēlīšu popularitāte turpināja kristies.

 

vita-71

 

osis Starp masīvkoku un trīsslāņu parketu, nākamais pēc popularitātes, neapšaubāmi ir osis. Atšķirībā no ozola, osis paliek populārs tieši parketa dēlīšu izpildījumā, 1-joslu oša dēļus izvēlas salīdzinoši reti. Tāpat, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, osi daudz retāk tonē, bet biežāk saglabā koksnes dabīgo izskatu. Iespējams, tieši tāpēc arī pieaug augstāka selektējuma oša parketa pieprasījums. Pārsvarā lēmums par labu osim tiek pieņemts dēļ mēbelēm, ja tās ir no gaišajām koksnes šķirām vai lamināta, tad arī grīdu cilvēki biežāk izvēlas gaišāku. Jāatzīmē, ka osim piemīt ļoti labas, dabīgas gaismu atstarojošas īpašības, kas spēj padarīt telpu vizuāli gaišāku.

 

dsc06001

 

wengeAr laminātu gan ir nedaudz savādāk, pēc klasiska un “balināta” ozola izteikti populāra toņa nav. Nākamie varētu būt eksotiskie un tumšie toņi, tādi kā “Rieksts”, “Panga”, “Merbau”. Pāgājušajā gadā savu popularitāti noteikti ir zaudējusi “Venge”, tas varētu būt saistīts ar šādas grīdas nepraktiskumu – uz visnotaļ skaistās un gandrīz melnās grīdas ir pamanāms jebkurš puteklītis vai skrāpējums, tāpēc tādas grīdas kopšana ir visnotaļ apgrūtinoša. Tāpat, pagājušajā gadā arvien mazāk tika pieprasīti lamināti ar tā saucamo “bambusa” izskatu. Arī lamināta “flīžu” popularitāte ir nedaudz kritusies, savukārt turpina pieaugt nestandarta izmēra dēļu popularitāte. Izvēle starp laminātu “parketā” un laminātu “dēlī” saglabājas praktiski vienāda.

 

dsc07345

 

kirsisTāpat, pagājušajā gadā diez gan populāri bija sarkanīgie grīdas toņi, lai gan tādu, agrāk iecienītu koksnes veidu kā “Merbau” un “Jatoba” popularitāte ir kritusies, par pieprasītu toni var uzskatīt “Ķirsi”, pie tam, gan trīsslāņu parketa, gan lamināta izpildījumā. Tas savukārt lielākoties bija saistīts ar durvju un mēbeļu izvēli, bet gadījumos ar laminātu, ķirsi bieži izvēlējās pieskaņojot to sarkanos toņos nokrāsotām sienām. Lai cik tas neliktos dīvaini, bet tuvākais “Ķirša” līdzinieks “Sarkanais ozols” mūsu klientu vidū neguva atsaucību, lai gan atcerēsimies, ka ozols kā tāds ir vispopulārākais 🙂 Kā galvenais arguments par sliktu “Sarkanajam ozolam” tika minēts pārāk blāvais tonis.

 

picture-344

 

buksKā pēdējo gribam pieminēt agrākajos gados tik populāro Dižskabārdi (lamināta un parketa tirgotāji to parasti sauc par “Buku”). Šis koka tonis ir neglābjami izgājis no grīdas segumu modes un vairs nav pieprasīts ne lamināta, ne trīsslāņu parketa izpildījumā, bet vēl dažus gadus atpakaļ viņš noteikti konkurēja ar ozolu. Kā galvenais arguments dižskabārža nepopularitātei, tiek minēts pārāk vienmērīgais tonis un neizteiksmīgā koka struktūra. Šim apgalvojumam gan varētu nepiekrist, taču tas diez vai atgriezīs dižskabarža popularitāti. Lai nu kā, bet cenas ziņā “Buks” gan starp laminātiem, gan trīsslāņu parketiem šobrīd ir viens no vislētākajiem.

 

 dsc03734

* Šī informācija ir tapusi tikai un vienīgi apkopojot datus par mūsu klientu izvēli iegādājoties grīdas segumus pagājušajā gadā.

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru