Dzīvoklis Zolitūdē

Nu jau diezgan daudz esam rakstījuši par dažādiem materiāliem un to tehnisko uzbūvi, mēs arī turpmāk to darīsim un stāstīsim Jums par jaunumiem grīdas segumu tirgū, kā arī citām aktualitātēm, saistībā ar grīdas segumiem un to ieklāšanu. Taču šoreiz mēs vēlamies iesākt jaunu aprakstu sēriju ar nosaukumu „Mūsu darbi”. Šajā sadaļā būs bildes un īsi apraksti par tiem objektiem, kur grīdas ieklāšanas darbus ir veicis SIA„Grīdasmeistars”.


Kā pirmo piedāvājam lamināta ieklāšanu klasiskajā jaunajā projektā Zolitūdē. Kā parasti, betona grīda vietām ir nelīdzena, remontdarbi ir tikko pabeigti un grīdas ieklāšana ir viens no pēdējiem posmiem, pirms dzīvoklis tiks sākts apdzīvot.

Lamināts ir atvests iepriekš un pirms ieklāšanas nostāvējies telpā, kur tas tiks ieklāts, tādejādi pieņemot telpas temperatūru un mitrumu. Tas jo īpaši aktuāli ir apkures sezonas laikā, optimāli ir noturēt laminātu 48 stundas pirms ieklāšanas, taču pakas iepriekš gan nevajag atvērt, to dara tieši pirms ieklāšanas.

Vispirms grīda tiek rūpīgi attīrīta no špakteles u.c. celtniecības pārpalikumiem, tad izslaucīta. Mēs gan iesakām betona grīdu iepriekš arī nogruntēt, jo smalkie celtniecības putekļi vēl ilgi celsies uz augšu, bet izslaucīt vai izsūkt ar putekļu sūcēju tos pilnībā nav iespējams, īpaši svarīgi tas būtu alerģiskiem cilvēkiem.

Pēc tam tiek ieklāta celofāna plēve, praktiski jeb kurā betonā pēc remontdarbiem ir paaugstināts mitruma daudzums, pēc grīdas ieklāšanas lamināts šo mitrumu uzņems sevī, tādejādi palielinās iespējamā grīdas deformācija, plēve mitrumam neļaus piekļūt laminātam. Svarīgi ir atcerēties, ka plēve ir jāieklāj tā, lai vismaz daži centimetri paliktu uz sienas, bet savienojuma vietās tā pārklātos vismaz 10 cm.

Tad tiek ieklāts skaņas izolācijas materiāls-šoreiz mēs izmantojām „Izoplati”, tas ir 7.mm biezs materiāls, kas ražots no koka putekļiem un ir īpaši piemērots nedaudz nelīdzenām grīdām. Instrukcijā gan ir parādīts, ka šo materiālu jāieklāj pa diagonāli, bet praksē tas netiek darīts, jo tad apakš klāja ieklāšana prasītu vairāk laika nekā paša lamināta ieklāšana, bet praktiskas nozīmes tam nav.

Tad sākas pati lamināta ieklāšana. Par šo procesu jau esam stāstījuši, bet kādā no nākamajiem rakstiem tam pievērsīsim lielāku uzmanību, šoreiz vienkārši dažas bildes.

Lamināta ieklāšanā vissvarīgāk ir pareizi iesākt pirmās līnijas, bet visgrūtāk pareizi nobeigt ieklāšanu, jo īpaši pie durvīm un radiatoriem. Tomēr, kā jau parasti, arī šoreiz mums tas izdevās nevainojami.

Un lūk, arī kopskats uz paveikto darbu, telpa ir ieguvusi dažu stundu laikā pilnīgi citu izskatu, kājlīstes pasūtītājs nolēma uzstādīt paša spēkiem, bet pašu grīdas instalāciju uzticēja profesionāļiem.

f10.JPG

www.GridasMeistars.lv

Komentēts: 2-reiz

  1. Sveiki!
    Redzu bildē, ka lamināts ir ieklāts pa rindām! vai tas nav jāieklāj pēc šaha laukuma tehnoloģijas?

    Rolands | 4. Aug, 2008 | Reply

  2. Jebkurš lamināts tiek ieklāts pamīšus, starp lamināta dēļiem nobīdej ir jābūt vismaz 30cm, bet tam vai vienlaicīgi tiek ieklāta viena līnija(pabeigta un iesākta) vai vairākas, nav nekādas nozīmes.

    Grīdasmeistars | 13. Aug, 2008 | Reply

Rakstīt komentāru