Privātmāja Mārupē.

Nesen Grīdasmeistars veica “Boen” trīsslāņu parketa ieklāšanu kādā privātmājā Mārupē. Šoreiz klients izvēlējās “balināto ozolu” dēļu rakstā ar eļļas pārklājumu. Jāatzīmē, ka šogad gaišie toņi (jo īpaši balināts ozols) ir diezgan pieprasīti grīdas segumu tirgū.

Gaišajiem grīdas toņiem (piem., balinātam ozolam vai osim) piemīt spēja ļoti labi iederēties dažādos interjeros. Pie šādas grīdas ļoti labi izskatīsies gan gaišas, gan tumšas mēbeles. Tāpat uz gaišas grīdas daudz grūtāk ir pamanīt putekļus un netīrumus, jo neskatoties uz gaišo toni, koks saglabā savu struktūru un dēļi pēc toņu gammas ir diezgan atšķirīgi – no pavisam baltiem līdz diezgan tumšiem.

Tomēr atgriezīsimies pie ieklāšanas. Šoreiz tika izvēlēti trīsslāņu parketa dēļi ar “click” savienojumu un ieklāšanas veids- peldošais. Ko tad īsti nozīmē “peldošā grīda” ? Tas nozīmē, ka grīdas segums netiek stiprināts pie pamatnes, bet gan tikai savā starpā, tāpēc gar sienām, durvju ailēs un citās atdures vietās ir obligāti jāatstāj aptuveni 10mm liela sprauga, bet starp pamatgrīdu un grīdas segumu ir obligāti jāieklāj skaņu izolējošais materiāls. Mūsuprāt, viens no labākajiem skaņu izolējošajiem materiāliem ir korķis.

Kā vienu no gaišas grīdas mīnusiem varētu minēt faktu, ka ar laiku dēļu savienojuma vietas var kļūt tumšākas un savienojumu vietas izskatīties melnas (tumšākiem grīdas toņiem, piemēram, klasiskajam ozolam tas būs pamanāms krietni mazāk), tāpēc izvēloties trīsslāņu parketu ar dēļa rakstu šāds defekts būs krietni mazāk pamanāms nekā parketa rakstam.

Mūsuprāt, piemērotākās kājlīstes trīsslāņu parketam ir tieši finierētās līstes, jo arī tām virsējā kārta ir no dabīga koka finierējuma. Vienīgi pie salīdzinoši platajiem dēļiem labāk izskatās augstās kājlīstes, savukārt trīsslāņu parketam ar parketa rakstu ļoti labi klāt derēs arī zemās līstes.

www.Grīdasmeistars.lv

1 Trackback(s)

  1. 5. Okt, 2009: from Quick-step lamināts | gridasmeistars

Rakstīt komentāru