Kas ir BONA

BONA-Tas ir starptautisks koncerns, kas nu jau gandrīz 100 gadus ražo dažādus produktus koka grīdām. Eiropā un Amerikā BONA ir viens no pazīstamākajiem un atzītākajiem zīmoliem, pateicoties augstajiem kvalitātes standartiem, kā arī tam, ka viss, ko ražo un piedāvā BONA ir domāts tikai koka grīdām. BONAS mērķis ir būt labākajiem koka grīdu speciālistiem. Jāatzīmē, ka daudzi parketa ražotāji un ieklāšanas meistari izvēlas tieši BONA produkciju (tā piemēram BOEN trīsslāņu parkets tiek pārklāts ar BONA lakām un eļļām), tāpēc šoreiz apskatīsim koncerna vēsturi un galvenos darbības virzienus.

Viss sākās ar kafiju…
BONA vēsture aizsākās 1894. gadā, Zviedrijas pilsētiņā ar nosaukumu Malme, kur 26 gadus vecajs Vilhelms Edners atvēra nelielu veikaliņu, kurā tika tirgota kafija. Uz veikaliņa grīdas bija ieklāts parkets, kurš zem daudzo apmeklētāju kājām ātri vien tika nonēsāts un zaudēja savu sākotnējo izskatu, kas pamudināja Vilhelmu meklēt kādu līdzekli grīdas atjaunošanai un kopšanai. Tā tika izgatavots parketa vasks, pilnībā jauns produkts parketa kopšanai.
No 1910. gada tika uzsākta šī vaska tirdzniecību, tas ātri kļuva populārs un pieprasīts, tāpēc 1919. gadā Vilhelms Edners reģistrēja uzņēmumu AB BONA kurš pakāpeniski paplašināja parketa kopšanas, bet vēlāk arī ieklāšanas, materiālu klāstu. 1943.gadā BONA radīja savu pirmo laku koka grīdām, bet 1979. gadā tika radīta pasaulē pirmā laka uz ūdens bāzes, kas praktiski neizmainīja koksnes krāsu.
No 2000. gada BONA uzsāka parketa slīpmašīnu un slīpējamo materiālu ražošanu, kuros tiek izmantota viena no cietākajām vielām-cirkonijs.
Šobrīd BONA produkcija tiek ražota 5 rūpnīcās, kuras atrodas Zviedrijā, Vācijā un ASV, un izplatīta 52 pasaules valstīs. Tāpat BONA ir izveidojusi vairākas laboratorijas, kurās labākie nozares zinātnieki nemitīgi strādā pie jaunu produktu izveides un jau esošo uzlabošanas. Un tas viss tikai un vienīgi koka grīdām.
Tuvākajā laikā mēs izveidosim un publicēsim BONA materiālu plašāku aprakstu, bet BONA produkciju Jūs varēsiet iegādāties „Grīdasmeistara” salonā.
www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru