Vai Jūs zināt, kas ir Lamināts? 2.daļa

Laminātam, attiecībā pret parketu, ir arī priekšrocības.
Mēs pat teiktu, ka Laminātam ir daudz priekšrocību – tas nav jāslīpē un jālako, tas neizbalo saulē un no tā ir daudz vieglāk notīrīt jebkuru traipu. Gadījumā, ja pēc vairāku gadu ekspluatācijas Jūs veicat remontu un vēlaties ne tikai jaunas tapetes, bet arī jaunu grīdu, Lamināta nomaiņa būs krietni vienkāršāka un lētāka. Tāpat arī veco Laminātu (kurš Jums būs nokalpojis jau daudzus gadus) vēl varēsiet izmantot vasarnīcā vai dārza mājiņā. Te nu vietā ir teiciens, ka Lamināta grīda kalpos Jums, nevis Jūs grīdai.

1999.gadā tika ieviesti vienotie Eiropas normatīvi par Lamināta kvalitāti, kurus apstiprināja Eiropas Lamināta Ražotāju Asociācija (EPLF), kurā ietilpst 19 valstis. Katrs Lamināta grīdas tips iziet 18 dažādus kvalitātes testus, tādus kā nodilumizturība, triecienizturība, skaņas izolācija, izturība pret skrāpējumiem, izturība pret saules staru iedarbību utt. Taču lielākā daļa patērētāju, izvēloties Laminātu neko nezin par šīm pārbaudēm, tāpēc savu izvēli balsta tikai uz Lamināta vizuālo izskatu un klasi.

Piemēram, „Taber-test” nosaka abrazīvā diska apgriezienu skaitu līdz Lamināta virsējās kārtas nodilumam. Tas nozīmē, ka Lamināta virsējā kārta tiek slīpēta tik ilgi, līdz parādās nodiluma pēdas (parasti disks veic no 6000 līdz 20000 apgriezienus), pēc šī testa arī tiek noteikta lamināta nodilumizturības klase. Te gan jāpiezīmē, ka neeksistē vienots pārbaudes instruments, tas nozīmē, ka katrs ražotājs veic „Taber-testu” ar to instrumentu, kāds viņam ir pieejams, tāpēc šie rādītāji var diezgan krasi atšķirties.

Pēc Eiropas normatīviem, Lamināts tiek iedalīts nodilumizturības klasēs, atbilstoši testu rezultātiem.
21.klase – Dzīvojamās telpas (guļamistaba)
22.klase – Dzīvojamās telpas ar vidēju noslogojumu (bērnistaba)
23.klase – Dzīvojamās telpas ar augstu noslogojumu (virtuve, gaitenis)
31.klase – Sabiedriskās telpas ar mazu noslogojumu (pārrunu telpa)
32.klase – Sabiedriskās telpas ar vidēju noslogojumu (ofiss)
33.klase – Sabiedriskās telpas ar lielu noslogojumu (veikals)
Te vēlreiz būtu jāpiemin, ka šīm klasēm nav īpaši lielas nozīmes Lamināta kvalitātē, jo ražotāji jau sen ir iemācījušies tās izmantot reklāmas nolūkos, tāpēc 21., 22. un 23. klases praktiski nav sastopamas, bet 32. klasei, kaut kur uz instrukcijas ir maza piezīme, ka šis izstrādājums ir ražots izmantojot 32. klases tehnoloģiju, taču visi testi nav piemēroti, kas pēc būtības nozīmē, ka labākajā gadījumā šis Lamināts atbilst 31.klasei.

Vēl kāda lieta, kurai nav īpaši lielas jēgas pievērst uzmanību ir ražotāju garantija, nu jau tā ir sasniegusi 25 un vairāk gadus. Uz iepakojuma šis skaitlis ir norādīts ar lieliem burtiem, taču parasti palasot uzmanīgi instrukciju, izrādās, ka garantija attiecas tikai uz savienojuma elementiem. 15 gadu garantija mēdz attiekties uz nodilumizturību, bet kopējā garantija(uz visu izstrādājumu) parasti nav lielāka par 10 gadiem un arī tad ir spēkā tikai pie ļoti daudziem nosacījumiem.
www.Gridasmeistars.lv

Rakstīt komentāru