Lamināta vaskošana.

Jebkuras grīdas kopšana ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas nodrošina grīdas materiāla kalpošanu. Cilvēki bieži vien uzskata, ka zem vārda „kopšana” slēpjas grīdas uzslaucīšana, vai uzmazgāšana, taču tā vis nav. Mēs zem vārda „kopšana” uztveram grīdas profesionālu apkopi ar speciāliem (profesionāliem) līdzekļiem, jo tas, cik bieži tiks notīrīti putekļi, jebkurā gadījumā paliek katra paša ziņā. Katram grīdas segumam ir savi kopšanas līdzekļi, iedarbības veids un intensitāte, kādā tie jālieto. Šoreiz apskatīsim lamināta vaskošanu.


Vispirms sāksim ar kādu piemēru- kādā no Rīgas jaunceltnēm dzīvokļos tika ieklāts lamināts. Šādos objektos jau tā parasti netiek ievērotas visas tehniskās prasības par mitrumu un tamlīdzīgām lietām, taču objekta nodošanas termiņi ir ļoti strikti noteikti. Pirms nodot dzīvokļus īpašniekiem tika uzaicināta telpu uzkopšanas firma, kas kārtīgi notīrīja visus putekļus, nomazgāja logus un uzmazgāja grīdu, bet nākamajā dienā lamināta savienojuma šuves daudzviet bija piebriedušas. It kā viss tika izdarīts pareizi, it kā neviens nav vainīgs, bet jauna grīda ir beigta un jāmaina. Kā toreiz parādīja Latvijas Neatkarīgās Ekspertu Asociācijas slēdziens-vainojama ir nepareiza lamināta uzkopšana. Ja toreiz lamināts pēc ieklāšanas būtu novaskots, šādas problēmas nebūtu.

Domājams, ka daudziem ir nācies redzēt, kā izskatās piebriedušas lamināta savienojuma vietas, šis ir viens no visizplatītākajiem lamināta grīdas defektiem. Iegādājoties laminātu, parasti liela vērība tiek pievērsta nodiluma izturības klasei, taču nodilušu laminātu var sastapt krietni retāk nekā lamināta grīdu ar piebriedušām savienojuma vietām. Tāpēc, lai pasargātu Jūsu grīdu no šādām problēmām, mēs iesakām izmantot profesionālo „Haro” firmas vasku „SECURA-A”.

foto3.JPG

Ko dod lamināta vaskošana?
Šo vasku ir speciāli izstrādājuši Vācu zinātnieki un tas tiek ražots no dabīgām sastāvdaļām (uz sveķu bāzes). Kā zināms, lamināts ir plākšņu materiāls, tātad savienojuma vietās jebkurā gadījumā paliek mikro spraugas, kurās, mazgājot grīdu, katru reizi iekļūst ūdens. Vasks šīs spraugas aizpilda un pēc dažām stundām sacietē, tādā veidā pasargājot tās pret mitruma uzsūkšanos. Tāpat vasks veido aizsargkārtu lamināta virsējam slānim, kas padara grīdas spožāku, bet ikdienas uzkopšanu daudz vieglāku, šo atšķirību ir grūti aprakstīt vai parādīt bildē, taču to katrs var pats izjust un novērtēt.

Te gan būtu jāpiezīmē, ka daži lamināta ražotāji (piem. Quick-step) savās reklāmās liek lielu uzsvaru uz to, ka viņu lamināts ir tik mitruma izturīgs, ka vaskošana nav nepieciešama. Mums gan praksē ir gadījies redzēt arī piebriedušas Quick-step lamināta savienojuma vietas. Tāpat arī pats Quick-step pārstāvis atzīst, ka tāds vasks kā „SECURA-A” laminātam noteikti nekaitēs. To gan nevar teikt par visiem lamināta vaskiem, liela daļa no tiem ir ražoti uz ūdens vai spirta bāzes. Vienīgais, ko šāds vasks var dot, ir grīdas spīdums uz neilgu laiku. Taču diezgan bieži ir gadījumi, kad tieši pēc šādu vasku lietošanas lamināta savienojuma vietas piebriest. Te labs rādītājs ir cena-brīnumlīdzeklis, kas dos Jūsu grīdai jaunu izskatu nevar maksāt 3 Ls.

Vaskošanu var veikt gan pašu spēkiem, gan arī uzticēt to profesionāļiem kas to izdarīs ar speciālas mašīnas palīdzību. Lamināts būtu jānovasko uzreiz pēc ieklāšanas un atkārtotu vaskošanu vajadzētu veikt reizi gadā. Pats darba process ir ļoti vienkāršs-
1. Vispirms grīdu kārtīgi notīra, galvenais, lai tā ir pilnīgi sausa.
2. Uzklāj „SECURA-A” uz neliela grīdas laukuma (parasti aptuveni 3 kvadrātmetri).
3. Vasku vienmērīgi izlīdzina (īpaši ierīvējot lamināta savienojuma vietas).
4. Apstrādāto sektoru uzreiz pulē (neļaujot vaskam nožūt).
5. Pulēšanu veic tik ilgi līdz izzūd visas švīkas un parādās vienmērīgs spīdums.
6. Nestaigājat pa grīdu 8-12 stundas.
Vislabāk „SECURA-A” uzklāšanai un pulēšanai izmantot speciālās lupatiņas (to galvenā priekšrocība ir tā, ka viņas nepūkojas).
www.Gridasmeistars.lv

Komentēts: 7-reiz

 1. Vai kaut kur ir iespējams noīrēt speciālo mašīnu lamināta grīdas vaskošanai, ja vēlos to izdarīt pati? Ja nē, tad cik maksātu šāda veida pakalpojums?

  Inese | 25. Jan, 2009 | Reply

 2. Vai no Secur A Laminats neuzbriest? Cik tas maksa? Un vai tas ir obligati japule? Kada veida lidzeklis ir jaizlidzina uz laminata?

  Edgars | 26. Feb, 2009 | Reply

 3. Jautājums grīdas meistaram!
  Klau, kas jūs esat pa grīdas meistaru, ja nezinat kur var izīrēt vaskošanas aparātu 🙂
  Domāju ka zinat, bet negribat reklamēt konkurentus 🙂 Malacis, es jūsu vietā arī tā darītu!

  Henrijs | 20. Mar, 2009 | Reply

 4. Novaskot grīdu var pats ! 28.5 m2 stundā un 11 min.- augstas intensitātes aerobika :)) un ne nu lipīgs, ne pleķains, bet viss supper! :)) Pirms 1.5 gada ieklāts lamināts iesūca ~10.53 ml/m2 nevis 15.63 ml/m2 kā paredzēts (500ml uz 32m2.

  Malda | 24. Mar, 2009 | Reply

 5. Kur var nopirkt šo līdzekli >?

  Brat2 | 14. Mar, 2014 | Reply

 6. Kur var nopirkt Jūsu ieteikto vasku „Haro” firmas vasku „SECURA-A”.

  Viktors | 27. Mar, 2014 | Reply

 7. Vai Haro Secura-A vasks laminātam ir kaut kur dabūjams? Pirkām pirms 5 gadiem, bet tagad nav nekur atrodams.

  Raimis | 20. Aug, 2014 | Reply

1 Trackback(s)

 1. 6. Feb, 2009: from Trīsslāņu parketa vaskošana. |

Rakstīt komentāru