Nedaudz par grīdas kopšanu

Mēs saņemam diez gan daudz jautājumus, kas ir saistīti tieši ar grīdas kopšanu. Tas arī ir saprotami, jo šis jautājums ir aktuāls katram cilvēkam, kurš ir ieklājis grīdu, neatkarīgi no izvēlētā grīdas materiāla. Par grīdas kopšanu būtu jāpadomā jau pirms tās ieklāšanas, jo tikai labi kopta grīda arī pēc vairākiem gadiem izskatīsies kā jauna, tomēr ir svarīgi, lai grīda kalpotu Jums, nevis otrādāk. Tāpēc ļoti svarīga ir pareiza materiālu ieklāšana un to apstrāde. Tāpat ļoti svarīgi ir izvēlēties pareizos kopšanas līdzekļus- Jums taču ir speciālie līdzekļi trauku mazgāšanai, speciālie veļai un speciālie logiem, bet bieži vien grīda tiek nepamatoti aizmirsta.


Lai grīdas kopšana būtu vieglāka, svarīgi ir panākt, lai uz tās nokļūst pēc iespējas mazāk netīrumu, tāpēc koridoros vispareizāk būtu ieklāt flīzes, jo šis grīdas sektors ir visvairāk pakļauts netīrumu iedarbībai, bet flīzes no kopšanas viedokļa ir vispateicīgākais materiāls. Tāpat svarīgi ir izmantot paklājiņus gan pie ārdurvīm, gan telpu iekšpusē. Ja ziemā slapjos apavus Jūs atstāsiet uz lamināta, viņš diezgan ātri deformēsies.
Vēl diez gan lielu netīrību uz grīdas rada mājdzīvnieki, lai cik mīļš būtu Jūsu sunīts vai kaķītis, bet viņa spalvas atradīsies pa visu grīdu un to tīrīšana ir diez gan apgrūtinoša. Šādos gadījumos ir ieteicams lietot grīdas kopšanas līdzekli ar antistatisku iedarbību, tas neļaus mājdzīvnieka spalvām pielipt pie grīdas un to savākšana būs krietni vieglāks pasākums.
Ja Jūsu izvēlētā grīda ir no masīvkoka vai trīs slāņu parketa, tad svarīgi būtu atcerēties, ka lakotu virsmu vienmēr būs vieglāk tīrīt nekā eļļotu. Tāpēc ar eļļu apstrādātu grīdu mēs ieteiktu ieklāt telpās ar mazāku noslogojumu (piem. guļamistabās), bet viesistabā gan vieglāk kopt būs grīdu ar lakas pārklājumu.
Par to, ka zem mēbeļu kājiņām ir jāpiestiprina speciāli mīkstie filca paliktnīši, domājams, ka ir dzirdējuši visi, taču praksē vislielāko kaitējumu grīdai nodara krēsli ar ritentiņiem. Zem tiem parasti grīdas segums tiek nonēsāts ļoti ātri, tāpēc, lai pasargātu grīdu ir jāizmanto speciāli paklājiņi, vai arī ir jāiegādājas krēsls, ar gumijas ritentiņiem.

Ja Jūsu grīda ir no parketa vai lamināta, ar pareiziem kopšanas līdzekļiem ikdienas kopšana neprasa pārāk lielu piepūli. Vispirms grīda ir jāizsūc ar putekļu sūcēju vai jāizslauka, bet pēc tam var veikt mitro uzkopšanu. Par vienām no labākajām slotām tiek uzskatītas „Vileda” firmas slotas un lupatiņas.
Ja pamanāt kādu grūti tīrāmu traipu, piemēram, darvas traipu, vai pielipušu košļājamo gumiju, nevajag censties to nokasīt ar kādu asu priekšmetu, tā Jūs varat sabojāt grīdas segumu, labāk izmantot kādu speciālu līdzekli, šajā gadījumā ļoti labs ir „Haro” firmas intensīvais traipu tīrītājs. Tas jāuzsmidzina uz traipa un dažas minūtes jānogaida, tad traips vienkārši jānotīra.

Labākie grīdas segumu ražotāji piedāvā arī kopšanas līdzekļus saviem izstrādājumiem. Ja Jums ir ieklāta masīvkoka grīda un apstrādāta ar laku vai eļļu, kopšanai vajadzētu izmantot tās pašas firmas kopšanas līdzekļus, kas ir ražojusi laku vai eļļu.Visbiežāk cilvēki mēdz jaukt grīdas vaskošanu ar grīdas uzkopšanu, taču tās ir divas dažādas lietas. Pie tā gan ir vainojami kopšanas līdzekļu ražotāji, kas mēdz visparastākos mazgāšanas līdzekļus nosaukt par „vaskojamajiem līdzekļiem”. Taču šādam, Polijā ražotam līdzeklim, kurš lielveikalā maksās 3 latus ar vaskošanu nebūs nekāda sakara. Labākajā gadījumā tas būs grīdas šampūns vai atsvaidzinātājs-šampūns grīdu attīra, bet atsvaidzinātājs atjauno grīdas spīdumu, vaska grīdai veido aizsargkārtu.
Parasti ražotāji piedāvā iegādāties grīdas šampūnu un atsvaidzinātāju komplektā, piemēram, šāds komplekts no „Boen” lakotam trīs slāņu parketam maksās 8 LS, bet eļļotam- 16 LS.

Grīdas atsvaidzināšanu var veikt katru reizi to mazgājot, taču optimālais variants būtu reizi 1-2 mēnešos, bet grīdas vaskošana būtu ieteicama vismaz reizi gadā. Ja Jums rodas vēl kādi jautājumi par grīdas kopšanu, rakstiet mums uz e-pastu gridasmeistars@inbox.lv un mēs noteikti pacentīsimies Jums atbildēt.

www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 3-reiz

 1. Mēs pēc parketa slīpēšanas grīdu 2 reizes ieeļojām, bet p ēc trim dienām notika liela mēroga pasākums, pēc kura grīda ir pilnīgi netīra. MAzgājām ar dazādiem ziepju un grīdas kopšanas līdzekļiem, bet pazudusi skaistā eļlas radītā krāsa. Ko mums tagad darīt.Kādūs līdzekļus mums iegādāties un ka turpmak kopt, un galvenais- ka atjaunot skaisto krāsu, mums eļļa vēl ir.
  Gaidu jūsu atbildi. JAu iepriekš Paldies . Inora 26385604

  inora sproģe | 3. Okt, 2011 | Reply

 2. Labdien sakiet lūdzu ko darīt ja uz lamināta grīdas katru dienu krājās ļoti daudz putekļi un netīrumi, ir jāslauka grīdas pat 3 reizes dienā tas ir neizturami ko darīt, paldies jau iepriekš

  iveta | 11. Mai, 2014 | Reply

 3. Labdien !
  Kā būtu jākopj lakota sporta zāles grīda, lai ne tikai saglabātu grīdas segumu, bet tā arī neslīdētu?
  Paldies par atbildi.

  Aigars | 31. Aug, 2016 | Reply

Rakstīt komentāru