Grīda no divslāņu parketa.

Mūsu klienti bieži prasa, kur var apskatīties, kā uz grīdas izskatās kāds no materiāliem. Tieši tāpēc mūsu salona pārrunu telpā tika nolemts ieklāt grīdu no divslāņu parketa. Kā jau esam stāstījuši, mūsuprāt, tieši divslāņu parkets ir viens no interesantākajiem jaunajiem materiāliem grīdas segumu tirgū. Nolēmām izmantot kādu no eksotisko kokšņu parketiem – “iroko”, jo atšķirībā no klasiskā ozola vai oša, cilvēkiem ir mazs priekšstats par to, kā šie eksotiskie koki izskatīsies uz grīdas.

Divslāņu parketu, tāpat kā jebkuru citu parketu, vislabāk ir ieklāt uz koka pamatnes, tāpēc arī mēs nolēmām vispirms ieklāt finieri. Ja finieris tiek stiprināts uz betona pamatnes, vispiemērotākais ir 12-15mm biezs finieris, stiprināt to vislabāk ir izmantojot līmi un skrūves vai dībeļnaglas.

Tā kā mūsu gadījumā uz grīdas jau bija ieklātas flīzes, tika nolemts ieklāt finieri tikai ar līmi, tāpēc virsma  vispirms tika nogruntēta ar kompānijas “Minova” grunti ECOPUR PU-PRIMER, jaatzīmē, ka šai gruntij piemīt arī ļoti labas hidroizolācijas īpašības. Bet pats finieris tika līmēts ar divkomponentu poliuretāna līmi ECOPUR PU-2K.

Gadījumos, kad finieris tiek tikai līmēts, bez skrūvju palīdzības, ir svarīgi jau savlaicīgi sagatavot smagumus, ko uzlikt uz finiera savienojuma vietām, tā notrošinot labāku finiera un pamatnes saķeri. Tāpat jāņem vērā, ka tikai ar līmi ieklātam finierim ir jāļauj nostāvēt vismaz 48 stundas, jo tieši tik ilgs ir līmes sacietēšanas laiks. Šī metode ir ieteicama gadījumos, ja betona grīdā ir santehnikas caurules vai elektrības vadi, kuri var tikt sabojāti urbjot caurumus priekš skrūvēm.

Pašu divslāņu parketu mēs nolēmām ieklāt “skujiņas” rakstā pa diogonāli, tāpēc ieklāšana tika uzsākta no redzamākā telpas stūra. Divslāņu parkets uz finiera tika līmēts ar parketa līmi uz dabisko un sintetisko sveķu bāzes ECOPUR KP-11.

Ja pamatne ir pietiekami taisna un līdzena, divslāņu parketa montāžā nav nepieciešams izmantot parketa nagliņas, tomēr nepieciešamības gadījumā var lietot arī tās. Svarīgi ir sekot līdzi tam, lai līme nenonāk uz parketa virsējās (redzamās) daļas, ja tomēr tas ir noticis, līmi nekavējoties jānotīra.

Mūsuprāt “Iroko” ir ļoti skaists koks ar plašu krāsu gammu, no gaiši dzeltanīgiem līdz tumši brūniem toņiem. Tas savukārt padara grīdu diezgan raibu un vizuāli ļoti “dzīvu” un spilgtu. Bet ko nu mēs stāstām Jums par koka izskatu, aicinām Jūs apmeklēt mūsu salonu un apskatīties šo grīdu klātienē!

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru