Divslāņu parketa ieklāšana Imantā.

Pagājušajā nedēļā Grīdasmeistars pabeidza vienu no šā gada interesantākajiem objektiem-divslāņu parketa ieklāšanu kādā dzīvoklī Imantā. Šoreiz pasūtītājs vēlējās iegūt pēc iespējas tumšāku grīdu un sākotnēji tika apspriesta iespēja ieklāt Venges parketu, taču vēlāk tika pieņemts lēmums, izvēlēties “Boen” divslāņu parketu-Riekstu.

d1

Puse no dzīvokļa “melnās grīdas” bija ierīkota no skaidu plates, bet otra daļa no betona, tāpēc pielīmēšanai tika nolemts izmantot “Ekopur” parketa līmi uz spirta bāzes “KP-11”. Pirms tam gan skaidu plāksnes, gan betona segums tika nogruntēts ar “Ekopur” grunti, bet uz betona pamatnes vēl papildus tika izmantots stikla šķiedru siets.

d2

d2a

Parketa ieklāšanas virziens tika izvēlēts pa diagonāli-šis ir viens no piemērotākajiem ieklāšanas virzieniem mājās un dzīvokļos, kur sienu ‘taisnums un leņķi var būtiski atšķirties, jo taisni ieklāts parkets šos defektus uzreiz izcels, bet diagonāli ieklāts noslēps. Parketa ieklāšana tika iesākta no gaiteņa un par diagonāles pamatu tika ņemts jau ieklāto flīžu slīpuma leņķis. Ļoti svarīgi ir precīzi ieklāt tieši pirmās parketa līnijas, bet tā kā divslāņu parketa montāžā netiek pielietotas parketa naglas, tad pirmās līnijas ir vēlams noslogot.

d3

d4

Starp gaiteni un viesistabu divslāņu parkets tika ieklāts bez sliekšņiem, bet uz divām mazajām istabām kompensācijas sliekšņi tika izveidoti (galvenokārt tamdēļ, ka šajās telpās bija dažādi “melnās grīdas” veidi-skaidu plāksne un betons), lai gan divslāņu parkets tiek līmēts pie pamatnes un tāpēc kompensācijas sliekšņu izveide nav obligāti nepieciešama. Tāpat vienā no telpām tika nomainīts ieklāšanas virziens.

d51

d6

Šoreiz kā kompensācijas sliekšņi gan starp telpām, gan gaitenī starp flīzēm un divslāņu parketu tika izmantoti ļoti šauri metāla sliekšņi ar riekstkoka imitāciju. Šāds risinājums ir viens no piemērotākajiem dažādu vai vienādu materiālu savienošanas veidiem, taču par sliekšņiem mēs drīzumā pastāstīsim atsevišķi.

d7

d8

Ieklājot tumšu grīdu, ir jārēķinās ar ļoti rūpīgu tās kopšanu, jo uz tumšas grīdas būs izteikti pamanāmi gan putekļi, gan nelielas skrambas un skrāpējumi, tāpēc arī šo grīdu uzreiz pēc ieklāšanas mēs novaskojām ar “Sekura-A” vasku, bet tā kā “Boen” saviem ražojumiem izmanto “Bonas” lakas un eļļas pārklājumus, tad arī “Bonas” kopšanas līdzekļi šādai grīdai būs vispiemērotākie.

d9

d10

www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 2-reiz

  1. Vajadzētu zināt, ka divslāņu parkets jāieklāj ar ECOPUR PU-2K :-).

    Arnis | 13. Feb, 2009 | Reply

  2. Kāpēc uz betona klājāt stiklašķiedras sietu?

    Arnis | 13. Feb, 2009 | Reply

Rakstīt komentāru