Duntes ozoli.

Jūlija sākumā Grīdasmeistars sadarbībā ar sia „Parketa Centrs” veica lamināta ieklāšanu „Duntes ozolos”. Šajā objektā tika sasniegts savdabīgs rekords, jo sešu dienu laikā tika ieklāts vairāk kā 1000 kvadrātmetri lamināta, kā arī pieliktas līstes un sliekšņi. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka pēc līguma saistībām objekts bija jāieklāj septiņās dienās, bet arī šis termiņš daudziem šķita neiespējams.

Viss gan šajā objektā negāja tik gludi un labi kā varētu vēlēties. Jau no paša sākuma mūs neapmierināja „melnās” grīdas kvalitāte. Betons vietām bija diezgan nelīdzens, bet lauzieni sasniedz pat 3 centimetrus uz metru. Tomēr pasūtītāji nebija gatavi ieguldīt līdzekļus grīdas izlīdzināšanā un tika pieņemts lēmums ieklāt laminātu uz esošās pamatnes.

Arī apakšklāja izvēle palika uz vienu no lētākajiem materiāliem-3mm biezu porolonu (lai gan šajā gadījuma biezāks materiāls būtu derējis daudz vairāk). Tomēr zem tā tika ieklāta plēve, kas pasargās laminātu no iespējamās mitruma iedarbības, kas varētu nākt no betona (apakšā atrodas pazemes auto stāvvieta).

Lai iekļautos termiņos un lai lamināta ieklāšana būtu maksimāli efektīga, diezgan svarīgi ir pareizi sagatavot darba vietu-lamināts tiek iepriekš izpakots un salikts „pa tvērienam”. Šādi ir iespējams vienam cilvēkam ieklāt līdz pat 20 metriem stundā.

Viens no darbietilpīgākajiem procesiem bija pēdējās līnijas piezāģēšana. Dēļ lielā sienu garuma pēdējām līnijām nācās izmantot līdz pat 15 lamināta dēļiem( katrs no tiem ir jānomēra un jānozāģē visā garumā).

Tāpat arī ne visas telpas bija lielas un ar taisnām sienām. Tādas telpas, kā redzams nedaudz zemāk attēlā, ieklāšana prasa aptuveni piecas reizes vairāk laika, kā ieklāšana parastā četrstūrainā telpā.

Tā kā vairumam telpu garums pārsniedz 10 metrus, tad lamināta grīdā tika izveidotas kompensācijas šuves, kuras tika nosegtas ar dekoratīvajiem slieksnīšiem. Parasti gan šādas šuves tiek veidotas jau ieklājot, taču šajā gadījumā bija vieglāk tās izzāģēt pēc ieklāšanas.

Kopumā grīda iznāca diezgan skaista, lai gan šādos gadījumos mēs, pirms uzsākt darbu, prasām no pasūtītāja parakstīt grīdas neatbilstības aktu un diemžēl, gadījumos, kad ieklāšana tiek veikta uz tik slikti sagatavotas pamatnes, mēs nedodam savam darbam garantiju.

www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 1-reiz

  1. R-E-S-P-E-C-T

    Nazis | 19. Mar, 2009 | Reply

Rakstīt komentāru