Trīsslāņu parketa vaskošana.

Nesen Grīdasmeistars veica trīsslāņu parketa vaskošanu kādā privātmājā. Lai gan esam diez gan daudz stāstījuši gan par objektiem, kuros esam veikuši grīdas segumu montāžu, gan arī par grīdas vaskošanām, šoreiz nolēmām nedaudz sīkāk apskatīt tieši trīsslāņu parketa vaskošanu. Uzreiz gan gribam pieminēt, ka, ja par lamināta vaskošanas lietderību vēl var nedaudz domāt – tad dabīgajiem grīdas segumiem, to skaitā arī trīsslāņu parketam, rūpīga kopšana un vaskošana ir pat ļoti nepieciešama.

v1

Gan kopšanas līdzekļu, gan vasku piedāvājums šobrīd ir diez gan liels, tomēr Grīdasmeistars nemainīgi paliek uzticīgs Vācu firmas HARO dabīgajam vaskam uz sveķu bāzes “Sekura-A” . Šis ir vienīgais, mums zināmais, dabīgais vasks, kurš nodrošina ļoti augstu aizsardzību gan pret mitruma kaitīgo iedarbību uz trīsslāņu parketa savienojuma vietām, gan arī pret netīrumu uzkrāšanos koka porās. Jāpiezīmē, ka ar lakas atjaunošanu vai nelielu skrāpējumu likvidēšanu “Sekura-A” vaskam nav nekāda sakara, šiem mērķiem ir citi kopšanas un atjaunošanas līdzekļi.

v2

Pirms vaskošanas uzsākšanas grīdai ir jābūt pilnībā sausai un tīrai, tāpēc vispirms grīda tiek izslaucīta vai izsūkta ar putekļu sūcēju. Ja nepieciešams, grīda tiek uzmazgāta arī ar nedaudz mitru lupatu vai speciālo tīrīšanas mopu. Ja pēc tā uz grīdas vēl ir palikuši kādi traipi vai netīrumi, tie tiek notīrīti ar Haro Spray līdzekļa palīdzību, kurš ir paredzēts īpaši noturīgu traipu tīrīšanai – šis līdzeklis tiek uzsmidzināts tieši uz traipa un pēc dažām minūtēm rūpīgi notīrīts.

v3

Tad uz grīdas tiek uzklāts Sekura-A vasks, parasti to uzklāj nelielā laukumā, rūpīgi ierīvējot grīdu, jo īpaši trīsslāņu parketa savienojuma vietas, tad apstrādātais grīdas sektors tiek pulēts ar vaskojamās mašīnas palīdzību, līdz pilnībā izzūd visas švīkas un grīda iegūst vienmērīgu spīdumu. Vaska žūšanas laiks ir 8 stundas, tas nozīmē, ka tieši tik ilgi nebūtu vēlams staigāt pa novaskoto grīdu.

v4

Arī šoreiz Grīdasmeistars veica visus darbus tieši šādā secībā un, lai gan trīsslāņu parkets bija pavisam nesen ieklāts un vēl ne reizi nebija uzkopts, uz grīdas bija izveidojusies diez gan noturīga smalko celtniecības putekļu kārta. Bildēs gan parādīt atšķirību starp vaskotu un nevaskotu trīsslāņu parketu ir diez gan grūti, taču mēs piedāvājam apskatīt dažus attēlus “pirms” un “pēc” vaskošanas.

v5

v62v73

v8v9

v11

Tāpat par lamināta vaskošanu varat lasīt šeit: https://www.gridasmeistars.lv/?p=204

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru