Dažādu materiālu ieklāšana vienā telpā.

Septembra sākumā Gridasmeistars uzņēmās paveikt diezgan sarežģītu grīdas segumu ieklāšanu mēbeļu un interjera salonā „Spice”. Šis ir viens no retajiem objektiem, kuru brīvi var apskatīt jebkurš interesents apmeklējot salonu „Gratia”. Kā jau bieži tas notiek, interjera dizainers bija skaisti izveidojis projektu ar dažādiem grīdas segumiem, neņemot vērā to, ka visi šie materiāli ir jāieklāj vienā telpā, bet materiālu biezums ir dažāds, bet nu par visu pēc kārtas.Vienā telpā tika ieplānots ieklāt masīvkoka dēļus, laminātu, divslāņu parketu, korķi un koka flīzes. Katram no šiem materiāliem ir dažāds biezums, lamināts un korķis ir ieklājami kā „peldošie” grīdas segumi, divslāņu parkets ir obligāti jālīmē pie pamatnes, bet masīvkoka dēļi obligāti jāstiprina pie koka pamatnes. Ņemot vērā visus šos apstākļus tika pieņemts lēmums masīvkoka dēļiem izveidot speciālu paaugstinājumu, divslāņu parketam pie pamatnes piestiprināt finieri, bet pārējos segumus ieklāt uz „Isoplat” apakš klāja.

Vispirms tika izveidots paaugstinājums masīvkoka dēļiem, tas tika būvēts, piestiprinot pie pamatnes 5cm augstas brusas un 18mm biezu finieri. Papildus grūtības radīja fakts, ka zem grīdas segumiem bija jāpaslēpj elektrības vadi un laminātā jāiemontē speciālas lampiņas, tāpēc ieklāšanu meistari iesāka tieši ar laminātu.

Grīdas lampiņas mūsuprāt ir ļoti interesants interjera elements un to montāža ir salīdzinoši viegla, tikai prasa lielu precizitāti. Jo īpaši labi šis elements izskatās tumsā un to ir iespējams iestrādāt praktiski jebkurā grīdas segumā. Lampiņas tiek saslēgtas savā starpā, bet vadi tiek paslēpti zem grīdas seguma.

Šajā projektā tika izmantoti trīs dažādi lamināta segumi- Quick-Step kolekcijas „Cantry”, lamināts ar antīka koka izskatu un grubuļaina dēļa struktūru, „Eleganse”, trīs dažādu garumu šaurie lamināta dēļi un lamināts, kurš paredzēts vannas istabām un telpām ar paaugstinātu mitrumu.

Tad tika ieklāts grīdas korķis un divslāņu parkets. Korķi parasti var ieklāt uz grīdas bez apakšklāja, jo tas šim materiālam ir iestrādāts jau rūpnieciski, bet šoreiz, lai panāktu vienādus augstumus, arī korķis tika ieklāts uz „Isoplates”.
Arī divslāņu parketam apakšā tika ieklāts 12mm biezs finieris, bet pats parkets tika ieklāts „skujiņas” rakstā, lai gan to var ieklāt dažādos veidos.

Pēdējie tika ieklāti, noslīpēti un nolakoti masīvkoka dēļi. Te gan atzīmēsim, ka vislielākās grūtības mums sagādāja tieši dēļu slīpēšana, jo nelielā laukumā(uz paaugstinājuma) atradās dažādos virzienos ieklāti oša un ozola dēļi.

Nobeigumā tika salikti sliekšņi un kājlīstes, bet pati grīda novaskota. Kopumā šī projekta izpilde aizņēma divas nedēļas, tomēr darbs tika paveikts rūpīgi un rezultāts tik tiešām apmierināja ne tikai pasūtītāju, bet arī pašus meistarus.

www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru