Dēlīšu parketa ieklāšana (īss ieskats).

Viens no sarežģītākajiem un ieklāšanas ziņā darbietilpīgākajiem materiāliem ir dēlīšu parkets. Parasti šī parketa ieklāšana (kopā ar visiem palīgmateriāliem) izmaksā vairāk nekā pats parkets. Un tomēr, šis ir viens no vecākajiem un arī vēl joprojām iecienītākajiem grīdas segumiem. Tomēr atgriezīsimies pie pašas parketa ieklāšanas-to var sadalīt dažos etapos. Īsumā aprakstīsim pašus pamatus, ko parasti mēs mēdzam pastāstīt mūsu klientiem pa telefonu.

1. Grīdas sagatavošana.
Telpā, kurā tiek plānots ieklāt parketu, grīda vispirms ir jāizlīdzina vai nu ar cementa javu (žūšanas ilgums 1,5-2 mēneši), ja nelīdzenumā ir virs 3 cm, vai nu ar pašizlīdzinošajiem maisījumiem (žūšanas ilgums 7-9 dienas), ja nelīdzenumā ir zem 3cm.
Veikt pamatnes mitruma pārbaudi var vai nu ar speciāliem testa aparātiem, vai arī pēc „sentēvu” metodes – veikt grīdā vairākus urbumus, ja augšā paceļas putekļi, grīda ir sausa, ja smalkas cementa skaidas-mitra.
Pamatne un tās mitrums ir ļoti svarīgs – ja finieris un parkets tiks uzklāts uz mitras pamatnes, visu atlikušo mitrumu uzsūks finieris un parkets, bet ja uz grīdas būs nelīdzenumi – ieklāt ideāli taisnu parketu praktiski nebūs iespējams.

2. Hidroizolācija un finiera ieklāšana.
Kad pamatne ir izlīdzināta un izžuvusi, var pāriet pie nākamā etapa – hidroizolācijas un finiera ieklāšanas. Kā hidroizolācija derēs vai nu parketa līme, vai ar bitumu piesūcināts papīrs. Neatkarīgi no izmantojamā hidroizolācijas materiāla, finieri papildus skrūvē vai nu ar dībeļiem un skrūvēm vai nu ar dībeļnaglām.
Parasti finiera biezums ir no 10 līdz 20 mm, finierim obligāti ir jābūt mitrumizturīgam. Starp finiera loksnēm tiek atstātas 0,8-1,2cm lielas spraugas, bet no finiera līdz sienai-1,5-2cm. Ja nepieciešams, pirms parketa ieklāšanas, finieri var papildus noslīpēt un nogruntēt.

3. Parketa dēlīšu ieklāšana.
Parketa dēlīši stiprinās pie finiera ar parketa līmes (par tām parunāsim atsevišķi kādā no nākamajiem rakstiem) un parketa naglu palīdzību. Izmantojot speciālu, robainu špakteļlāpstu līme tiek uzklāta vai nu uz finiera, vai nu uz paša parketa dēlīša, pēc tam parketa dēlītis tiek piespiests un nofiksēts ar naglu, nagla tiek iedzīta parketa spundē.

4. Parketa slīpēšana un lakošana.
Parasti parketam pēc ieklāšanas ļauj „nostāvēties” aptuveni 14 dienas, pēc tam var uzsākt nobeiguma darbus-slīpēšanu, špaktelēšanu, pulēšanu un lakošanu.
Parkets tiek slīpēts ar dažādu raupjumu smilšpapīriem, tad špaktelēts un pulēts (šoreiz neiedziļināsimies šajos procesos, jo mēs nekad neiesakām tos veikt pašu spēkiem). Kad šie darbi ir pabeigti, grīda tiek rūpīgi izsūkta ar putekļu sūcēju un tad tiek uzklāta grunts laka(pirmās kārtas patēriņš ir ļoti liels, jo koks laku uzsūc, tāpēc parasti tiek lietota speciāla, ātri žūstoša grunts laka). Pēc grunts lakas uzklāšanas ir jāveic atkārtota pulēšana un grīda vēlreiz rūpīgi jāizsūc ar putekļu sūcēju. Tad tiek uzklātas divas pamat lakas kārtas(arī par lakām mēs parunāsim atsevišķi kādā no nākamajiem rakstiem).
Pēc lakošanas ir vēlams telpu aizvērt un vismaz 24 stundas ļaut grīdai nožūt, bet mēbeles un citus smagus priekšmetus pa grīdu sākt pārvietot pēc 5-7 dienām.
Telpās, kurās ir ieklāts parkets mitrumam jābūt 40-60% robežās, bet gaisa temperatūrai no 18 līdz 24 grādiem.
www.Gridasmeistars.lv

1 Trackback(s)

  1. 4. Feb, 2011: from Parketa sortiments

Rakstīt komentāru