HARO

Eiropā un pasaulē ir ļoti daudz pazīstamu grīdas segumu ražotāju zīmolu. Parasti, iegādājoties kādu no izstrādājumiem, cilvēks nepievērš uzmanību ražotājam (bieži vien tiek pajautāts, vai materiāls nav ražots Polijā, jo šiem materiāliem ir diezgan slikta slava). Principā, jebkura materiāla ražošana visās kompānijās ir diezgan līdzīga, atšķiras tikai tehniskās nianses un ražošanas kompānijas politika. Mūsdienās lielākā daļa ražotņu pieder lieliem starptautiskiem koncerniem, kuru vienīgais mērķis ir peļņa, tāpēc šādu koncernu vadītājiem ir pilnīgi vienalga vai ražot parketu, vai, piemēram, cementu.
Savukārt mēs jau daudzus gadus apbrīnojam vienīgo Eiropā grīdas segumu ražotāju, kurš vēl joprojām ir ģimenes uzņēmums un kuram svarīgāk par peļņu ir materiālu kvalitāte un firmas prestižs – HARO.

Kompānijas pilnais nosaukums ir Hamberger Industriewerke GmbH, bet atrašanās vieta ir neliela Vācu pilsētiņa Bavārija – Rozenheima. No tā arī ir radies nosaukums HARO (Kompānijas nosaukuma un atrašanās vietas pirmie divi burti).
Kompānija tika dibināta 1866. gadā un radās no lauksaimniecības un mežsaimniecības uzņēmuma. Kā pirmā tika atvērta sērkociņu rūpnīca.

Diezgan interesants ir fakts, ka HARO vēl joprojām nodarbojas ar lopkopību (jo tā tiek uzskatīta par kompānijas saknēm un tās turpināšana ir īpašnieka goda jautājums). Šobrīd HARO piedāvā labākajiem Vācijas restorāniem piena teļu gaļu.
Tomēr atgriezīsimies pie vēstures – kompānijas dibinātājs ir Franks Pauls Hambergers un nu jau viņa iesākto ceturtajā un piektajā paaudzē turpina Peters Hambergers un Peters M. Hambergers.

g

Šobrīd, par kompānijas pamatvirzieniem tiek uzskatīti četri darbības veidi:

  • Grīdas segumu ražošana;
  • Sporta grīdas segumu ražošana;
  • Sanitārā sfēra;
  • Lauksaimniecība un kokaudzētava.

Starp citu, pēdējam tiek pievērsta diezgan liela uzmanība un uzņēmums tiešām jau šodien rūpējas par to, lai arī pēc 50 gadiem viņiem pietiktu savu kokmateriālu no kuriem ražot parketu.
Šobrīd uzņēmumā strādā aptuveni 1300 darbinieku un ražotnes platības aizņem aptuveni 250000 kvadrātmetrus, bet uzņēmuma gada apgrozījums sastāda 280 miljonus Eiro.

Tāpat kompānija HARO pievērš ļoti lielu uzmanību zinātniskajam darbam, par vienu no lielākajiem sasniegumiem var uzskatīt pilnīgi jauna materiāla Celinio (Koka flīzes, par kurām jau esam rakstījuši) izstrādi 2003.gadā. Vēl joprojām HARO ir vienīgā kompānija, kas ražo šo materiālu un pat negrasās tā ražošanas licenci kādam pārdot. Tāpat tiek nepārtraukti uzlabots HARO Clic Connect savienojums trīsslāņu parketam un laminātam(lielākā daļa ražotāju ir iegādājušies Unilin click savienojuma licenci un ražo savus materiālus ar šo savienojumu).
Tāpat ievērības cienīga ir arī HARO Manufaktūra (par šo izstrādājumu mēs pastāstīsim tuvākajā laikā) un arī HARO vasks SEKURA-A, kurš jau ir kļuvis populārs Latvijā un kuru arī savā darbā izmanto Grīdasmeistars.
Šobrīd arī mēs ar lepnumu varam saviem klientiem, pēc pasūtījuma, piedāvāt HARO kompānijas materiālus un esam patiesi priecīgi par šo iespēju.


SIA GRĪDASMEISTARS izpilddirektors Aivars Namatēvs kopā ar Peteru M.Hambergeru.


SIA GRĪDASMEISTARS izpilddirektors HARO kompānijas stendā vispasaules grīdas segumu izstādē Hanoverā 2008.gadā.
www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru