Privātmāja Ķīpsalā.

Esam veiksmīgi pabeiguši vienu no šīs vasaras lielākajiem un sarežģītākajiem objektiem, Grīdasmeistars veicot būvfirmas “RERE-04” pasūtījumu ieklāja dēlīšu parketu kādā privātmājā Ķīpsalā. Darbi tika sadalīti vairākos posmos- grīdas sagatavošana un finiera ieklāšana, dēlīšu parketa ieklāšana, grīdas slīpēšana un lakošana. Kopumā šis projekts aizņēma vairākus mēnešus (tika ievēroti vairāki tehniskie pārtraukumi, kā arī radās dažādi papildus un neparedzētie darbi). Piedāvājam Jums nelielu ieskatu darba procesā.

Vispirms betona grīda tika rūpīgi notīrīta un nogruntēta ar speciālu betona grunti. Uz betona tika ieklāts Parkolags (ar bituma masu piesūcināts papīrs, kurš papildus ir pārklāts ar korķa skaidiņām) un savstarpēji salīmēts ar skoču. Lai gan tika izmantots mitrumizturīgais finieris (12mm biezs), parkolags dod papildus aizsardzību pret mitrumu un betona negatīvo ietekmi uz koku, bet korķa skaidiņas pasargā grīdu no iespējamās čīkstošās skaņas, kas var rasties laika gaitā, berzējoties finierim pret betonu.

Starp finiera loksnēm tiek atstāta 2-3 mm liela sprauga (arī tas tiek darīts, lai laika gaitā finierim nedaudz piebriestot nerastos grīdas čīkstoņa), bet starp sienu un finieri atstājam 5-10mm. Šajā gadījumā finieris tika stiprināts ar dībeļnaglām, uz vienu finiera loksni 25 dībeļnaglas.

Jāatzīmē, ka finiera lokšņu savienojuma vietās parasti veidojas 1-2 mm lieli lauzieni (vienas loksnes mala ir augstāka par otru), kurus pirms ieklāšanas noslīpē. Tāpat, ja pēc finiera ieklāšanas ir veikti krāsošanas darbi, pirms uzsākt parketa ieklāšanu, tiek veikta visa finiera slīpēšana.

Parketa ieklāšana tiek uzsākta no telpas vidus, izmērot attālumus no sienām un novelkot striķi. Parketa dēlīši tiek stiprināti uz līmes un nofiksēti ar nagliņām. Ja paši parketa dēlīši ir labas kvalitātes un grīda ir pietiekami taisna, tad ieklāšana nesagādā nekādas problēmas.

Sākotnēji durvju ailēs tika paredzētas kompensācijas šuves ar korķa ieliku, taču kā jau minējām, ieklāšana tiek uzsākta katrā telpā no vidus – diemžēl māju starpsienas ne vienmēr ir vienā leņķī ar ārsienām, tāpēc, arī šoreiz, parkets durvju ailē izveidoja aptuveni 1cm lielu ķīli,kas vizuāli izskatījās diezgan neglīti, tāpēc tika pieņemts lēmums izveidot parketa savienojumus ailēs ar veseliem ozolkoka dēļiem.

Rūpīgi tika izzāģēts jau ieklātais parkets, no finiera tika noslīpēta vecā parketa līme un tad iemontēts dēlis (uz mazajiem parketa dēlīšiem centimetru liela starpība ir ļoti pamanāma, bet uz plata ozolkoka dēļa to ar aci nav iespējams saskatīt).

Līdzīgi, kā ar durvju ailēm, arī trepju malas tika nedaudz pārtaisītas, parkets tika izzāģēts un tā vietā tika ieklāti masīvie ozolkoka dēļi, tā neapšaubāmi tika sasniegts diezgan skaists rezultāts, lai gan no meistariem tas tiešām prasīja diezgan lielu piepūli.

Parasti parketam starp ieklāšanu un slīpēšanu ļauj nostāvēties vismaz divas nedēļas (šajā laikā dēlīši ieņem savu formu nedaudz piebriestot vai arī nedaudz saraujoties, atkarībā no mitruma). Šajā objektā parkets nostāvēja krietni ilgāk, līdz tika uzsākta slīpēšana, tomēr nevarētu teikt, ka tas kautkā negatīvi būtu ietekmējis grīdu.

Grīdas lakošana tika veikta ar Sinteko divkomponentu pusmatēto laku ( jo tāda tika paredzēta projektā), bet visi pārējie materiāli tika izmantoti no BONA materiālu klāsta. Īpaši būtu jāatzīmē Bona Mix&Fill špaktele, jo kā mēdz teikt meistari – špaktele tiešām dara brīnumus.

www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 2-reiz

  1. Un ko darīsiet ja parkets izdomās mazliet piebriest ārējo apstākļu(mitruma) dēļ un kā sekas grīda sāks deformēties un celties augšā, jo Jūsu neproffesionalitātes dēļ nav kompensācijas šuvju?

    Andris | 9. Okt, 2014 | Reply

  2. Man jau desmit gadus dzīvoklī uz grīdas guļ mīkstais grīdas segums- paklājs. Vai drīkst laminātu klāt uz šī grīdas seguma?

    Daiga Freimane | 15. Aug, 2015 | Reply

Rakstīt komentāru