Par "melno grīdu" sagatavošanu (betona grīdas).

Ar jautājumu – kā pareizi sagatavot “melno grīdu”, lai parkets, lamināts vai jebkurš cits grīdas segums kalpotu ilgi – saskaras vai ikkatrs, kurš ir nolēmis nomainīt grīdas segumu. Jo īpaši svarīgi tas ir tad, ja izvēlaties augstas kvalitātes grīdas segumu, tad arī prasības pret “melno grīdu” ir ļoti augstas. Arī liela daļa grīdas segumu defektu ekspluatācijas laikā rodas tieši dēļ slikti sagatavotas pamatnes. Katrs grīdas sagatavošanas veids ir individuāls, katram ir savas priekšrocības un savi trūkumi, šoreiz pacentīsimies apskatīt populārākos “melnās grīdas” veidus.

det7

 Vispirms iedalīsim “melnās grīdas” 2 pamatveidos- Betona jeb cementa grīda un Koka dēļu vai plākšņu grīda .

Betona grīdas.

Betona “melnā grīda” ir pilnībā sausa un gluda monolīta virsma. Parasti iebetonētas grīdas ir diezgan nelīdzenas ar viļņveidīgu un ne visai gludu virsmu. Vispirms būtu jānosaka virsmas nelīdzenums atrodot telpā grīdas augstāko un grīdas zemāko punktu. Ja atšķirība starp šiem punktiem ir līdz ‘3-4 cm, tad grīdas izlīdzināšanu būs iespējams veikt ar pašizlīdzinošajiem maisījumiem, ja nelīdzenumi vai līmeņa atšķirības ir lielākas, pareizāk būtu veikt jaunu monolītā betona ieklāšanu. Tādā gadījumā gan jaatceras, ka ir nepieciešama kārtīga pamatgrīdas hidroizolācija (lai netiktu appludināti kaimiņi), kā arī betonam būtu nepieciešams izmantot armatūras sietu. Tāpat betona žūšanas laiks ir ļoti ilgs – vismaz pusotrs mēnesis.

arm4

Ar pašizlīdzinošajiem maisījumiem ir nedaudz vienkāršāk, ja nelīdzenumi ir līdz 1 cm, parasti grīdu var izlīdzināt vienā piegājienā, ja nelīdzenumi ir lielāki, grīdas līdzināšana būs jāveic vismaz divreiz (1. reizē aizpildot lielākās bedres un nelīdzenumus, bet 2. reizē veicot visu pamatnes izlīdzināšanu). Šajā gadījumā betona grīdas pamatne vispirms ir jāgruntē, velams, izmantojot grunti ar hidroizolācijas īpašībām. Ja pašizlīdzinošā masa tomēr nav devusi gaidīto ideālo rezultātu, to ir iespējams vietām pieslīpēt, tā panākot pilnībā taisnu un gludu pamatni.

pol4

Pirms uzsākt grīdas segumu montāžu, ir svarīgi telpā pabeigt visus darbus, kas saistīti ar paaugstinātu mitrumu-apmešana,  flīzēšana, sienu špaktelēšana utt. Betona grīdām piemīt augsta mitruma uzsūktspēja un kamēr notikš šādi darbi, betona grīda lielu daļu mitruma uzsūks sevī. Grīdas mitruma pārbaudei var izmantot speciālas ierīces, taču to var izdarīt arī bez tām. Viens no vienkāršākajiem veidiem – uzklāt uz grīdas aptuveni 1x1m lielu celofāna plēves gabalu un atstāt to uz aptuveni 3 stundām, ja zem plēves būs izveidojies kondensāts, grīda ir pārāk mitra. Starpcitu, mēs arī iesakām izmantot plēvi, kā apakšklāju zem “peldošajiem” grīdas segumiem.

dsc04915

Atgādināsim, ka Grīdasmeistars neiesaka ieklāt masīvkoka parketu vai dēļus uz betona virsmām, šādos gadījumos būtu nepieciešams uz betona veikt mitrumizturīgā finiera (vismaz 12mm bieza) montāžu.

www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 3-reiz

  1. Man ir vannas istabā flīžu grīda, bet biju aizmirsis grīdā ieklāt siltumizolāciju. Gribu virsū tātad vēl vienu slāni ar flīzēm, bet jau ar siltumizolāciju, lai grīda nebūtu ļoti auksta. Kas man būtu jāliek virsū vecam flīzējumam?

    juris | 15. Feb, 2011 | Reply

  2. Sveiki VISIEM kas saskaras ar vēsām / mitrām grīdām. Nepatīkamās parādības sākums ir gruntī. Hidroizolācijai jābūt ZEM melnās grīdas, vis viens, betona vai koka. Īpaši betona pamatne citādāk vienmēr būs auksta, tāda nu reiz tās daba (fizika).

    AiGars | 24. Dec, 2012 | Reply

  3. Sveiki! Dzīvoklis, paneļu māja. Paneļiem pa virsu uzliets betons, kas ir visai nelīdzens (staigā apm. 1 cm) un vairakās vietās palielas plaisas, vietām izdrupis. Slīpēt tādu grīdu ir jēga? Pašizlīdzinošais dēļ plaisām arī gan jau neder, bet visu drupināt līdz panelim nost arī negribētos… Ko ieteiktu darīt?

    Zintis | 28. Jūn, 2016 | Reply

Rakstīt komentāru