Par lamināta un trīsslāņu parketa ieklāšanu uz apsildāmām grīdām.

“Apsildāmās grīdas” parasti rada visvairāk jautājumus par pareizu lamināta un trīsslāņu parketa ieklāšanu. Šoreiz mēs apskatīsim vispārējos ieklāšanas noteikumus, pareizu grīdas izmantošanu un kopšanu. Lai pareizi veiktu lamināta vai trīsslāņu parketa ieklāšanu uz apsildāmās grīdas, ir jāievēro vairāki priekšnosacījumi, jo tikai tā var nodrošināt ilgu un labu grīdas kalpošanu.

image_7

Lai maksimāli varētu izvairīties no straujām mitruma un temperatūras svārstībām, siltajai grīdai obligāti ir jābūt pardos1aprīkotai ar temperatūras termoregulēšanu. Jo īpaši svarīgi tas ir trīsslāņu parketam. Pirms grīdas segumu ieklāšanas uzsākšanas būtu nepieciešams uz dažām dienām ieslēgt apkuri un atslēgt to 1-2 dienas pirms darbu uzsākšanas. Tāpat, ieklājot laminātu vai trīsslāņu parketu, uz apsildāmās grīdas ir svarīgi atcerēties, ka grīdas segumu materiālam vajadzētu aklimatizēties telpā kur tas tiks ieklāts vismaz 2 diennaktis. Siltās grīdas temperatūru palielina pakāpeniski, apmēram par 5 grādiem katru dienu, līdz tiek sasniegts maksimālais siltums. Maksimālo temperatūru būtu vēlams atstāt uz 4-5 dienām (aptuveni viena diena uz katru betona grīdas biezuma centimetru), tad to samazina pēc iepriekš minētās shēmas- par 5 grādiem dienā. Kad grīdas virsmas temperatūra ir sasniegusi 15-18 grādus, var uzsākt grīdas segumu montāžu. Vēl aptuveni trīs diennaktis pēc ieklāšanas darbu beigām nedrīks pieļaut temperatūras režīma izmaiņas telpā. Tāpat, arī turpmākos gadus, uzsākot apkures sezonu, temperatūra ir jāpaaugstina pamazām, ne vairāk, kā par 5 grādiem diennaktī. Gan priekš lamināta, gan trīsslāņu parketa optimālā temperatūra telpā ir no 18 līdz 22 grādiem pie 55 līdz 65%  relatīvā gaisa mitruma.

59

Te gan jāatzīmē, ka apkures sezonas laikā, vairumā telpu ir pārāk sauss gaiss, tāpēc būtu ieteicams kopā ar apsildāmo grīdu lietot arī gaisa mitrinātājus.

Veicot lamināta vai trīsslāņu parketa mitro uzkopšanu, centieties jau savlaicīgi samazināt grīdas temperatūru, tas padarīs grīdas kopšanu vieglāku un mazāk kaitīgu grīdas segumam. Vaskošanas un atjaunošanas darbus vajadzētu veikt laika posmā, kad grīdas apsilde ir atslēgta.

gala-8

Lamināts uz apsildāmās grīdas tiks ieklāts kā peldošais segums, tāpēc liela uzmanība ir jāpievērš apakšklāja izvēlei. Mēs noteikti ieteiktu lietot celofāna plēvi un kādu no dabīgajiem apakšklāja veidiem ( gofrētais kartons vai korķis) un nekādā gadījumā nelietot sintētiskos apakšklājus. Te gan jaatzīmē, ka plēve noteikti nekaitēs siltuma atdevei, bet korķis to var nedaudz ietekmēt. Tāpat būtu ieteicams apsildāmajām grīdām izvēlēties lamināta veidus ar struktūru un gropi.

Ieklājot trīsslāņu parketu, to būtu ieteicams līmēt pie pamatnes, bet, ja tomēr vēlēsieties ieklāt trīsslāņu parketu kā “peldošo segumu”, kā apakšklājs būtu jāizmanto plēve un gofrētais kartons. Te gan atgādināsim, ka daudz piemērotāks apsildāmajai grīdai ir divslāņu parkets.

dsc06440

Nobeigumā gribam atgādināt, ka izvēloties apsildāmo grīdu, vajadzētu ievērot vēl vairākus noteikumus – neklāt uz grīdas nekādus tepiķus vai paklājus( jo zem tiem ir ļoti liela iespēja veidoties kondensātam, kas savukārt var sabojāt laminātu vai trīsslāņu parketu), izmantot tikai tās mēbeles, kuras ir aprīkotas ar “kājiņām” ( tādā veidā tiks nodrošināta siltuma cirkulācija) un rūpīgi apsvērt alternatīvas apkures iespējas, piemēram grīdā iemontētus radiātorus.

Vēl par apsildāmajām grīdām varat lasīt šeit  https://www.gridasmeistars.lv/?p=76

www.Gridasmeistars.lv

 

Rakstīt komentāru