Masīvkoka grīda kādā privātmājā.

Nesen Grīdasmeistars pabeidza ozola masīvkoka ieklāšanu kādā privātmājā. Parasti šāds projekts, ja tiek pareizi veikta visu darbu secība un ievēroti tehniskie pārtraukumi, aizņem aptuveni divus mēnešus. Tomēr rezūltātā pasūtītājs iegūst jau gadsimtiem pārbaudītu vērtību- grīdu, kura kalpos un priecēs vēl vairākas paaudzes.

Viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai masīvkoka grīda tiešām kalpotu labi un jau drīz pēc ieklāšanas nerastos nepatīkami defekti, ir svarīga pareiza pamatnes, jeb “melnās grīdas” sagatavošana, šim procesam būtu jāvelta pietiekoši liela uzmanība. Grīdasmeistars nekad neiesaka saviem klientiem likt masīvkoka dēļus uz betona seguma, tomēr, ja pasūtītājs vai būvuzraugs uzskata, ka nepieciešama ir tieši šāda ieklāšana, mēs vienmēr no šādiem objektiem atsakamies. Uz betona būtu jāieklāj vismaz 12mm biezs finieris, kuru pie betona pamatnes vajadzētu stiprināt gan ar līmi, gan skrūvēm. Lieki atgādināt, ka betonam ir jābūt pilnībā sausam un gludam.

Arī šoreiz grīda tika sagatavota atbilstoši, vispirms betons tika nogruntēts ar Ekopur K-prime grunti, bet pēc tam ieklāts finieris. Daži meistari uzskata, ka finiera loksnes pirms ieklāšanas būtu jāsazāģē četrās daļās, tādā veidā nodrošinot labāku grīdas un finiera sasaisti. Tas būtu nepieciešams, ja finieris tiktu stiprināts tikai ar līmi, taču Grīdasmeistars šādu metodi nepraktizē, mēs vispirms ieklājam un piezāģējam finieri, tad ļaujam viņam diennakti nostāvēties un tikai tad veicam tā montāžu gan ar līmi, gan skrūvēm vai dībeļnaglām.

Atšķirībā no lamināta vai trīsslāņu parketa, masīvkoka dēļus un dabīgo parketu nekad nesāk ieklāt no sienas, bet parasti vai nu no telpas vidus vai vismaz pus metru no sienas. Tas ir nepieciešams, lai pirmās līnijas ieklātu taisni un precīzi, jo no tā ir arī atkarīgs, cik labi izdosies ieklāt visu grīdu. Dažreiz pirmā līnija tiek ieklāta iepriekšējā dienā, tomēr tas nav nepieciešams, ja parketu vai dēli ieklāj uz līmes un papildus fiksē ar naglām.

 Ja visi iepriekš minētie darbi ir paveikti pareizi un kvalitatīvi, un ja masīvkoka dēļi ir labas kvalitātes, tad pati ieklāšana norit ātri un nekādas grūtības nesagādā. Parasti problēmas rodas, ja dēļiem ir paaugstināts mitruma procents, vai arī to ražošana ir bijusi nekvalitatīva, tad katra dēļa montāžu var uzskatīt par sava veida varoņdarbu. Ieklāšanas laikā ir iespējams mainīt dēļu virzienu, tādā veidā padarot grīdu nedaudz interesantāku un katrā telpā veikt ieklāšanu atbilstoši telpas konfigurācijai (atcerēsimies, ka šauru un garu telpu gareniski ieklāti dēļi vizuāli padarīs vēl šaurāku un garāku, bet ieklāti platumā to vizuāli paplašinās). Šādā gadījumā vietās, kur mainās dēļu virziens vislabāk būtu lietot korķa starpliku.

 Kad dēļu ieklāšana ir pabeigta, pirms tālākas apstrādes būtu vēlams ievērot tehnisko pārtraukumu uz 10-14 dienām. Šajā laikā grīda pilnībā ieņems savu formu, masīvkoka dēļi nedaudz piebriedīs, iespējams, ka vietās, kur bija nelielas spraugas starp dēļiem, tās izzudīs, bet vietās kur dēļi gludi sagāja kopā, izveidosies neliela kantīte. Taču pilnībā visi šie defekti izzudīs pēc grīdas slīpēšanas un špaktelēšanas. Parasti dēļu slīpēšanu uzsāk ar 36 nummura smilšpapīru, bet nobeidz ar 100to. Lai cik arī modernas nebūtu slīpējamās mašīnas, tomēr ir jārēķinās ar diez gan lielu smalko koka putekļu daudzumu.

Pēc slīpēšanas grīda vēl tiek pulēta un vismaz trīs reizes lakota, tikai tad masīvkoka dēļi iegūst to izskatu, kādi tie izskatīsies uz grīdas daudzus gadus. Šoreiz uz grīdas tika izmantota pusmatētā divkomponentu laka, taču ar lakas palīdzību ir iespējams gan padarīt grīdu spīdīgāku, gan arī piešķirt tai kādu nokrāsu.

Grīdasmeistars piedāvā saviem klientiem ne tikai veikt grīdas ieklāšanas darbus, bet arī visus nepieciešamos papildus materiālus, kā arī augstas kvalitātes ozola un oša masīvkoka dēļus.

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru