Vēl nedaudz par korķa grīdām.

Īsi pirms Jaunā gada Grīdasmeistars tikās ar kādu klientu, kuram jau vairākus gadus guļamistabās ir ieklāts korķis. Šis cilvēks neslēpa savu sajūsmu par korķi, kā grīdas materiālu, kas savukārt pamudināja arī mūs vēlreiz apskatīt šo grīdas segumu. Korķis ir unikāls, pilnībā dabīgs, grīdas segumu veids, kura īpašības nav sastopamas nevienā citā materiālā un kurš tiek iegūts nenodarot kaitējumu kokam.

kork1


kork22Korķis tiek iegūts no stingrās un porainās korķa ozola mizas. Lielākā daļa šo koku aug Portugālē, taču atsevišķas šo koku plantācijas ir sastopamas arī Alžīrijā, Tunisijā, Spānijā un cituviet. Korķa iegūšanas tehnoloģija ir vienkārša un pilnībā nekaitīga unikālajam kokam, kad tas ir sasniedzis 25 gadu vecumu, tā mizu vienkārši ar rokām noplēš no koka stumbra. Aptuveni pēc 9 gadiem koks ir pilnībā atjaunojis savu korķa “čaulu” un to var atkārtoti novākt. No korķa tiek izgatavoti materiāli sienām un grīdām, kuru galvenā priekšrocība ir 100% ekoloģiskums. Šis materiāls ir antistatisks, nepievelk putekļus, tam nepiemīt sava un tas neuzsūc svešu smaku (piemēram cigarešu dūmus). Šī iemesla pēc no korķa tiek ražoti arī šampanieša un citu dzērienu korķi.

Korķa grīdas priekšrocības:

Ātra un vienkārša ieklāšana.

Viens no populārākajiem grīdas korķa veidiem ir jau gatavais plākšņu korķis, kurš tiek ieklāts kā “peldošais” segums un savā starpā savienojas pēc “click” sistēmas. Savienojumā ar jau rūpnieciski izveidoto korķa apakšslāni tas apsorbē skaņu, siltina grīdu, amortizē spiedienu un rada patīkamas sajūtas staigājot.

Ilgs kalpošanas laiks.

Korķis ir neparasti izturīgs un ķīmiski neitrāls materiāls, tā izstrādājumi pat pēc 100 gadiem praktiski nemaina savas īpašības, tāpēc tā kalpošanas laiks praktiski nav ierobežots. Šo faktu daudzi apšauba, taču mēs varam ieteikt apmeklēt kādu no LMT filiālēm, kur uz grīdas ir ieklāts korķis, neskatoties uz lielo cilvēku daudzumu, kas ikdienā tur staigā ar ielas apaviem, korķis kalpo nevainojami. Tāpat jau izsenis korķis ir pielietots kuģu būvniecībā un kalpojis tai nevainojami, neskatoties uz nevisai labvēlīgajiem ekspluatācijas apstākļiem.

kork3

Elastīgums.

 Pateicoties savai uzbūvei, korķis ir ļoti elastīgs materiāls, kurš diez gan viegli saspiežas. Taču ‘daudz vērtīgāka ir īpašība, kad pēc svara noņemšanas korķis gandrīz pilnībā atgūst savu sākotnējo formu un izmēru.

Klusums.

Korķis ir viens no labākajiem dabīgajiem skāņas un siltuma izolātoriem, tas samazina skaņas vibrāciju telpā, tāpēc korķis bieži tiek pielietots skaņas ierakstu studijās, koncertu zālēs, kinoteātros un bibliotēkās.

Komforts.kork4

Korķis neuzkrāj sevī statisko elektrību, kas padara to par neaizvietojamu materiālu ofisiem un datoru zālēm, bet telpām, kuru apdarē ir izmantots korķis, piemīt īpaša komforta un siltuma aura.

Veselība.

Izturība savienojumā ar stingru bet mīkstu, mitrumizturīgu un siltu materiālu, tas rada patīkams sajūtas staigājot un samazina slodzi uz cilvēka kājām, tādā veidā labvēlīgi ietekmējot veselību. Tāpat korķim piemīt labs pretslīdēšanas efekts, kas padara šo materiālu neaizstājamu telpām, kuras ir paredzētas bērniem.

Ekoloģija.

Viena no galvenajām korķa īpašībām- ekoloģiski tīrs materiāls. Tostarp zinātnieki uzskata, ka korķim piemīt ļoti augstas aizsargspējas pret kaitīgiem starojumiem. Tāpat, tas spējot samazināt ģeopataloģisko zonu kaitīgo iedarbību par 75-80%

Arī Grīdasmeistars piedāvā saviem klientiem iegādāties šo unikālo grīdas segumu veidu mūsu salonā Mūkusalas ielā 45/47.

kork5

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru